Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

PronarekP5    67
Zetory to mocne maszyny... :) Gdzieś słyszałem że 5211 przeciągną 3603p nawet pod górke...To 6011 360 też wyciągnie zapewne :)

 

 

a ile ma ten zetor km.?? bo 3p to tylko 47km. i do tego wychodzi gorzej bo lekki :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18
Napisz konkretnie co jest takiego złego i co jest lepsze w c-360, a nie puste hasło.

 

prosze bardzo np.byla mowa o mocy,ursus ma 52km a zetor 47 czyli zetor jest mocniejszy???!,spalanie hehe zetor spali mniej niz C-360 hyba odwrotnie a co do ciężkosci to tez nie byl bym taki pewien ze zetor jest cięższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
prosze bardzo np.byla mowa o mocy,ursus ma 52km a zetor 47 czyli zetor jest mocniejszy???!,spalanie hehe zetor spali mniej niz C-360 hyba odwrotnie a co do ciężkosci to tez nie byl bym taki pewien ze zetor jest cięższy.

Skoro sam obalasz wypowiedzi innych, to warto żebyś był troszkę bardziej przygotowany merytorycznie a nie jakieś "nie byłbym pewnien"

Proszę bardzo, oto dane z instrukcji obsługi obu ciągników: C-360, masa ciągnika gotowego do pracy, z obciążnikami i kabiną 3130 kg, Zetor 5211 też z kabiną i obciążnikami 3230 kg. A tak jako użytkownik 5211 to powiem, że w mojej okolicy nie trafiła się jeszcze żadna C-360 która dorównałaby 5211 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

moja c 355 spokojnie dorówna dla 5211 jestem tego pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
moja c 355 spokojnie dorówna dla 5211 jestem tego pewien

W czym? :)

Chyba tylko mocą nie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wszystkim oprócz komfortu niestety ale to da się preżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
wszystkim oprócz komfortu niestety ale to da się preżyć

Tfu, nawet mocą nie przebija :)

Trzeba wziać pod uwage lata produkcji tych ciagników i postęp technologiczny, ale tak:

 

45 vs. 47 koni (51 po 87)

2t vs. 2.8t

20l/min vs 32l/min (35)

1200kg udźwigu vs. 1750 kg

------ vs. 4 synchronizowane biegi

Spalanie na korzyśc zetora (o tym mi powiedział mój mechanik)

 

 

To są podstawowe róznice z przewagą dla 5211

Do tego dochodzi kabina, miękki przód, ogrzewanie i wspomaganie fabryczne co odbija się na człowieku po kilku latach..

 

Z tym ze za cene dobego 5211 można mieć ze dwie sztuki 355 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko ja pisałem o mojej 55

moc ok 58km

waga z obciążeniem ok 3 tony

wspomaganie

no kabina jest w zetorku lepsza

a co do spalanie to nie powiem bo nie wiem ile pali 5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tu mówicie

Zetora ma mój wujo i mój sąsiad.

I kiedyś od wujasa sąsiad pożyczał beczkę 5.5 tys litrów z którą zetor radzi sobie bez problemu, a ursus niestety można powiedzieć nie radził sobie wogóle po ściernisku.

Ogólnie zetor jest mocniejszy mimo iż według niektórych 3 gary w zetorze to "Ch**" a 4 w Ursusie to "miodzio" to ja się będę upierał przy swoim.

 

 

P.S. Podam jeszcze jeden przykład od kilku lat na jednym polu u wujasa jest glina gdzie zetor normalnie orząc 3x50 na tym polu musi zdjąć ostatnią skibę. Przytoczony sąsiad ma pole obok i on orze 1x50 :) bo w 2 skibach na tej glinie nie daje rady ;D. I nie wygadujcie mi tu bzdur że Ursus ma lepszy uciąg bo podał bym wam jeszcze kilka powodów i sytuacji w których zetor wypada lepiej :)

 

 

P.S po raz 2. Jeśli chodzi o to pole czy to możliwe że po wywożeniu gnojowicy na pole przez kilka lat ziemia aż tak bardzo zmieniła swoją strukturę??

tzn. czy mogła aż tak bardzo "twardnieć"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Ludzie co wy tu mówicie

Zetora ma mój wujo i mój sąsiad.

I kiedyś od wujasa sąsiad pożyczał beczkę 5.5 tys litrów z którą zetor radzi sobie bez problemu, a ursus niestety można powiedzieć nie radził sobie wogóle po ściernisku.

Ogólnie zetor jest mocniejszy mimo iż według niektórych 3 gary w zetorze to "Ch**" a 4 w Ursusie to "miodzio" to ja się będę upierał przy swoim.

 

 

P.S. Podam jeszcze jeden przykład od kilku lat na jednym polu u wujasa jest glina gdzie zetor normalnie orząc 3x50 na tym polu musi zdjąć ostatnią skibę. Przytoczony sąsiad ma pole obok i on orze 1x50 :) bo w 2 skibach na tej glinie nie daje rady ;D. I nie wygadujcie mi tu bzdur że Ursus ma lepszy uciąg bo podał bym wam jeszcze kilka powodów i sytuacji w których zetor wypada lepiej :)

 

 

P.S po raz 2. Jeśli chodzi o to pole czy to możliwe że po wywożeniu gnojowicy na pole przez kilka lat ziemia aż tak bardzo zmieniła swoją strukturę??

tzn. czy mogła aż tak bardzo "twardnieć"??

 

 

zastanów sie co ty mówisz :angry: u nas 360 targała beczke 10tyś. l. z odpadami z gorzelni (szlempa) po ściernisku i bezs problemu szedł :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam się zastanowić?????

A może lepiej jak ty byś się zastanowił??

Widziałeś jak ciągała ta 60 tą 10 tys. ?? Chyba na Pusto

Jak nie to się spytaj jak jego 7211 szła z beczkowozem 10 tys. pełnyym :)

Cięzko miał 7211 a ty mi tu z 60 wyskakujesz?? Chyba ci się pomyliła pusta z pełną

 

A co do mojego postu to nawet mam zdjęcia z akcji wyciągania tej 60 ale nie u siebie, bo ursus nie dawal rady, miał poślizg kół i się zapadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Skoro sam obalasz wypowiedzi innych, to warto żebyś był troszkę bardziej przygotowany merytorycznie a nie jakieś "nie byłbym pewnien"

Proszę bardzo, oto dane z instrukcji obsługi obu ciągników: C-360, masa ciągnika gotowego do pracy, z obciążnikami i kabiną 3130 kg, Zetor 5211 też z kabiną i obciążnikami 3230 kg. A tak jako użytkownik 5211 to powiem, że w mojej okolicy nie trafiła się jeszcze żadna C-360 która dorównałaby 5211 :)

Potwierdzam w całości ostatnie zdanie i dopiszę, że ta wieksza moc to jest teoretycznie w nowym, bo w 60-tce trzeba robić remont silnika trzy razy częściej, do tego jeździć w słuchawkach i zimą w kożuchu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Mam się zastanowić?????

A może lepiej jak ty byś się zastanowił??

Widziałeś jak ciągała ta 60 tą 10 tys. ?? Chyba na Pusto

Jak nie to się spytaj jak jego 7211 szła z beczkowozem 10 tys. pełnyym :)

Cięzko miał 7211 a ty mi tu z 60 wyskakujesz?? Chyba ci się pomyliła pusta z pełną

 

A co do mojego postu to nawet mam zdjęcia z akcji wyciągania tej 60 ale nie u siebie, bo ursus nie dawal rady, miał poślizg kół i się zapadał

 

 

Moj sasiad Zubroniem 2048a ciagał beczkę 10000 l. :) (oczywiscie pełną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

CO to wogółe za pytanie oczywiście ze zetor 5211 lepsza hydraulika większy udżwig podnośnika komfortowa kabina wspomaganie ładnie pracują nie dymią są dosc mocne jak na 3 gary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

no ja mam 5211 i kolego nie mów ze nie dymią 3p nie dymi a zgasnie a zetor zadymi ale idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18
Potwierdzam w całości ostatnie zdanie i dopiszę, że ta wieksza moc to jest teoretycznie w nowym, bo w 60-tce trzeba robić remont silnika trzy razy częściej, do tego jeździć w słuchawkach i zimą w kożuchu .

 

ja mam c 360 z 1983 r i ani razu nie robiłem remontu silnika a troche juz nakręciła motogodzin a co kozucha jak się nie masz kabiny to musisz w kożuchu jeżdzić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

Chodziłó mi o to ze nie dymi tak jak 360 . Jak ma cięzko to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

U mnie to nawet pod pełbym obciazeniem ni huhu dymku nie zobacze, co najwyżej na zimnym jak sie zapali to podymi chwile i przestaje ale jak sie zagrzeje to prędzej na siwo mi zakopci..

Chyba mam zbyt skręcona pompe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
no ja mam 5211 i kolego nie mów ze nie dymią 3p nie dymi a zgasnie a zetor zadymi ale idzie

z tym sie zgodze :) zetor zadymi ale idzie a perkins pyk pyk pod gorke i gasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

również uważam że zetor jest lepszy ze względu na komfort, ale tez na ręczne sprzęgło WOM, a dwustopniowe w c360 to troche mi nie bardzo sie podoba (prawie cały czas sie trzeba schylać do tej dzwigni) a w zetorku to tylko ciach i rozrzutnik stoi.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0
U mnie to nawet pod pełbym obciazeniem ni huhu dymku nie zobacze, co najwyżej na zimnym jak sie zapali to podymi chwile i przestaje ale jak sie zagrzeje to prędzej na siwo mi zakopci..

Chyba mam zbyt skręcona pompe ?

Jesli ma moc to nie ma sie czym martwic ja mam na pompie ustawiona większa dawkę paliwa i mam termostat i zeby zadymił to naprawdę na rozgrzanym silniku to trzeba mu nieźle po garach dać :) i termostat daje duzo bo wczeniej miałem taka blache z dziura to lubiała sobie zadymic


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

No właśnie spodziewałem sie troche wiecej mocy po 5211 ale moze to wina większych kół 16,9 R28 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

W takim samym stanie zetor 5211 i ursus c360 to napewno zetora bym wybrał. Kabia napewno wieksza,wogóle jest dużo wygodniejszy. :) chyba bez poruwnania? Tyle że zetor droższy. Z wad w zetorze to może to ze słabo z baku ciągnie paliwo,łatwo go zapowietrzyc i trudno odpowietrzyc (przynajmniej mój):) Takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Mam się zastanowić?????

A może lepiej jak ty byś się zastanowił??

Widziałeś jak ciągała ta 60 tą 10 tys. ?? Chyba na Pusto

Jak nie to się spytaj jak jego 7211 szła z beczkowozem 10 tys. pełnyym :)

Cięzko miał 7211 a ty mi tu z 60 wyskakujesz?? Chyba ci się pomyliła pusta z pełną

 

A co do mojego postu to nawet mam zdjęcia z akcji wyciągania tej 60 ale nie u siebie, bo ursus nie dawal rady, miał poślizg kół i się zapadał

 

 

no widziałem na własne oczy :angry: - tylko tragiczny efekt końcowy tej 360 :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

hahahahaha jakie porównanie ursus do zetora :) :) :) :) przecież c360 to nieudana, niedokończona imitacja zetora tak samo jak romet chart do simsona :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj