Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Tadeusz1212    2

Ja szczerze też jestem bardziej za Zetorami ogólnie tylko w mojej okolicy jest troche tych 7211/5211 i wszyscy sie skarżą ze są żarłoczne w paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Trwałość i komfort bez porównania

Ta żarłocznośc jest kwestią dopasowania maszyny do ciągnika i obrotów na których pracujemy. Jesienią, gdy czas mnie nie poganiał, to tej samej ilości paliwa zaorałem o 1/3 więcej niż wtedy gdy czas poganiał i chodził na maxa, z pedałem w podłodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

jednym slowem dasz wiecej za zetora ale ci sie zwróci kiedys za paliwo ale komfort nie do porównania


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

@zorzyk2 czyli najlepiej do zetora dawać tak 3/4 obrotów, wtedy najmniej spali ?

 

PS. Jakiego masz zetora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

5211 z 1986r. Remont góry silnika, był w ubiegłym roku. Jemu trzeba nieco większych maszyn jak C-360, ale pługa 3,5 skiby kiedyś nie było i chodzi z 3-ką grudziądzką w orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

dokładnie, c-360 ma tył za lekki, ja widze po orce 3 skibowym pod góre nie stęka nie kopci tylk osie drapie i moment i wisi, Ja bym był za Zetorem jeżdże dużo nim, spoko ciagnik, troche drogi, ale komfort, ehh wspomaganie ma, o ogólnie bajer w porównaniu do c-360


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2
oj bym niepowiedział ze zetor wiecej pociagnie od c 360 :P

Przecież jest cieższy i większy.Czyli ma większą przyczepność i lepszy uciąg :P


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Uciąg zależy głównie od ciężaru przypadającego na oś napędową i od opon na osi napędowej. Przy wykorzystaniu maksymalnego uciągu znaczenie mają też przełożenia skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za zetorem na pewno przemawia dużo większy komfort bo kabina jest dosyć dobrze wyciszona, siedzenie też ma lepsze można przewieść więcej osób w razie potrzeby. Moim zdaniem zetor ma większy uciąg i podzespoły są trwalsze.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Ja bym był za zetorem

7 KM mniej a komfort o niebo lepszy i podnośnik mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

To tak jak porównywac malucha z dużym fiatem. Zetor to komfort tylko ten komfort jest droższy niestety ale wart jeśli sie ma pieniążki :)


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek95    0

A moim zdaniem zamiast C-360 wziąłbym zetora 7211 miałem i polecam komfort jest i nawet chyba troszkę mocniejszy jest ale za to wolniejszy chyba że kolega chce go do tranportu to bardzo przydatne są amortyzatory z przodu :)


Pozdro dla wszystkich na Agro Foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no tak trochę zetor mocniejszy, bo 60 ma 52konie a zetorek 66 czyli różnica to 14 koni czyli mocniejszy jest jakieś 26% czyli dobre mi trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8
A moim zdaniem zamiast C-360 wziąłbym zetora 7211 miałem i polecam komfort jest i nawet chyba troszkę mocniejszy jest ale za to wolniejszy chyba że kolega chce go do tranportu to bardzo przydatne są amortyzatory z przodu :)

Standardowo to Zetor 7211 i C 360 na piątce osiągają 25 km na godzine przy obr 2200 silnika. Zetor jest szybszy na tych biegach jak 1, 2, 3, 4 od C 360. Chyba że to była C 355 M to ona faktycznie jest szybka. Czasem można spotkac Zetora 7211 czy C 360 które mają coś tam zmienione i cisną prawie 30 km na godzine przy obr. 2200 silnika. Także z tą szybkością to różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepszy to zetor5211 niż c360.w zetorze lepszy konfort cicho jest w kabinie.c360 szybciej jedzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm za bym wzioł Zetora 7211 cena w porównaniu z 5211 jest minimalna!! a pare koni więcej zawsze sie przyda w trudnych sytuacjach. Zetor 7211 jeździ szybciej od C-360 i to nawt sporo nie wiem skad macie takie wieści że na 5 biegu osiągają ta samą prędkość!! (mowa o kołach 28 oczywiście) Przy zetorze części droższe ale trwalsze (te orginalne) komfort nieporównywalny!!! Zetor prawda pali więcej ale jak już wcześniej było napisałne odpowiednie obciążenie ciagnika i wszystko gra i spalanie jest w normie innych ciągników!

 

dokładnie, c-360 ma tył za lekki, ja widze po orce 3 skibowym pod góre nie stęka nie kopci tylk osie drapie i moment i wisi, Ja bym był za Zetorem jeżdże dużo nim, spoko ciagnik, troche drogi, ale komfort, ehh wspomaganie ma, o ogólnie bajer w porównaniu do c-360

 

Dziwne bo akurat ja nawet nie mam obciążników w tylnych kołach i nie narzekam ze tył lekki w C-360 a nawet powiem ze jest bardzo ciężki i po co wozić zbędny balast jak można sie maszynami dociążyć!!


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@ursusczesio chyba się z mf255 pomyliło. Ja tam u siebie nie raz 60 powiesiłem ale nigdy na polu ornym. Nie zdarzyło mi się. A wieszałem go, ale na torfie. Chwila nieuwagi i chlup.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterror    0

ja bym wybrał każdy inny ciągnik niż 60-kę bo to jest złom mam taki i każdemu odradzam kupna gdyż w porównaniu podobnych wiekowo egzemplaży ursus jest mało komfortowy nie ma żadnej amortyzacji i jeszcze bardzo często zdaża się że zwolnice zaczynają wyć czego nie zauważyłem w ŻADNYM zetorze ;D dlatego bardziej opłaci się wziąść zetora 5211 niż ursusa c 360 a nawet c 360 3p mimo że zetor spala trochę więcej ON to i tak jest wydajniejszy i bardziej wygodny


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
@ursusczesio chyba się z mf255 pomyliło. Ja tam u siebie nie raz 60 powiesiłem ale nigdy na polu ornym. Nie zdarzyło mi się. A wieszałem go, ale na torfie. Chwila nieuwagi i chlup.

 

mi chodziło o to że podczas orki to pod gorke moment mi zawisa jak mam 3 skiby podpięte. Jest za lekki a pługiem go wiele nie dociąże. kumpla 5211 jak u mnie orał moim pługiem na jego szeorkich kapciach z tyłu to szedł jak burza a c-360 to non stop na pompie unoś bo cięzko wtedy zwalnia i sie robią z orki redliny :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

koledzy zauważcie że C360 to już historia i w dzisiejszych czasach mało kto chce pracować na tym sprzęcie ponieważ łeb pęka po paru godzinach pracy a nawet w takim zetorze włączę sobie radyjko nawiewy i już jest milej czy w zimę włączę ogrzewanie... tak jak ostatnio ojciec się dziwi dlaczego jeżdżę zetorem nawet małymi maszynami a nie c330 :P a bo tutaj jest leszy komfort i wspomaganko chociaż mało nie pali no ale coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinx    0

Miałem kiedyś 360 i zmieniłem na 5211. Jeżeli chodzi o uciąg to 360 zostaje daleko za zetorem. Zetor o wiele lepiej radzi sobie w polu z tymi samymi maszynami z którymi chodziła 360 np. 360 z agregatem 2,5m + podwujne walce kopciła jak lokomotywa i mieliła kołami a zetor idzie równiutko bez problemów. Ja bym nigdy nie kupił 360. Jak już to Zetor albo jakiś MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj