Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

jaro    166

dokladnie, uwazam tak samo. jak bym mial do dyspozycji 25tys to kupilbym cos z przednim napedem np ursusa c-385 lub 914 najlepiej z silnikiem do remontu. silnik samemu sobie wyremontowac i 15lat bez awaryjnie, zaden zetor 7211 nie mial by zadnego startu. spalanie to samo ale molziwosci duzo wieksze. a zetora 7211 bez napedu uwazam za zupelne debilstwo....

 

A ja z kolei uważam że to co piszesz powyżej to zupełne debilstwo-Ty chyba nie masz pojęcia co się może spieprzyć oprócz silnika w takim 914,taaa spalanie takie samo-a dlaczego nie wyższe ?biggrin.gif ,wyobraź sobie że wiele osób używa tego debilnego 7211 do transportu a wtedy doskonale sprawdza się "miękka oś",dalej-wyobraź sobie że dla wielu zaletą jest też o wiele mniejszy promień skrętu niż w 7245.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

zaletom napewno jest też większy poślizg w czasie orki lub agregatowania z pewnością też to że jak wpadnie przód to umarł w butach. ludzie nie idealizujmy tak tego zetora to nie jest najlepszy ciągnik ma swoje wady a jego cena z pewnością nie jest adekwatna do jego jakości w przeciwieństwie do 60 w 60 mało płacisz mało dostajesz 5211 dużo płacisz mało dostajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkownika quazi dlaczego 60 jest 7 koni mocniejsza od 40 (4011+7KM=c360) przeciez one posiadają identyczny silnik tylko się rózniątylnim mostem i takimi rzeczami a silnik jest ten sam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli myślisz ze silniki są identyczne to jesteś w błędzie, ponieważ jest trochę przeróbek tj. inny regulator czy takie tam pierdoły które dodają te 7 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

silnik nie jest taki sam bo ma nawet inny symbol, (tak jak w nowych zetorach we wszystkich jest silnik o takiej samej pojemności a moce są w zakresie od 60 do 130KM, )a silnik w 60 różni się od 4011 np rozrządem czy pompa paliwową,a zresztą jest na AF temat o tym wystarczy poszukać i poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

qazi

 

tuleja od zetora 7211 nie wejdzie w otór w bloku 360 tzn ja tego nie doświadczyłem, maiłem u siebie dwóch mechaników którzy mówili o takich przeróbkach ze dziury powiększali zeby załozyć gary od zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

he he u mnie 4x4 nie utopisz bo piach pod spodem ale na "dobrej" płycie zgodzę się że i 4x4 utopisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

qazi

 

tuleja od zetora 7211 nie wejdzie w otór w bloku 360 tzn ja tego nie doświadczyłem, maiłem u siebie dwóch mechaników którzy mówili o takich przeróbkach ze dziury powiększali zeby załozyć gary od zetora

 

 

no nie wejdzie, sami już w kilku silnikach robiliśmy takie coś, nawet mamy to w swojej 60 tyle że tuleje są od 6211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Czytam i czytam i się zastanawiam czy ktoś ma taki ciągnik, nawet zachodni, ale taki do wszystkiego. Nie ma takiego, i nie będzie. Jednemu przeszkadza brak przodu, inny będzie narzekał że ten z napedem na asfalcie zdziera przednie opony( używa napędu) albo słabo skręca.

Do tych z sadzawkami(płytami gnojowymi-bagiennymi), kupcie sobie stalińca błotniaka , może być det błotniak i będzie łaził po wierzchu, ale znów będziecie narzekać, że nie nadaje się do opiełacza ;). Co do cen zetorów, to odzwierciedla ona jakość i lepszej marki ciągników nie było w całym bloku postsowieckim. Czesi nie mieli problemu wyeksportować tysięcy swoich ciągników na całą Europę zachodnią i dalej. Ursus - to co któryś egzemplarz wersji eksportowej nadawał się do eksportu i najlepiej tam gdzie wspierano budowę socjalizmu. Ten kto myśli o swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym, nie powinien mieć dylematu C-360, czy 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale co wy na tych płytach robicie? To ma byc ciągnik do tura? Ja nie mam płyty i zawsze jest bagno, ale za to mam c330 i trolla, staje w jednym miejscu i ładuje, a ciągnik z rozrzutnikiem stoi daleko od bajorka. Popieram w pełni użytkownika @zorzyk2 ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek000    0

nie pamietam dokladnie od jakiego zetora pasuja tuleje do 360 ale wiem ze napewno pasuja bo sam dopasowywalem i nie bylo problemu... a w c-385 mam nawet blok od zetora bodajze od 8011

 

za 25tys nie kupisz 914 z tylko silnikiem do remontu ale do tego też dojdzie skrzynia i tylny most, a c385 nie ma porównania do zetora 7211 bo c385 jest muł i szybko traci obroty, i jedynie do orki sie nadaje

 

nom pewnie. tu masz racje kup sobiue 7211 bez napedu i pokaz klase z plugiem 3 skibowym... traci obroty, jak miales mula to i ci tracil... a tak wogole to wlasnie w orce powinien szybciej tracic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

80 to nie 60, a do 60 posują tuleje od starych zetorów a najmłodszym od którego pasują to 5711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie pamietam dokladnie od jakiego zetora pasuja tuleje do 360 ale wiem ze napewno pasuja bo sam dopasowywalem i nie bylo problemu... a w c-385 mam nawet blok od zetora bodajze od 8011

 

 

nom pewnie. tu masz racje kup sobiue 7211 bez napedu i pokaz klase z plugiem 3 skibowym... traci obroty, jak miales mula to i ci tracil... a tak wogole to wlasnie w orce powinien szybciej tracic.

 

 

ciągnik nie jest tylko do orki, ale też do wielu innych rzeczy, w których zetor 7211 przewyższa c 385, każdy ciagnik ma jakieś wady i zalety ale nie mówmy ze 7211 jest głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

nie pamietam dokladnie od jakiego zetora pasuja tuleje do 360 ale wiem ze napewno pasuja bo sam dopasowywalem i nie bylo problemu... a w c-385 mam nawet blok od zetora bodajze od 8011

 

 

nom pewnie. tu masz racje kup sobiue 7211 bez napedu i pokaz klase z plugiem 3 skibowym... traci obroty, jak miales mula to i ci tracil... a tak wogole to wlasnie w orce powinien szybciej tracic.

 

Tylko że on pociągnie 3x45 albo 3x50 albo 4x30 (miałem i wiem na co ten ciągnik stac) i może powiesz że Ci 914 mniej spali? ;) I na pewno za 25tys będzie dobry, wierz w cuda :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dobra chłopie czym zetor7211 przewyższa ciężkiego ursusa

 

choćby komfortem, trwałością, wyposażeniem, miękką osią która przydaje się w transporcie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ciężkie ursusy też mają miękką oś przecież, oczywiście te bez napędu. Wole do transportu ursusa 912, 1012 albo 1212 niż zetora 7211 w którym biegi są między nogami i można je zakleszczyć, bo tylko 4 i 5 maja synchro i to nie wszystkie chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wszystkie z rodziny 52-72 mają synchronizowane 4 i 5 bieg. Nie chcesz mieć między nogami, to przedłuż i będzie między oczami ;) . Niech każdy kupuje w/g swoich potrzeb i upodobań, tyle że ja zamiast ciężkiego ursusa wybrałbym ciężkiego zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj