Gość

Budowa wiaty do 50m2 warunki

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Od wiat nie ma odległosci bo nie są budynkami. 

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

"2c) wiat o powierzchni zabudowy do 50 m2, sytuowanych na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000 m2 powierzchni działki;"


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie, nie trzeba geodety.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Teraz wiata to słupy i dach. Co do silosa itd to powinien to geodeta zainwentaryzowac


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wymaga . Tak jak @master napisał . Tylko problem z tymi ścianami . Podobno w niektórych starostwach pozwalają na trzy ściany . W moim to tylko słupy i dach przechodzi jako wita .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

U mnie babki w starostwie mówiły,  że nie ma ścisłej definicji wiaty i jest przyjęte,  że po prostu nie może być zamknięty budynek (czyli 3 ściany mogą byc).  Do 50m nic,  powyżej pozwolenie.  Jeszcze z dwa miesiące temu tak twierdzily. Zadzwoń i spytaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Definicji nie ma, ale urzędy trzymają się wyroków sądów w swoich województwach, a te różnie rozpatrują i definiują wiatę. Ale w prawie takiej definicji nie ma ani w warunkach technicznych.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57
U mnie pozwolili na 3 ściany. A co do stawiania przy granicy to wiata do 50 m2 musi być wybudowana zgodnie z planem zagospodarowania terenu gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To znaczy? Mozma przy granicy czy nie mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Z jakim planem skoro na wiatę do 50m nie trzeba nic. Powyżej potrzebne jest pozwolenie.

Tak, można w granicy ale wodę wykierowac na swoją działkę i okap nie może wychodzić poza obrys. Powierzchnie wiat liczy się w granicach jakie wyznaczają słupy.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, toobek napisał:

U mnie pozwolili na 3 ściany. A co do stawiania przy granicy to wiata do 50 m2 musi być wybudowana zgodnie z planem zagospodarowania terenu gminy.

O jaki plan ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, master20002 napisał:

Z jakim planem skoro na wiatę do 50m nie trzeba nic. Powyżej potrzebne jest pozwolenie.

Tak, można w granicy ale wodę wykierowac na swoją działkę i okap nie może wychodzić poza obrys. Powierzchnie wiat liczy się w granicach jakie wyznaczają słupy.

Z tym mierzeniem powierzchni wiaty , to też różnie . Potrafią mierzyć po cieniu powierzchni dachu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie to najmniejszy problem. Wazne jest czy mogę postawic w granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jak tak mówiły to inaczej nie załatwia. Stanowisko głównego inspektora nadzoru jest takie ze pow wiaty liczy się po słupach a nie pow dachu co jest logiczne.

Możesz, ale powiedz o tym sąsiadowi, żeby zaraz nie napisał listu


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam z nim na pienku. Ale jesli napisze list a moja wiata bd nawet stope od granicy spad na moja stronę i powierZchnia bd z zapasem tj 48m2 to nic nie mogą zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żaden list nie jest potrzebny . Masz prawo budować jak napisałeś powyżej . Nic sąsiadowi do tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nawet jakby napisał i przyjechał PINB to pomierzą, zdjęcia porobią, spiszą protokół i pojadą. Sprawy nie będzie jeżeli spełnisz warunki o których pisałem wyżej.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131
Witam . Przeszedł już ktoś z was przez procedure budowy na zgłoszenie? Jakie są wymagania? jaki koszt papierów? Co trzeba zrobić? Przyjeżdża ktoś na kontrole / odbiór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niczego nie trzeba zgłaszać ale należy zachować ogólne przepisy i rozsądek żeby sąsiad nie robił afery bo może być róznie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez Rzodkiewka
      Witajcie😊
      szukam przydomowego pastwiska z wiatą (stajenką) oraz dostępem do wody dla dwóch koni ,w kujawsko-pomorskim.Wysokość comiesięcznej opłaty do uzgodnienia.
      Z góry bardzo dziękuję za oferty !
       
       
       
       
       
       
       
       



    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj