Konfetti223

Problem z kapustą wczesną

Polecane posty

Konfetti223    0

Witam wszystkich 
Mam problem z kapustą, tzn. kapusta jest dość mała jak na ten czas i co gorsze ma uschnięte dolne liście a te trochę wyżej zaczynają robić się zółte oraz na krańcach pojawiają sie czarne "kropeczki" nie wiem dokladnie jak to nazwać.
W zeszłym roku również mieliśmy problem z kilkoma tunelami, tej samej odmiany ale na innym stanowisku.
Każdy wtedy twierdził że kapusta nie była zahartowana przed zdjęciem folii oraz to że miała zbyt mokro (2-3 dni po zdjęciu folii nadszedł ulewny deszcz). Wtedy nawet opryski na grzyba nie pomagały.
W tym roku jest podobnie jednak ta "faza" zrobiła się o wiele szybciej bo jeszcze pod tunelami.
Już po prostu ręce opadają... Może ktoś miał podobnie i wie co może pomóc? Bardzo proszę o pomoc 

IMG_20180423_191312[1].jpg

IMG_20180423_191320[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1

Choroby nie cofniesz, możesz jedynie próbować to zatrzymać. Jeżeli możesz powtórzyć oprysk, to zrób to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
chłopie to jest najzwyklejszy mączniak rzekomy, przy czerni by się lało ci, masz na dolnej stronie liścia nalot białawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0

wydaje mi się że raczej nie ma takiego białego nalotu
tak jak mówię dolne liście usychają a te trochę wyżej osadzone zaczynają robić się żółte i na krańcach są takie czarne kropki
dziś jeszcze zrobię zdjęcie spodniej strony liścia i pokaże



 

Edytowano przez Konfetti223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1
5 godzin temu, zetorlublin7341 napisał:

chłopie to jest najzwyklejszy mączniak rzekomy, przy czerni by się lało ci, masz na dolnej stronie liścia nalot białawy?

Gdzie Ty się tu mączniaka dopatrzyłeś? (patrz foto)

Nie twierdzę, że nie ma tam wcale mączniaka, jednak uważam, że głównym problemem jest tu czerń.

kapu.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
8 godzin temu, patryk1997 napisał:

Jaka to odmiana kapusty ?

Jest to jetma ale chyba ostatni rok uprawiana bo z nią najwięcej problemów jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
1 godzinę temu, Konfetti223 napisał:

Jest to jetma ale chyba ostatni rok uprawiana bo z nią najwięcej problemów jest

 

my uprawiamy mirrora ale tez chyba ostatni rok i przerzucamy sie na constable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
Przed chwilą, MADER12 napisał:

Miałem dziś, ale się nie wyrobiłem, bo przerwałem mocno buraczki.

szybko, u nas sie jeszcze zejdzie . Kiedy sadziles ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0

My mamy jeszcze oprócz Jetmy    Emily i coś nowego ale nazwy nie pamiętam dokładnie, coś na "S" ale nie chce kłamać i te odmiany rosną bez zarzutu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
1 minutę temu, MADER12 napisał:

Głównie świeży rynek.

nie przemarzla ci jak byly te duze mrozy ?

Przed chwilą, Konfetti223 napisał:

U nas jedynie świeży rynek, a to niestety ma swoje wady i zalety 
Zjazdowa? Bronisze? czy coś innego?

 

my na Bronisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samson
      Witam, kto z was uprawia kapuste?? u nas jest na sprzedaż na lato, na kiszenie bieżące, później kiszenie dołów i przechowanie. kapusta biała, włoska, pekińska, czerwona. a do tego jest jeszcze marchew, ziemniaki, buraki, seler i pietruszka, no i oczywiście zboża na poplon. Jak u was w tym roku z pietruszką?? bo u nas i na naszych terenach bardzo cienko....
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
    • Przez agrofoto
      Choroba guzowatej skóry bydła (guzowata choroba skóry bydła, LSD) jest bardzo mocno zaraźliwą chorobą, która od kilku lat dziesiątkuje stada bydła m.in. w Grecji i Bułgarii. Wirus przenoszony jest pomiędzy zwierzętami głównie przez muchy i komary. Głównym objawem są twarde guzki na skórze zwierząt. 
       
      Najbardziej narażone jest bydło domowe o cienkiej skórze: Jersey, Guernsey i Ayrshire. Wrażliwe są krowy o wysokiej wydajności mlecznej oraz cielęta.   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj