Polecane posty

Karolina94    0

Witam, nie wiem czy tu dostanę jakieś rady,ale chyba warto spytać ;)

Tydzień temu kupiłam gospodarstwo rolne, 1,50ha. Chciałabym teraz dokonać kilku zmian, po 1) stoi tam stara drewniana stodoła w b.złym stanie nadaje sie jedynie do rozbiórki, chciałaby ją rozebrać a na jej miejsce, na te fundamenty postawić budynek gospodarczy, czy na takie cos będę potrzebowała zgody, czy do 35m2 wystarczy zgłoszenie? Druga sprawa to do domu chciałabym, wręcz musze, dostawić kotłownie,kotłownia miałaby ok 10m2 czy również na to wymagana jest zgoda, czy wystarczy zgłoszenie? Działaka zagrodowo-rolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Temat rozbiorki-zalezy jak daleko masz do granicy działki i jaka jest wysokość. No ja mam wysoki budynek przy samej granicy(i niestety przy samej drodze)  i musiałbym brać pozwolenie na rozbiórkę,  albo donieść sam na siebie do inspektoratu ,  wtedy sami by nakazali rozbiorke,  albo  3 opcja idziesz i mówisz,  że się zawaliło i wtedy chyba nic nie trzeba,  może jakieś oświadczenie.  Jeśli jest kawałek do granicy,  to robisz zgłoszenie rozbiorki,  rozbierasz, potem robisz zgłoszenie budowy budynku gospodarczego (musi to być na działce, tej gdzie jest budynek mjeszkalny), czekasz.  Jak się nie odzywaja, to budujesz.  A co do kotłowni,  to nie mam pojęcia.  Bo stykalaby  się ona z domem pewnie,  a wtedy nie wiem jak oni to traktują.  

A co do szopy jeszcze,  to ewentualnie możesz zrobić to jako wiate, to wtedy do 50m nic,  a powyżej pozwolenie. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Tą kotłownię to próbowałbym  zgłosić jako ganek do 35m2. Nie musisz przecież przyznawać się, że docelowo ma być kotłownią.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To rozbudowa domu . Trzeba plan , żeby było zgodnie z prawem .Żadne 35 metrów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie żaden plan tylko jak już to projekt budowlany. Ja próbowałbym zgłaszać ganek do 35 m2. Prawo zezwala na takie cos więc czemu nie skorzystać i nie pchać się w koszta i tracić czas.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pokaż przepis który pozwala na budowę ganka do 35m2 .

Poczytaj najpierw i nie wprowadzaj w błąd , bo to kolega może za to zapłacić .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Kurde na necie to jeszcze piszą,  że wolnostojący na działce zagrodowej to do 35 w ogóle bez niczego.. 

Ehh prawo budowlane,  od art.  28.

A całkiem najlepiej to choć zadzwonić do siebie dość starostwa.  Bo to i tak wszystko od interpretacji Pan zależy. 

Tak czy siak przy budynkach gospodarczych jest mowa o tym,  że mają być wolnostojące,  a coś przyklejone do domu raczej pod to ciężko podciągnąć. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wolnostojący tak . Jedynie metry i odległości od granic są określone , a po za tym można budować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
33 minuty temu, zetorki12 napisał:

Pokaż przepis który pozwala na budowę ganka do 35m2 .

Poczytaj najpierw i nie wprowadzaj w błąd , bo to kolega może za to zapłacić .

Art.29 pkt 1 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

"...2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, garaży, wiat lub przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;"

Siedze w temacie już 10 lat więc nie ucz ojca dzieci robić.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Co za dzban... Czy ty jestes normalny czy tylko udajesz??? Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem, nie udawaj mądrzejszego niż jestes bo tylko osmieszyc sie możesz

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam się doucz . Podpowiadać bzdury to łatwo , ciekawe czy za kolegę karę zapłacisz jak uznają ze to nie ganek , a jednak kotłownia ? Doczytaj do końca i nie cwaniakuj .

Cały dom i nie tylko można bez żadnych papierów postawić i dopóki się ktoś nie przypieprzy to będzie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Znowu zetorki nie masz racji a piszesz bzdury i tyle ....jakie plan na rozbudowe domu ? Co bredzisz czlowieku 

Prawo sie zmienilo calkiem nie dawno chyba od stycznia 2017 r i co tu przytaczasz jakies stare artykuly ?

Jesli cos jest okreslone jako przydomowe to raczej nie wolnostojace tylko przyklejone do budynku mieszkalnego 

Co za nowa filozofia ,ze sam nie doczytales a kogos pouczsz ....gdzie podane sa fakty a nie bzdury wyssane z palca w twoim przypadku ?

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to skoro nie mam , to dlaczego kolega proponuje budowę kotłowni pod przykrywką ganku ? Co znowu wyskakujesz ? Rozbudowa , to rozbudowa , ganek to ganek . Ty jak zwykle mierzysz po skosie .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Chlopie fakty sa takie jakie sa a twoje zwidy sa zwidami i tyle ....nie masz racji i tyle bo gieeee wiesz 

Wiec czytaj a nie pouczasz innych bo piszesz pierdoly i tyle 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne . To odpowiedz tak wprost , bez dorabiani własnych teorii . Czy można dobudować , oprócz ganku ,  jakieś pomieszczenie  bez stosownych pozwoleń i projektów ? No i oczywiście czy to będzie zgodne z istniejącym w Polsce prawem ?

Z ciebie jest niezła pierdoła . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Wlasne bledne toerie to dorabiasz ty nie ja ...co zostalo udowodnione wyzej :D...totalna ignorancja i lenistwo obszczekiwacza ktory nie mma na tyle rozumu zeby sprawdzic i puknac sie w pusty leb ¬¬

To co bylo rozbudowa teraz nia nie jest a to co bylo na zgloszenie teraz wymaga pozwolenia i projektu np plyta obornikowa ...doczytaj o zmianach a potem pouczaj 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prosiłem tylko o prostą odpowiedź , a ty jak zwykle wykręcasz się i próbujesz przekręcać kota ogonem . Kolega nie pytał o płytę obornikową , ani o budynek gospodarczy . Nie chodziło też o lot w kosmos . 

Człowiek kłamliwy zawsze unika prostej odpowiedzi . Próbuj sił w polityce , na pewno byś jakąś króciutką karierę zrobił .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Czy ktos tu twierdzil ze mozna dobudowac jakies pomieszczenie do budynku mieszkalnego bez pozwolenia oprocz tego co stanowi ustawa ? Nie .....wiec po co te glupkowate pytania ? 

Kolega przedstawil przepis ktorego zazadales ....wiec co jeszcze chcesz na dowod tego ze pisales bzdety ?

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Co do rozbiórki stodoły to najpierw trzeba sprawdzić czy jest na mapkach, jak jej nie ma to dla urzędasów jej nie ma i nawet trzeba rozebrać bez niczego; jak jest na mapach to przebudowa na zgłoszenie o ile to parterowy budynek gospodarczy (art 29.1.2) lub obiekt gospodarczy związany z produkcją rolną i uzupełniający zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej który jest parterowym budynkiem gospodarczym, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m  (art 29.1.1a) w związku z art 29.2Dodatkowo  przebudowa zgodnie z art. 3.7a czyli nie może się zmienić kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji. O szczegóły  trzeba się dopytać w starostwie jak to interpretują, różnie z tym może być.

 

Co do kotłowni to tylko pozwolenie na budowę.  Jak nie ma donosicieli wśród sąsiadów  to proponuje art. 29.1.3a: zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe o pojemności do 10 m3 (poniżej gruntu, schowany przed oczami postronnych osób, centralne na grawitacje i dużo miejsca na węgiel). No chyba, że to będzie kotłownia wolnostojąca i wtedy art. 29.1.2

Tyle wyczytałem z ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla głupka , może i głupkowate . :D Dziękują za trochę nieprecyzyjną odpowiedź , ale właśnie przyznałeś mi rację . Tyle mi wystarczy . O tym właśnie napisałem , że ganek to nie kotłownia . Nara B|

Widzisz kolo , inni potrafią czytać . @jaffa szybko znalazł . ¬¬

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
6 godzin temu, zetorki12 napisał:

Pokaż przepis który pozwala na budowę ganka do 35m2 .

Poczytaj najpierw i nie wprowadzaj w błąd , bo to kolega może za to zapłacić .

Nie no racja tego nie twierdziles i nie napisales :D....

Sluchaj a ja w stodole mam bydlo i co ? To obora czy stodola ?....moze pozwolenie trzeba zeby trzymac tam bydlo ?¬¬

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To obora . Wystarczy znać definicję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

A jak wygonie na pastwisko to co mowi ta definicja jak lezy tam np. Kilka bel ze sloma  ?:D

I jak z tympozwoleniem ? Moze sasiada zapytac czy pozwoli ?

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zetorki przytocz ta definicję bo nie znam jej. 

No i chyba się nie dowiem jak ona brzmi...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez mark2011
      Witam. Na wstępie nadmienię że nie jestem rolnikiem ale prowadzę pasiekę o wielkości 30 pni pszczelich. A mianowicie w poszukiwaniu ziemi rolnej natrafiłem na ofertę 30 arowego kawałka ziemi rolnej lecz zalesionego ok 9-10 lat temu. Grunt w dokumentacji widnieje jako orny. Nigdy nigdzie zalesienie nie było zgłaszane. Po zakupie bym chciał wyciąć część drzew aby stworzyć ostoję dla pszczół. Moje pytanie brzmi czy nie zgłoszenie tego zalesienia może skutkować odpowiedzialnością karną? Czy ja jako nowy właściciel mam obowiązek to zgłosić? Czy nie powinno być problemu z wycinka powołując się na Art.83f o ochronie przyrody.?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
    • Przez vailus
      Witam. Chciałem się zapytać czy jest jakiś program typowo polegający na dofinansowaniu po przejęciu gospodarstwa od rodziców. Rodzice chcą mi przepisać niewielkie gospodarstwo rolne wraz z inwentarzem (posiadamy produkcję mleka oraz chów bydła). Plany są takie aby powiększyć produkcję jak i areal. Szukałem na internecie jakiś informacji, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć co jasno odpowie na moje zapytanie. Młody rolnik odpada na chwilę obecną. Czy jest jakaś alternatywa po przejęciu gospodarstwa? Oczywiście jeśli byłaby do w zależności od kwoty, pieniążki byłyby przeznaczone na rozwój parku maszynowego nowego bądź maszyn używanych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj