Skocz do zawartości
johny

Prasy Unia Famarol

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Famarol
Michu7    4

Moje pytanie brzmi:

Który model wybrac przy zakupie ;> Wersja C typowo do slomy(bez rotoru i tylko łancuchowa), V do kiszonek i słomy ( z rotorem i czesciowo łanuchowo czesciowo walcowa), D (walcowa z rotorem).

Zastanawia mnie czy da się rotor zdemontowac z wersji np V na czas żniw prasowania słomy, bo wiadomo rotor wymaga wiecej mocy i istnieja jakies szanse ognia w wypadku chwycenia kamienia na polu( to jest argument znajomego zeby wziac C)

Przecież słomy i tak się nie tnie a rotora się nie wymontowuje, tylko "chowie" się noże.

Ferdek07    62
Unia Group Co myślicie o DF-ce łańcuchowej, cena fabryczna jak za warfame, tylko czy ktoś to już ma wogóle, od kiedy te łańcuchowe wypuścili? i jak to w końcu jest ma tą siatkę w standardzie czy nie?

grzegorz132    9

ciekawią mnie opinie osób które w ostatnim sezonie kupili prasę DF o możliwych awariach ...

słyszalem jakies plotki ze cos bylo nie tak ....

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62
Prasa rolująca,Prasy zwijające rolujace,FAMAROL (847838713) - Aukcje internetowe Allegro Widział ktoś gdzieś na placu i dielera tą łańcuhową famarolkę, bo interesuje mnie kwestia jak to w końcu wygląda, czy to jest taka prasa jak w linku czy nie, bo na płycie cd od korbanków jest katalog pras famarolu i tam jest zupełnie inaczej wyglądająca łańcuchowa czarnoczerwona podobna do tej walcówki, oraz jakaś pasowa famarolka, więc ostataecznie ta famarolka łańcuchowa to jest taka zielona czy to tylko jakaś krótka seria tych pras?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ferdek07 od pras z Unii to trzymaj się z daleka, już lepiej kupić oryginalną DF GP, niż polska podróbkę. W Rol-Bracie większość zakupionych pras wraca do fabryki w celu naprawy. Pronar nie ma doświadczenia w produkcji pras... Moim skromnym zdaniem lepiej kupić używkę za 50tysia, niż nową polską i później mieć nerwy ze stali, żeby się nie załamać.

http://www.uniagroup.com/attachments/015_katalog2010.pdf

Najnowszy katalog. :unsure:

Ferdek07    62

No to gdzie jest kontrola jakości, za komuny słyszało się o niedoróbkach ale teraz przecież jesteśmy w UE, więc jakim prawem sprzedaje się polskim rolnikom produkt który jest jeszcze na nich testowany!!!

No to chyba tylko jedyna słuszna polska prasa zwijająca pozostaje mi metalfach :unsure:

grzegorz132    9

to powiedzcie co się psuje ;>?????

bo my prawie przekonani aby ja kupowac jestesmy ...

alternatywa jest u nas tylko sipma ktorej cenny niestety nie znam ;/

lukasz321    1

Ferdek07 od pras z Unii to trzymaj się z daleka, już lepiej kupić oryginalną DF GP, niż polska podróbkę. W Rol-Bracie większość zakupionych pras wraca do fabryki w celu naprawy. Pronar nie ma doświadczenia w produkcji pras... Moim skromnym zdaniem lepiej kupić używkę za 50tysia, niż nową polską i później mieć nerwy ze stali, żeby się nie załamać.

http://www.uniagroup.com/attachments/015_katalog2010.pdf

Najnowszy katalog. :unsure:

prasy uni miały cofkę do fabryki bo miały jakieś awarie w tylkiej klapie... wymieniali komory na nowe i wszystko dalej było ok... te klapy http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/196071-unia-famarol-df-18v/ były wymieniane na te http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/269493-unia/... słyszałem tylko o tych problemach... ale chciałbym usłyszeć jeszcze kilka opini bo jesteśmy bardzo zaineresowani kupnem tej prasy...

Tworkowiak    103

Troche odbiegnę od tematu, ale to z ciekawości ;)

Dzisiaj widziałem na aucie z serwisu Unii Famarol prasoowijarkę. Postanowiłem poszukac czegoś w necie na temat tej nowej maszyny, bo jeszcze o takiej famarolce nie słyszałem no i znalazłem:

http://www.uniagroup.com/ug/site/offer/brand?brand.id=241

Wiecie cos na jej temat? Wchodzi to do produkcji? :huh:

PatrykGY    4

Na Pałuckich targach rolnych była już wystawiona ta prasoowijarka niestety nie było nikogo i nie było gdzie się zapytać <_<

lukasz321    1

w środę starszy dzwonił do 3 dilerów... każdy mówił żeby brać sipmę... że famarolka ma dużo czujników które przy dostaniu się wody często się psują... oraz aparat do siatki i sznurka... w razie awari sipma ma tańsze i dostępniejsze części a unia jest na licencji df więc oni też muszą zarabiać na tych prasach i jest dużo elementów z df co wiąże się z ceną...

Marl    15

Prasy DF to całkiem dobre maszyny. W przypadku mojej 1.8 vd w sezonie wymieniono chyba sprzęgło kierunkowe ( prasa cały czas nawijała siatkę na bele, nie było momentu włączenia noża odcinającego siatkę) :blink: , gdyby nie zatrzymywać W.O.M.-u to cała rolka siatki by poszła. Awaria po wykonaniu 180 beli. Serwis na gwarancji zmienił element i chodzi ok. teraz ma około 300 bel.

W przypadku sipmy serwis przyjeżdza na pierwsze uruchomienie prasy i doreguluje maszynę, tak było u mojego kolegi. W przypadku DF tego nie ma, a mój dealer prawdę mówiąc na prasach się nie zna ( pracownik nie był w stanie naprawić usterki, ani podregulować ).

Edytowano przez Marl

moim zdaniem prasy z unii nie sa zbyt dobre ale wszystko zalezy co komu pasuje. w testach na zageszczanie bel nie wypadaja zbyt dobrze.a pasowki niedawno weszly do produkcji takze ciagle beda udoskonalane i poprawione. jestes konkretnie nastawiony na ta marke i model czy moze byc innej firmy oczywiscie pasowka?

kamilsame1    6

Sam posiadam prase z Uni i złego słowa nie moge powiedziec,zgniot ma dobry ładnie rozprowadza siatke,mozna nia szybko pracowac,jak dla mnie najlepsza z polskich pras

kris14    259

Tylko że nie porównuj swojej stało-komorowej do zmienno-komorówki bo to zupełnie inne konstrukcje.

Ja niedługo będę miał testowaną zmienno-komorówkę [model 1,9] na polu u siebie, która wróciła z fabryki po naprawie gwarancyjnej bo nie szło nią ujechać.

Ale ogólnie poniżej 110KM do tej prasy to nie podchodzić, bo właśnie rok temu jeździł z nią Lambo 6cyl 108KM i czuł ją na wałku dosyć mocno.

Edytowano przez kris14

dobrze kris piszesz bo te stalokomorowe to sa na licencji dutza fahra tylko farba inna na belarce a ta pasowa to ich to wlasna konstrukcja.

a co dla tej belarki si stalo ze sie nie dalo belowac?

110koni do pasowej to sporo to lzejsza bedzie belarka walkowa np. claas rollant 250rc z ktora ciagnik 100 koni swietnie sobie radzi nawet z wlaczonymi nozami

kris14    259

Tzn od nowości problemy z owijaniem sznurkiem, komputer miał problemy z ustalaniem średnicy beli i ogólnie nie szła robota na początku, 2 czy 3 dni się serwis z nią męczył.

Myślę że w ciągu najbliższych 2tygodni wjedzie do mnie na pole ta prasa i zobaczymy jak teraz pracuje.

LowRider    33

dobrze kris piszesz bo te stalokomorowe to sa na licencji dutza fahra tylko farba inna na belarce a ta pasowa to ich to wlasna konstrukcja.

Prasa 1.7d to jest kopia Vicona 2160 (2190).

Sipma Z599 to znowu kopia poprzedniej wersji Vicona czyli 1601 (1901)

Ale wiadomo Polak coś od siebie dorzuci :)

John6330    0

Nastawiony to tak bardzo nie jestem. A jakie prasy byscie poradzili w podobnej cenie czyli około 95tys brutto

Edytowano przez John6330

rafal4610    54

nie wiem jak sie sprawują te prasy ale nie gadajcie mi głupot że prasa walcowa potrzebuje mniej mocy ;) A nawet jeśli ma większe zapotrzebowanie mocy to polecam sprawdzić wyposażenie obu pras ;) Prasy zmienno-komorowe to najlżejsze prasy do pracy ;) Prasa stało-komorowa początkowo tylko zbiera materiał a dopiero na koniec zaczyna zbijać co potrzebuje więcej mocy. Natomiast zmienno-komorowa zbija od samego początku beli przez co idzie lżej

Edytowano przez rafal4610

kris14    259

Wczoraj jeździła u mnie 1,9zd i mimo poprawek w fabryce i kilku wizyt serwisu, nie działa owijanie sznurkiem. Prasa mam problem z podaniem i złapaniem sznurka a następnie nie odcina albo mocno szarpie sznurek. Więc jak ktoś chce sznurkiem owijać to niech sobie odpuści. Za to owijanie siatką idzie bezbłędnie, siatka jest ładnie rozciągnięta na całej szerokości beli [poniżej dodaję foto].

A co do zapotrzebowania na moc, po kilku poprawkach konstrukcyjnych ciągnik Lamborghini Premium 1060 [108KM] nie czuł zbytnio tej prasy, jednak te odczucia co wcześniej pisałem były trochę z palca wyssane :rolleyes: Prasa chodzi cicho i przy tym ciągniku lekko. Poniżej bela ze słomy jęczmiennej 120x120 ukręcona przy ciśnieniu 150atm.

<link>

Podsumowując prasa w słomie idzie ładnie, ale jak na prasę za 100tys dziwi fakt że nie działają wszystkie funkcje [owijanie sznurkiem].

scanman    0

A mnie dziwi że w ogóle jest funkcja "sznurek" Prasa za takie pieniądze ma prasować a nie stać na polu i pętać sznurkami.

ziko1    0

Kolego ktoś cię puknął tą ceną ja dałem 86500,00zł brutto za 1,9 ZD z szerokim ogumieniem. Ale z serwisem to gorąca linia i dużo cierpliwości. Posiada kilka mankamentów ale zbija dobrze siano 120x120 260 kg.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PaweKluczek
      Witam. 
      Zamierzam kupić prasę Unia Famarol DF 1,8d z 2010 roku.
      Jej wyposażenie:
      - siatka
      - sznurek
      - rotor
      - centralne smarowanie
      - komputer sterujący.

Jakieś opinie z waszej strony na temat tej prasy ?

Oraz czy ciągnikiem rolniczym CASE JX 80 (82KM) poradzi sobie z tą prasą ?
      Pozdrawiam.
    • Przez klauss
      Witam mam problem z owijaniem sznurkiem. co jakieś 6 bel sznurek owija bele 2 lub 3 cykle bo patrząc od przodu prasy sznurek na lewym ramieniu nie jest ucinany. Pewnie to kwestia regulacji ale nie wiem jak to zrobic.Był serwis i nic nie zdziałał. Prosze o pomoc bo zniwa za pasem. Pozdrawiam
    • Przez kamil5421
      Witam. Dziś podczas prasowania siana pojawił się u mnie problem z wiązaniem siatka a mianowicie na początku wyświetlil mi sie komunikat U<9 czy cos takiego , i później po tym juz nie mogłem zapodać siatki ...  dodam ze wszystko jest wyczyszczone nigdzie nie ma brudu rolki są czyste , ale siłownik od siatki nie reaguje na nic.. czasem jak załapie to tylko tak jakby coś w nim strzelalo po jakimś czasie ustaje i znów nic sie nie dzieje ....

Kolejny problem dotyczy wiązania sznurkiem gdyż aparat wiążący nie sptyka sie z nożem odcinającym sznurek , tzn nóż wychyla się za prędzej niż dochodzi aparat,, 

Prosiłbym o szybką pomoc i z góry dziękuję ..

Prasa Unia 1.8v z 2011 r
    • Przez gorski
      witam jestem zainteresowany opiniami na temat prasy DF 120. 1, 8 V jest to nowy produkt famarolu prasa posiada element łańcucha w tylnej klapie .Proszę o jak najszybsze odpowiedzi bo w przyszłym tygodniu jadę zamawiac ( prasa będzie pracować tylko w słomie ) pzd. Gorski
    • Przez dawidek223
      Witam,
      Mam pytanie odnośnie tej prasy dlaczego wychodzi z styłu sieczka jak mam połowę czyli 7 noży włonczonych i nawet kiedy są wyłonczone to i tak lecij sieczka styłu,nawet jadę wolno i na małych obrotach tak jak pisało w instrukcji,ale i tak to samo ,miał ktoś taki problem?
      I mam jeszcze jeden problem z dobianiem beli bo bradzo słabo zbija rękę idzie wsadzić i na owiarce się nie chcą owiac co to może być za przyczyna dodam że zrobiłem nią od żniw 1000 bel i bez problemu,a od wczoraj takie problemy liczę na odpowiedz i z góry dziękuję.