MlodyRolikOn

Trochę spóźniony zabieg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Mam pytanie do was. Jestem trochę spóźniony z drugą dawką azotu (2 kolanko) nie jest to tragedia i pytanie czy mogę dzisiaj rozsiac mocznik a za 2-3 dni dolistnie prysnac?

Edytowano przez MlodyRolikOn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj sory zapomniałem wspomnieć. Chodzi o pszenżyto ozime. Za jaki czas najlepiej by prysnac dolistnie po podaniu mocznika dzisiaj?

Edytowano przez MlodyRolikOn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej się zapytać niż źle zrobić nie? Po prostu pytam bo dałem mocznik A dolistnie też będę sypal więc się pytam żeby nie przesadzić z tym azotem i czy nie za szybko te zabiegi jeden po drugim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
człowieku mocznik zacznie Ci działać za 1-2tyg , to dolistnie najlepiej od raz polecieć żeby nie brakowało roślinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian6830
      Część 
      Jestem można powiedzieć nowy w tym temacie więc proszę się nie śmiać jak to pytanie będzie głupie Ale.. czy ten środek będzie dobry na zabieg t2 w pszenżycie? 
      A, i tak wgl kiedy wykonuje się ten zabieg ?
      Czy mogę pryskac tym seguris zawsze kiedy zobaczę chorobę czy np. Można pryskac tylko do jakiejś fazy wzrostu ?
      Z góry dzięki za pomoc !!!


    • Przez kristofus
      Są może w Polsce użytkownicy/majsterkowicze korzystający z systemu CEREA autorstwa pewnego Hiszpana: https://www.cereagps.com ?
      W skrócie: z komponentów i oprogramowania kosztujących ok. 1000€ plus trochę własnej inwencji (mocno przydatna drukarka 3D) można zbudować system prowadzenia równoległego z centymetrową dokładnością RTK. Nie tylko wizualnego (tu koszty istotnie mniejsze, odpadają elementy wykonawcze) ale także "za kierownicę". I to działa, jest sporo filmów, polecam wrzucić hasło w YT, moje doświadczenia też już są bardzo pozytywne. Jak się jeszcze dorzuci trochę dodatkowej elektroniki (Arduino ) można system rozbudować do naprawdę ciekawych funkcjonalności (sterowanie sekcjami czy nawet mapowanie plonu) za naprawdę śmieszne pieniądze.
      Poza Hiszpanią temat wyraźnie się rozwija u Niemców, istnieje dość prężne niemieckie forum: http://cerea-forum.de/ gdzie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na wykonanie i rozbudowę systemu. Ogólnie bariera językowa jest pewnym problemem (angielski/hiszpański/niemiecki) ale w dobie google translatora...
    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Przez hazel
      Witam chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie po oprysku herbicyd owym mogę stosować dokarmianie dolistne środki jakich używałem to apyros 75 wg i Mustang forte 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj