Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
VWPASSATB6    0

Ha, ha, ha niewierzysz? Mam Ci zrobić zdjęcie licznika? Zrobie dopiero jak przyjedzie z pola, bo wysłałem pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Ha, ha, ha niewierzysz? Mam Ci zrobić zdjęcie licznika? Zrobie dopiero jak przyjedzie z pola, bo wysłałem pracownika, na zwuske bel. Ja niemam 60 ha żeby u mnie maszyny stały. Ciągnik jest po to żeby ciężko robić, za mnie ;) . Do letszych prac tupu opryski, przyciągnięcie przyczepy z pola itp. jest on używany. I tak przez 18 lat 45 tyś. mth nazbierało się. Pokazać wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, ha, ha niewierzysz? Mam Ci zrobić zdjęcie licznika? Zrobie dopiero jak przyjedzie z pola, bo wysłałem pracownika, na zwuske bel. Ja niemam 60 ha żeby u mnie maszyny stały. Ciągnik jest po to żeby ciężko robić, za mnie ;) . Do letszych prac tupu opryski, przyciągnięcie przyczepy z pola itp. jest on używany. I tak przez 18 lat 45 tyś. mth nazbierało się. Pokazać wam?

Pokaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Hmm..... 45tyś chyba by musiał chodzić dzień i noc. Nasz zetor ma prawie 14tyś mth a ma 20lat. Zaczynał od 14ha + usługa na całą wieś przez 10lat. Tera prawie na 45ha robi z C-330, ciapek też miał około 15tyś, ale w tamtym roku miał remont i tera ma z 500mth.

 

Twój chyba ma 4,5tyś mth pokaż zdięcie to uwierzę ;] PozdrO!


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

ja nie wierze ze ma 45 tys mtg !!!!ja w swoim 1224 przez 15 lat nabilem ponad 8 tys mtg na 120 ha , ale nie dawno mial przeprowadzony remont silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

No to zobaczycie, zglebicie się totalnie. Zdjęcie dam w piątek, może w sobote lub w niedziele. Zrobie kiedy będzie na podwórku. Obecnie ora małe klinki, w które dużym traktorem się niezrobi. tommy66692 nie jestem ślepy, a ty przy oglądniu zdjęcia nałóż okulary, bo tacy niewierni jesteście. Spokojnie pokaże. Przemek99 mój zetor też jusz miał pare kapitalek, ostatnią przeżył na wiosne. Czyżby zazdrość was ogarniała że mój zetek robi takie areały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Tylko zrób zdięcie kiedyś bo chyba zetor jest kiedyś u ciebie na podwórku czy od dziś do niedzieli będzie ciągle orał, a może pracownik pojedzie orać do Niemiec i zrobisz zdięcie za miesiąc ? I niby jakie areały robi twój zetorek ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

To jest niemożliwe żeby licznik Ci tak długo działał, żeby Ci nawet tyle pokazał, mój sie zatrzymal na 4tys mtg, te liczniki w nich lubią sobie paść(albo prądniczka,-częściej licznik i liczenie mtg)

Czekamy na fotki ;)

Z którego Chełmu jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

c-360 jest lepsze (moim zdaniem) ale znajomy zetora 5211 by nie oddał i nie zamienił na c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barol    0

Mam 5211 i c-360 3p, obecnie lepiej ocenie zetora, ponieważ jest to ciągnik o wiele lepszy od c-360. ma o niebo lepsza kabine z nawiewami(jezeli działaja)seryjnym wygodnym siedzeniem, mniej spali od ursusa, mniej awaryjny,lepiej wykonczony itp. Moze jest troche drozszy ale opłaca sie zainwestowac w ta maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

45tyś mtg ;) takiej głupoty to nigdy w życiu nie słyszałem i to wciągu 18lat jeśli by tyle miał to by robił rocznie ok 2tyś mtg rocznie to niemożliwe my ursusem na 35ha to robimy ok 700rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

wes 45tys mtg czy on wie co mówi mój robi duzo bo prawie 600mtg ty bys musil przynajmneij 3razy tyle robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

bo co bo ma silnik perkinsa?

nie wiem ale niektorzy podniecają sie tym jaki to perkins jest oszczedny, moge sie załozyc ze jak dostanie w palnik w konkretnej orce-tak jak moj zetor 7011 w pługu 4x30 na glebokosc 30cm :lol:

 

moj to 4 gary ale silnik 4 perkinsa o prawie identycznej mocy-taki jak jest w 4512 na pewno w takiej orce nie byl by oszczedniejszy

to samo tyczy sie 3 cylindrow

po za tym porownując te silniki przeze mnie to smiac mi sie chce z tego 3p w konkret orce, co innego lekkie prace akurat w takich to ładnie cyka

 

co do orki to przykład,

zetor 5211 + plug 3x30, bieg 3 i dymka brak w orce na 25cm-30cm

ursus c-360 3p + plug 3x30 bieg 2 do 25 cm idzie ladnie ale powyzej miejscami puszcza dymka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zgadzam się z Tommym że perkins też lubi wychlac w cięzkiej pracy a oszczedność bedzie widoczna tylko w lekkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Przykład trochę nie równy ale nigdy nie pracowałem na 3p(chodzi mi ogólnie o ciągnik) ale sąsiad zza miedzy klasa IV miejscami łapie się w III to 3p nie daje rady trzem skibom zawsze dwójkami orze i dymi że szok może już silnik ale od kiedy pamiętam tak dymił . Różnica według 7011 a 4512 nie była by duża bo jakieś 1-2litry zależy w którym silniku jeśli ursus ze słabszym silnikiem będzie jeździł na 4L to wyjdzie na to samo co zetorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
No to zobaczycie, zglebicie się totalnie. Zdjęcie dam w piątek, może w sobote lub w niedziele. Zrobie kiedy będzie na podwórku. Obecnie ora małe klinki, w które dużym traktorem się niezrobi. tommy66692 nie jestem ślepy, a ty przy oglądniu zdjęcia nałóż okulary, bo tacy niewierni jesteście. Spokojnie pokaże. Przemek99 mój zetor też jusz miał pare kapitalek, ostatnią przeżył na wiosne. Czyżby zazdrość was ogarniała że mój zetek robi takie areały?

Oj przestań juz opowiadać bajki mówisz ze masz jedno Lambo 1060 potem ze dwa jakiegos DF C-360 i Zetora z 5245 z przebiegiem 45tys mth :):) to 2500 mth rocznie dobre :) W tym Zetorku każda cześc która jest byłaby juz do wymiany.

No ale co wymagać chwalić się kazdy potrafi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Przepraszam że wpirdzielam się między wódke a zakąske. Mam już zrobione zdjęcie, lecz niewiem jak wpakowuje się zdjęcia do galerii, jestem jeszcze niezabardzo obeznany na AF. Mógłby mi ktoś mi dać link czy opisać jak daje się zdjęcia. Będe z góry wdzięczny. Pablo21, Kamyk514 bajki??? Zobaczymy kto się zglebi. Przed oglądaniem zdjęcia prosze nałożyć okulary z dużą rozdzielczością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

ty nałoz okulary, masz tyle tego zetora i nie wiesz ze przed ostatnia cyfra jest przecinek, osmieszasz sie

licznik w zetorze nie moze pokazac 45 tys mth

 

to musialo by byc 45000 a jest 4500,0 przyczym to ostatnie zero dochodzi do 9 i znowu wbija na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

tommy66692 i czego się wścikasz??? U mnie widocznie jest inaczej. Ja grzecznie prosze o podanie linku. Chce wam pokazać a wy niechcecie? Przecież takie były chęci z waszej strony. Zobaczymy kto się ośmieszy i kto ma kiepski wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj