johny

Prasy Unia Famarol

Polecane posty

kris14    266

Ja podałem cenę katalogową, wg cennika to 83tys netto czyli 102tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kynek7    1

własnie zależy od dealera, do brata, który ma df 1,8V przyjechał serwis na pierwsze uruchomienie i wszystko zostało sprawdzone i wyregulowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agot23    0

Prasy DF to całkiem dobre maszyny. W przypadku mojej 1.8 vd w sezonie wymieniono chyba sprzęgło kierunkowe ( prasa cały czas nawijała siatkę na bele, nie było momentu włączenia noża odcinającego siatkę) :blink: , gdyby nie zatrzymywać W.O.M.-u to cała rolka siatki by poszła. Awaria po wykonaniu 180 beli. Serwis na gwarancji zmienił element i chodzi ok. teraz ma około 300 bel.

W przypadku sipmy serwis przyjeżdza na pierwsze uruchomienie prasy i doreguluje maszynę, tak było u mojego kolegi. W przypadku DF tego nie ma, a mój dealer prawdę mówiąc na prasach się nie zna ( pracownik nie był w stanie naprawić usterki, ani podregulować ).

 

Jestem właścicielem tej prasy - Unia DF 1,8 VD, z całą pewnością stwierdzam że to najgorszy bubel jaki może być. Po 1000 balików rolka główna się ukręciła, łańcuchy pękają, a łożysko wyleciało. Dzwonie jak człowiek do serwisu a oni mi mówią że nie umią tego poskładać a tym bardziej rozkręcić. Stoi ta prasa przed domem i nie pozostaje mi nic innego jak zapiąć ją do mojego Zetora i odprowadzić skąd byłam brana! Tyle mi krwi napsuła, że szok. Chciałem ją naprawić sam ale jak tą k*** rozkręcić? Zawiodłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemo    0

Ja tez posiadam 1.8V zakupioną w tym roku i zrobiłem nią do tej pory 360 belek i prasa bardzo dobrze się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Jestem właścicielem tej prasy - Unia DF 1,8 VD, z całą pewnością stwierdzam że to najgorszy bubel jaki może być. Po 1000 balików rolka główna się ukręciła, łańcuchy pękają, a łożysko wyleciało. Dzwonie jak człowiek do serwisu a oni mi mówią że nie umią tego poskładać a tym bardziej rozkręcić. Stoi ta prasa przed domem i nie pozostaje mi nic innego jak zapiąć ją do mojego Zetora i odprowadzić skąd byłam brana! Tyle mi krwi napsuła, że szok. Chciałem ją naprawić sam ale jak tą k*** rozkręcić? Zawiodłem się.

 

Dealerowi trzeba było każać dzwonić po serwis ze Słupska, a jak dealer nie mógł zrozumieć to masz telefon w instrukcji do producenta. Byli u Mnie i naprawde znają się na rzeczy. Przykładają wagę do problemów.Wymieniają w razie problemów nawet i całe elementy a nie tylko np: łożysko. Serwisant pokazywał mi nawet nowy podbieracz,który mieli na pace auta ( element kompletny do wkręcenia ) bo klient zadzwonił, że ten w prasie źle funkcjonuje.

Jesli chodzi o Mnie, teraz ma 732 beli i narazie nie wystapiły żadne nowe problemy. Aha, zarzuty mogę mieć tylko do niestarannego montaży kalamitek, często są tak wkręcone, że nie można końcówki smarownicy wstawić, trzeba je obracać lub wkręcić zamiast tej o kącie 45 stopni dać kalamitkę "prostą". Instrukcja obsługi tez powinna być klarowniej napisana i nie wyglądać jak wyjęta z punktu ksero.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Też jestem włascicielem 1.8V,tak jak @ agot23 twierdzę ,że to bubel.Mam już wymienioną klapę przez serwis na nową i nadal wyrzuca słomę górą. Pare stówek kosztowały łańcuchy. W sianokiszonce byłoby lepiej ,ale jak nie przekroczysz 3km/h. Sprężyny napinające siatkę i podtrzymujące zgniatacz pokosu dają się wyciągnąć w rękach,i wszystko byłoby dobrze, ale zpowrotem to już się nie składają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

U Mnie nie zauważyłem, żeby wyrzucała słome górą. Ciałem słome z pszenicy nożami ( całym kompletem, zadnego nie wyjmowałem ) i nie widziałem aby prasa " gubiłą" słome. Który to egzemplarz prasy? mój to nr 61x,2010 r, być może udoskonalili późniejsze egzemplarze i dlatego ta wada się nie powtarza.

Hmm, z drugiej strony to kupić prase o podobnych parametrach z firm typu claas, krone czy welger to wydatek mocno przekraczający 100-110 tyś zł netto.

ja za swoją df 1.8 vd zapłaciłem 60 tyś netto.

@ KAROL4 ile bel prasa zrobiła już???

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

3,1 tys.bel (75% sianokiszonka) Numer 3xx. Rok prod 2009.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

DF 1,8 V która lepsza zmienno komorowa czy stało komorowa myśle o kupnie tylko nie wiem którą kupić bo jest spora różnica w cenie jak myślicie która będzie lepsza do NH TD 5050 95km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid91    5

zależy czy chcesz owijac tylko sianokiszonke, czy także sporo słomy, jesli słome to warto sie zastanowić nas zmiennokomorówką, wieksza wydajność, dużo większy zgniot, ale i cena, a NH da sobie rade i w zmiennokomorowej pasowej, zostaje wybór firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

myśle o takiej

 

Prasa zwijająca DF 1,8 V

- łańcuchowo-walcowa - rotor

- wiązanie siatką i sznurkiem

- szerokość podbierania 2,1m

- ogumienie 400/60-15,5

- automatyczne smarowanie łańcuchów

co myślicie o niej? :rolleyes:

firmy Unia famarol DF 1,8 V

Edytowano przez osibuhaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Ja musze tu bronic pras Uni.Mam Unie Famarol 1,8v i złego słowa nie moge powiedziec,Prasa ma juz 1200 bel,łądnie rozciaga siatke,jest wydajna jak na polski sprzet i zgniot tez ma dobry. ;) Takze ja jak najbardziej polecam ta prasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Zgniot do której prasy porownujesz? Ile KM zapinasz do niej i z jaką prędkością jeżdzisz?Ile razy przestawiasz napięcie siatki od nowej do końca rolki? Działają Ci światła? Masz jeszcze miejsce żeby naciągnąć łańcuchy? Sporo pytań ,ale chciałbym żebys mi odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Zgniot porównuje do innych polskich pras;sipmy,warfamy,mrtalfachu,Prase ciaga same explorer3 85 o mocy 82km,mysle ze to odpowiednia moc do tej prasy.Napiecie siatki przestawiam 2-3 razy,zalezy od tego jaka jest pogoda,jak wietrzna to 3 a jak bezwietrzna to 2.Swiatła działaja ok,A na napinaczu mam jeszcze oko 70% miejsca.Jedynie przy prasie delikatnie wygieły mi sie łańcuchy w tylnej klapie,ale serwis wymienił na nowe,Wygiecie belek to mysle ze bylo troche z mojej winy,poniewaz chciałem zebrac wszystko do konca a miałem juz pełną bele i prawie ciagnik juz zdusiłęm.Ogółnie jestesmy po 1 sezonie zadowoleni z prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klakierkot    0

Witam wszystkich. Ja również w marcu tego roku stałem sie posiadaczem prasy DF 1.8V. Prasa ma nr 63 z 2010r. Jeśli chodzi o jakieś wcześniejsze doświadczenia z prasami to niestety właściwie nie mam żadnych. Natomiast na DFkę nie mogę narzekać. Od kupna zrobiła 400 belek i jak na razie jest ok. Raz zdarzyło sie owinięcie siatki na jednym z wałków pobierających siatkę, ale awaria usunięta została w 10 minut. Jeśli chodzi o porównanie zgniotu to mam jedynie porównanie do prasy sąsiada który ma walcowego Classa. On również prasował mi w poprzednich latach. Jego bele po owinięciu folią wyglądaja jak pączki moje bele wyglądaja jak pięknie uformowane walce. Prasa pracuje z Belarusem 952 90KM, który radzi sobie na prawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Witam. A może ktoś użytkuje prase Uni famarol 1.8 VD z nożami i rotorem ? Jak się te prasy sprawują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Zgniot porównuje do innych polskich pras;sipmy,warfamy,mrtalfachu,Prase ciaga same explorer3 85 o mocy 82km,mysle ze to odpowiednia moc do tej prasy.Napiecie siatki przestawiam 2-3 razy,zalezy od tego jaka jest pogoda,jak wietrzna to 3 a jak bezwietrzna to 2.Swiatła działaja ok,A na napinaczu mam jeszcze oko 70% miejsca.Jedynie przy prasie delikatnie wygieły mi sie łańcuchy w tylnej klapie,ale serwis wymienił na nowe,Wygiecie belek to mysle ze bylo troche z mojej winy,poniewaz chciałem zebrac wszystko do konca a miałem juz pełną bele i prawie ciagnik juz zdusiłęm.Ogółnie jestesmy po 1 sezonie zadowoleni z prasy

Porównanie masz do tych z niższej półki-a famarolka jest prawie identyczna jak Deutz fahr-a.Tylko w tym sęk,że prawie-a to robi rożnicę ;) Nie bardzo wiem co ma wiatr do napinania siatki. Sprawdz czy te sprężyny od napinania siatki potrafią jeszcze wrócić do poprzedniej długosci. W mojej po dniu prasowania żarówki się ztrząchają,albo wypadają z gniazd. Łańcuchów raczej nie mogłeś pogiąc tylko pręty. Czy napewno jeżdzisz 6-8 km/h jak zalecają w książce?Życzę bezawaryjnej pracy,ale dla mnie to poprostu g..no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

W mojej okolicy sa same warfamy,sipmy i metal fachy wiec nie moge porównac z innymi prasami,Ja jezdza róznie zalezy od prasowanego materiału,od bardzo dobrej słomy to 5km do 15km w bardzo słabej słomie,ale zazwyczaj to jak jezdze 10-8km.Masz racjie belki mi sie zgeły a nie łancuch,moj bład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

8-10 km/h? I po tej prasie belki zbite masz? 2,5-4 km,h sianokiszonka, do 6Km/h w normalnej słomie.Muszę się dopytać -czy Ty prasujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Ja prasuje na pół z wyjkiem,zmieniamy sie codziennie, ;) Zgniot mam ustawiony na A czyli zgniot maksymalny,i postawienie belki słomy na pionowo to samemu ciezko jest postawic,w sianokiszonce smigamy okolo 6km/h

A jak u ciebie z centralnym smarowaniem? bo u mnie jakby z jednego pędzla troche słabe smarowanie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Używam tego oleju do lańcuchow do pił,ale ten najtańszy do smażenia jest też dobry, bo rzadszy i lepiej wyplukuje syfy z łańcucha.

To ,ze masz ustawione na A niewiele jeszcze zmienia.Serwisant kazal mi przesunąć do dolu (ustawić) czujnik napełnienia komory.Więc nawet na C może być zgniot wyższy niż u Ciebie na A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Mi serwisanci mowili ze Lux jest dobry,i włąsnie takiego uzywamy i z wszystkich pendzli dobrze samruje tylko z tego jednego cos nie za bardzo,Na jak długo starcza ci ten zbiorniczek od oleju? Bo mi sie wydaje ze on jest troche za mały,mi ten zbiorniczek wystarcza na okolo 8 godzin prasowania

U ciebie jaki ciagnik chodzi w tej prasie?

My w czujnikach nic nie przestawialismy.Zdazyło ci sie kiedys ze siatka nawineła ci się na ten gumowy wałek co podaje siatke do beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Ja swoją zrobiłem niecałe 1000 belek i jak narazie nie mam zastrzeżeń do jej pracy. W słomie jadę ok 10-12 km/h w słbszej można szybciej, zgniot też ma przyzwoity. Co do owijania się siatki na tą gumową rolkę to trzeba co raz przeczyścić kanał przez który idzię siatka bo czasami potrafi go ten syf zatkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAMS75    0

WITAM WSZYSTKICH!!!

posiadam prase famarol df 1.7 zd to prasa zmiennokomorowa- pasowa mam ją pierwszy rok i wżniwa miałem z nią poważne problemy

mówjąc w skrucie to bardzo ognista prasa .

 

Czy ktoś ma taką prase i jak sie inne sprawują czy tylko moja jest taka problemowa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez Dawidddd228
      Witam , zakupiłem w zime prase Unia Famarol 1.7 z Z 2014 , ostatnio ją spiołem do ciągnika i jak otwieram klape i swpowrotem ja zamkne to klapa sie fajnie domyka razem z zamkami , a po chwili zamki sie opuszczaja i na sterowniku piszczy ze jest otwarta klapa . Miał ktos tez takie problemy ? Prosze o pomoc .  Z góry dzieki za odpowiedz :]
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj