Konfetti223

Problem z kapustą wczesną

Polecane posty

Konfetti223    0
6 minut temu, patryk1997 napisał:

 

my na Bronisze

u nas troszke za daleko na Bronisze. Może gdyby był lepszy sprzęt ale i tak źle nie jest z tą Zjazdową :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1

Południe Polski. Plusem nad wszystko w moim przypadku to cena.

4 minuty temu, patryk1997 napisał:

nie przemarzla ci jak byly te duze mrozy ?

Jakimś cudem dała radę. W dużym stopniu pomógł śnieg.

 

 

Panowie ile tego macie na ten sezon? Jak to jest tam u Was w okolicach?  Kapustowo czy nie?

Edytowano przez MADER12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
1 godzinę temu, MADER12 napisał:

Południe Polski. Plusem nad wszystko w moim przypadku to cena.

Jakimś cudem dała radę. W dużym stopniu pomógł śnieg.

 

 

Panowie ile tego macie na ten sezon? Jak to jest tam u Was w okolicach?  Kapustowo czy nie?

U mnie 20tys na ten sezon , kapustę sadzimy przed pomidorami malinowymi bo na tym głównie sie skupiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0

u mnie wszystkiego to jest ok. 50tys tylko w tym jest ok 10tys kalafiora i do tego jeszcze mamy na 3 rzut kalafior i brokuł 
Razem mamy 40 tuneli + pod włókninę ,a po tych 40 tunelach sadzimy paprykę
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1
1 godzinę temu, Konfetti223 napisał:

u mnie wszystkiego to jest ok. 50tys tylko w tym jest ok 10tys kalafiora i do tego jeszcze mamy na 3 rzut kalafior i brokuł 
Razem mamy 40 tuneli + pod włókninę ,a po tych 40 tunelach sadzimy paprykę
 

 

Bardzo późno wychodzicie z papryką, zwłaszcza, że kapusta jest jeszcze mała. Ja już zakładam tunele pod paprykę.

Btw. mowa o tunelowej, czy polnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
12 godzin temu, MADER12 napisał:

Bardzo późno wychodzicie z papryką, zwłaszcza, że kapusta jest jeszcze mała. Ja już zakładam tunele pod paprykę.

Btw. mowa o tunelowej, czy polnej?

Ogólnie mamy już folie pozdejmowane w połowie można powiedzieć teraz tyko uprawić, rozstawić i zakładamy folie oraz sadzimy paprykę
Jeżeli dobrze pójdzie to w Piątek, Sobota będzie tak z połowa wsadzona. Oczywiście mowa o tunelach bo polną paprykę to sadzimy tak 20-30 Maj
A co do kapusty to razem z tunelową i polną mamy ok 50 tys

12 godzin temu, patryk1997 napisał:

jakiej wielkości są te wasze tunele ? Bo moje to 30mx7m , mam takich 38 ;)

Nie wiem dokładnie ile szerokości te nasze tunele mają ale są to tak zwane "6" i mają coś ok 4m szerokości pewnie i w tym roku mamy ich 40 

 

Edytowano przez Konfetti223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
2 godziny temu, Konfetti223 napisał:

Ogólnie mamy już folie pozdejmowane w połowie można powiedzieć teraz tyko uprawić, rozstawić i zakładamy folie oraz sadzimy paprykę
Jeżeli dobrze pójdzie to w Piątek, Sobota będzie tak z połowa wsadzona. Oczywiście mowa o tunelach bo polną paprykę to sadzimy tak 20-30 Maj
A co do kapusty to razem z tunelową i polną mamy ok 50 tys

Nie wiem dokładnie ile szerokości te nasze tunele mają ale są to tak zwane "6" i mają coś ok 4m szerokości pewnie i w tym roku mamy ich 40 

 

Kiedy zdejmujecie folie z kapusty i czy duzo daje takie zdjęcie folii ze szkieletu ? My nie możemy zdjąć bo zaraz pomidor wchodzi po kapuscie i sie nie oplaca . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
7 godzin temu, patryk1997 napisał:

Kiedy zdejmujecie folie z kapusty i czy duzo daje takie zdjęcie folii ze szkieletu ? My nie możemy zdjąć bo zaraz pomidor wchodzi po kapuscie i sie nie oplaca . 

Tzn. ale chodzi o to że my przestawiamy jakby całe tunele (folie i szkielet) i gdy złożymy na nowym miejscu zakładamy folie i sadzimy :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
2 godziny temu, Konfetti223 napisał:

Tzn. ale chodzi o to że my przestawiamy jakby całe tunele (folie i szkielet) i gdy złożymy na nowym miejscu zakładamy folie i sadzimy :-)

 

Pracochłonne pewnie takie coś ? Ale i pewnie kapusta trochę szybciej wychodzi jak się zdejmie folie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
5 godzin temu, patryk1997 napisał:

Pracochłonne pewnie takie coś ? Ale i pewnie kapusta trochę szybciej wychodzi jak się zdejmie folie?

pracochłonne to to jest a czy kapusta szybciej wychodzi to wszystko zależy od pogody 
czasami tniemy po tygodniu od zdjęcia folii ale są wyjątki np. w zeszłym roku zaczęliśmy ciąć dopiero po 3-4 tygodniach także tego nie przewidzisz :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
4 godziny temu, Konfetti223 napisał:

pracochłonne to to jest a czy kapusta szybciej wychodzi to wszystko zależy od pogody 
czasami tniemy po tygodniu od zdjęcia folii ale są wyjątki np. w zeszłym roku zaczęliśmy ciąć dopiero po 3-4 tygodniach także tego nie przewidzisz :-)

 

ciepłe noce nadają teraz to powinna szybko zwijać główki. Myślę że do 10 maja coś już wytniemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
Dnia 25.04.2018 o 06:29, Konfetti223 napisał:

u mnie wszystkiego to jest ok. 50tys tylko w tym jest ok 10tys kalafiora i do tego jeszcze mamy na 3 rzut kalafior i brokuł 
Razem mamy 40 tuneli + pod włókninę ,a po tych 40 tunelach sadzimy paprykę
 

 

Co za odmianę papryki sadzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
1 godzinę temu, patryk1997 napisał:

ciepłe noce nadają teraz to powinna szybko zwijać główki. Myślę że do 10 maja coś już wytniemy ;)

Też tak myślę :-)

 

1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Co za odmianę papryki sadzisz

A to zależy od pola ale jakieś 80% uprawy papryki to Chouca

Edytowano przez Konfetti223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
1 godzinę temu, Konfetti223 napisał:

Też tak myślę :-)

 

A to zależy od pola ale jakieś 80% uprawy papryki to Chouca

kiedy swoją kapuste sadziles i w jakim rozstawie sadzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
36 minut temu, patryk1997 napisał:

kiedy swoją kapuste sadziles i w jakim rozstawie sadzisz ?

kapusta sadzona była na początku marca po pierwszej fali mrozów gdy ziemia puściła pod tunelami a rozstaw to 43x43 a późniejsza to 47x43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
10 minut temu, Konfetti223 napisał:

kapusta sadzona była na początku marca po pierwszej fali mrozów gdy ziemia puściła pod tunelami a rozstaw to 43x43 a późniejsza to 47x43

My między rzędami na podobe , a w rzędach odstęp okolo 38-40cm . Wstawisz jakieś zdjęcie jak wygląda twoja obecnie , żebym mógł porównać  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
4 godziny temu, Konfetti223 napisał:

Kurde byłem przed chwilą podlewać ale nie zrobiłem zdjęcia... Wieczorem postaram się wstawić:D:D

 

Ok , Tez dziś swoją podlewam ;) Czym swoją podlewasz ? Bo ja to normalnie z węża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
2 godziny temu, patryk1997 napisał:

Ok , Tez dziś swoją podlewam ;) Czym swoją podlewasz ? Bo ja to normalnie z węża :)

Po zdjęciu foli rozkładamy rury ze zraszaczami no i tak właśnie podlewam 
Wieczorem też mam podlewać (bo rano trochę wiatr był i tylko 30 min podlewałem ) to cyknę zdjęcia :D:D

1 godzinę temu, MADER12 napisał:

Ja mam taśmy kroplujące.

W kapuście? I jak to się sprawdza? :D


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Też ciekaw jestem czy bedzie w tym roku kapusty  zwłaszcza ze cena zimowej była można rzec darmowa.. :/ Południe polski i tez 30tyś kapusty 40tyś kalafiora i 20tyś brokuła ale wszystko pole :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1
2 godziny temu, Konfetti223 napisał:

W kapuście? I jak to się sprawdza? :D

No tak, że nie muszę lać z węża pod tunelem. Pierwsze podlewanie jest z węża, żeby ziemia siadła i potem kropelki. Kapusta woli podlewanie od góry i to widać, ale chodzi o czas.

Edytowano przez MADER12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
5 godzin temu, MADER12 napisał:

No tak, że nie muszę lać z węża pod tunelem. Pierwsze podlewanie jest z węża, żeby ziemia siadła i potem kropelki. Kapusta woli podlewanie od góry i to widać, ale chodzi o czas.

Tak własnie myślałem :D
Też kiedyś miałem taki pomysł ale nawet nie próbowałem bo każdy mówił że w kapuście się to nie sprawdzi
My podlewamy pod tunelami jedynie z węża a po zdjęciu folii deszczownią rurową 
 

 

 

9 godzin temu, patryk1997 napisał:

Ok , Tez dziś swoją podlewam ;) Czym swoją podlewasz ? Bo ja to normalnie z węża :)

Kurde byłem podlać i znów zapomniałem zdjęcia zrobić mam jedynie zdjęcie ze snapa ale tam zbytnio nic nie widać, jutro nie ma mnie w domu tak więc w niedzielę jak będę robił obchód wszystkich pól to na pewno wstawię 

Edytowano przez Konfetti223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
Dnia 27.04.2018 o 20:31, Konfetti223 napisał:

Tak własnie myślałem :D
Też kiedyś miałem taki pomysł ale nawet nie próbowałem bo każdy mówił że w kapuście się to nie sprawdzi
My podlewamy pod tunelami jedynie z węża a po zdjęciu folii deszczownią rurową 
 

 

 

Kurde byłem podlać i znów zapomniałem zdjęcia zrobić mam jedynie zdjęcie ze snapa ale tam zbytnio nic nie widać, jutro nie ma mnie w domu tak więc w niedzielę jak będę robił obchód wszystkich pól to na pewno wstawię 

I jak tam kapusta rośnie ? Kiedy wycinasz ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samson
      Witam, kto z was uprawia kapuste?? u nas jest na sprzedaż na lato, na kiszenie bieżące, później kiszenie dołów i przechowanie. kapusta biała, włoska, pekińska, czerwona. a do tego jest jeszcze marchew, ziemniaki, buraki, seler i pietruszka, no i oczywiście zboża na poplon. Jak u was w tym roku z pietruszką?? bo u nas i na naszych terenach bardzo cienko....
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
    • Przez agrofoto
      Choroba guzowatej skóry bydła (guzowata choroba skóry bydła, LSD) jest bardzo mocno zaraźliwą chorobą, która od kilku lat dziesiątkuje stada bydła m.in. w Grecji i Bułgarii. Wirus przenoszony jest pomiędzy zwierzętami głównie przez muchy i komary. Głównym objawem są twarde guzki na skórze zwierząt. 
       
      Najbardziej narażone jest bydło domowe o cienkiej skórze: Jersey, Guernsey i Ayrshire. Wrażliwe są krowy o wysokiej wydajności mlecznej oraz cielęta.   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj