_Rolniczka_

dokumentacja w gospodarstwie podczas kontroli

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
_Rolniczka_    0

Witam mogę prosić o spis wymaganych dokumentów prowadzonych przez rolnika w gospodarstwie rolnym potrzebnych podczas kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to zależy czego kontrola dotyczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie, czego kontrola dotyczy i czy masz bydło czy go nie masz co uprawiasz itp.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Rolniczka_    0

chodzi mi ogólnie co muszę mieć za dokumenty na gospodarstwie aby nie było niespodzianki podczas kontroli. Zwierzęta to bydło, trzoda, konie, kury, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale w tym rzecz , że kontrole bywają pod różnym kątem i wymagają wtedy czego innego , a reszta ich nie obchodzi . Przykładowo - dobrostan , chemizacyjna , bioasekuracja , dopłaty ... No coś tam jeszcze by znalazł , w zależności z czego się korzysta .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Dobra,  żeby nie zakładać nowego tematu. 

W końcu przepisałem ziemię na siebie. Tylko grunty rolne,  większość na własność,  parę ha dzierżawa na 10lat. Budynki inwentarskie, gospodarcze,  magazyny, stado bydła - to wszystko zostało dalej na matkę. Ja będę(na siebie)  tylko uprawiał ziemię i sprzedawał plony-zboże. 

-byłem w agencji złożyłem wniosek o nadanie numeru

-panie z odr robią mi wniosek o transfer (mamy od ubiegłego roku rolnosrodowiskowe,  dokumentacja z tym związana jest kompletna) 

-byłem w weterynarii o numer,    o ale czekam na nadanie nr z agencji, ale to w przeciągu tygodnia jak nadadzą numer, to od razu złożę o transfer i zajadę do weterynarii. 

1. Czy jeszcze gdzieś musze/powinienem się wybrać i coś załatwić? 

2. Czy muszę mieć jakiś kwit,  typu umowa użyczenia, na budynki,  w których będę trzymał zboże,  maszyny,  śor, nawozy? 

3. Jakiego typu kontrolę mogą być u mnie i o co mogą się prztpierniczyc? Typu zła brama w magazynie,  gdzie są zboża,  brak zbiornika dwuplaszczowego,  źle oznaczone miejsce na śor? 

Pytam, bo kontrole,  które mieliśmy do tej pory dotyczyły albo zwierząt,  albo pasz (i to wszystko przechodziło, z jakimiś małymi uwagami czasem),  natomiast odnośnie produkcji roślinnej nie mieliśmy nic.  Raz tylko pamiętam,  że sprawdzana była dokumentacja odnośnie wykonywanych opryskow.

4. Rozumiem, że poza rolnosrodowiskowymi, nie muszę mieć żadnych kwitow wstecz? 

5. Czy matka,  jako osoba do tej pory oficjalnie prowadząca całe gospodarstwo, musi mieć kwity wstecz odnośnie produkcji roślinnej - tabele z opryskami,  kwity za opakowania po śor, cokolwiek? 

6. Czy odnośnie pasz dla bydła - zboże,  trawy - matura musi mieć jakiś kwit skąd je bierze? 

W sumie to pytania, które zapomniałem zadać, jak byłem w agencji.  Jak ktoś coś może podpowiedzieć, będę wdzięczny. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomasek
      Szukam w imieniu szefa pracownika do pracy na gospodarstwie o profilu hodowli trzody chlewnej "pastwiskowej" i ekologicznej uprawy zbóż.
      Poszukuje człowieka głownie młodego 18-27 lat z prawo jazdy kat.b mile widziane T z umiejetnosciami jazdy ciagnikami rolniczymi i obsługa ładowacza czołowego   jak rowniez mile widziana obsługa kombajnu zbozowego, człowieka który jest chudy i w miare zwinny bez nałogów i nie bojacego sie równiez cieżkiej pracy fizycznej ( scielenie, koszenia kosa spalinowa, itp) mile widziane doswiadczenie przy insyminacji macior i kastrowaniu warchlaków oraz jakies doswiadczenie z tucznikami mile widziane:)  jezyk niemiecki albo angielski w podstawowym stopniu wymagany i checi do pracy przedewszystkim.Praca legalna na umowe o prace i z pełnym ubezpieczeniem w AOK, wynagrodzenie na poczatku 1200E netto za 200godzin w miesiacu czyli 8,5Ebrutto/H co do nadgodzin wypłacane sa w kwocie brutto do reki, nocleg i ciepły posiłek gratis, praca praktycznie  od zaraz
       
       
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Theprzemo205
      Witam! A więc mam okazję kupić ciagnik c 355 tylko jest mały problem z dokumentami ponieważ jest tylko tablica rejestracyjna. Ciagnik stoi od kilku nie używany a wczesniej był rejestrowany na strszego pana który już nie żyje. Ciagnik najprawdopodobniej był wyrejesyrowany czy coś takiego oraz od wielu lat nie miał ubezpieczenia. Czy da radę jakoś go zarejestrować?
    • Przez Dudus_
      Witam
      Posiadam kombajn Claas dominator 58, podczas zmiany biegów, zmniejsza się prędkość. Co to może świadczyć, jak to naprawić.
    • Przez pau2210
      Przyjmę do pracy w gospodarstwie rolnym przy krowach mlecznych, najlepiej przy krowach mlecznych. Oferuje wyżywienie i zakwaterowanie. Zainteresowanych proszę o tel. 694632765
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj