tespis17

Sprzedaż zeszłorocznego materiału bez świadectwa klasyfikacji -Jakie konsekwencje dla sprzedawcy ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tespis17    23

Witam.

Ostatnio kupiłem materiał siewny do siewu. Okazało się że materiał był sprzed dwóch lat więc poszedłem do sklepu po "świadectwo klasyfikacji siły kiełkowania". Oczywiście otrzymałem takie świadectwo na poziomie 89%, więc wysłałem do WIORiN próbkę wyszło na poziomie 60%. Poszedłem do powiatowego PIORIN który robił próby. Powiedzieli że nie mają sobie nic do zarzucenia widocznie później nastąpił spadek siły kiełkowania i mam się dogadać ze sprzedawcą.-To jest pierwsza część historii.

Kupiłem QQ C1 do siewy w drugim sklepie też zauważyłem że jest sprzed dwóch lat. Więc wróciłem na następny dzień i poprosiłem o"świadectwo klasyfikacji" Mówią że nie mają i chętnie mi wymienią materiał. Nie zgodziłem się. Teraz moje pytania.

Co grozi sprzedawcy za sprzedaż materiału bez " świadectwa klasyfikacji z WIORIN"???

p.s Nie wiedziałem w jakim temacie umieścić na forum więc proszę  moderatora o przeniesienie tematu.

 

 

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam nie powinno się kupywać materiału siewnego bez świadectwa bo wtedy musisz wysiać sporo więcej  zgłosić  do inspekcji handlowej że to jest nieuczciwy sprzedawca  i do firmy nasiennej z której pochodzi dany materiał siewnny że podrywa ich  markę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj