johny

Prasy Unia Famarol

Polecane posty

jozek53    1

miałem coś takiego też nie cieła siatki. Nóż wali głośno? czy go prawie nie słychać?

Nóż walnie dość głośno niekiedy nie dotnie i sitaka rozszarpana i nadal ciągnie czyściłem tam zawsze wszystko kompinowałem i dalej się to powtarza , mam już nowe łańcuchy z każdej strony nowe zmocinione bo też nie dawały rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie w tym miejscu zagnieździła się ciotka korozja przez co dźwignia z nożem nie wykonywała odpowiednio gwałtownego ruchu.

Rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem i wszystko gra.

post-23408-0-74307600-1423328121_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze parę słów na temat swojej prasy 1,8vd. Jeszcze pola nie widziała a już lewy siłownik od klapy cieknie. Tak samo kostka elektrozaworów.  W fabryce panowie są bardzo staranni skoro nie poodkręcali śrub od łożysk walców oraz mocowań klapy tylnej.  Kupowana była w grudniu, ja rozumiem że każdy chce na święta być w domu - ale nie takim kosztem. Osłona zaślepiająca aparat wiązania sznurkiem wkręcony na blachowkrętach, i jeszcze ukręconych. Już jestem zadowolony :D  a jeszcze sezon się nie zaczął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Spoko... u mnie w fabryce nie dokręcili koła, o mało go nie zgubiłem na polu.

 

Mam pytanie prasa nie chce ciągnąć mi siatki jak mam założony hamulec do siatki nawet na najmniejszym oporze, dopiero jak ją podniosę  i lekko ręcznie podkręcę siatkę to ją pociągnie.

 

Może wiecie jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Może pasek Ci się już ślizga i musisz wyregulować tą dźwignię z kołem napinającym pasek. Najlepiej jakby ktoś obserwował przy prasie jak wygląda praca tego mechanizmu od siatki. Parę obrotów powinno zrobić i wtedy belka musi ciągnąć siatkę.

A te wałki od siatki lekko się kręcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Problem został najprawdopodobniej rozwiązany... umyłem wodą z płynem obydwa wałki które ciągną siatkę, widocznie samo przedmuchanie nie pomagało, oraz nasmarowałem wałki od siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czego objawem są lekko skosujące sie pręty prasujące? czy to zużycie łańcuchów? 

Prasa pracuje nadal cicho ma za sobą 7000 bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

zwracam się do użytkowników Famarolki walcowej. Podczas pracy w  sianie czy słomie na dolnym dużym walcu jest problem tego typu ,że pomiędzy jego zewnętrzną stroną a pierścieniem ( czy osłoną ) wchodzącą w środek tego walca nabiją się prasowany materiał który powoduje tarcie połączone z silnym rozgrzaniem walca . Dzieje się tak tylko z lewej strony ,z drugiej nic się nie wcina . Zauważyłem ,że po tej lewej stronie walec zachodzi nieco mniej na nieruchomy wewnętrzny talerz niż po stronie prawej . Wnioskuję ,że tu leży przyczyna i mam pytanie czy jest tam możliwość jakiejkolwiek regulacji ? Miał Ktoś podobne problemy ?

Postaram się później   wstawić fotkę, bo z opisu może trudno skojarzyć

 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

model unia famarol df  1,8V    5 lat używania 8000  przebieg    do tej pory wszystkie łancuchy wymienione  może ze 2 łożyska  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

koledzy , stoję  przed koniecznością wymiany łańcuchów w famarolce wałkowej . Wolałbym wymienić na coś solidniejszego niż te co montują fabrycznie . Jakie polecacie w rozsądnej cenie i przyzwoitej jakości ? REXNORD-Y  dobre ale drogie !!!!

Do " janusz20" jest tam trzy 3 łańcuchy komory w tym jeden najdłuższy (4,3 metra ) od wałków w klapie-famarolowski kosztuje ok 350zł brutto .

 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

 

Czy warto kupić tą prasę DF 1,8DdCzy jest w niej dużo czujników sprawiających problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

czy miałeś jakieś usterki, Użytkujesz ją kilka lat, ile belek już zrobiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja mam vd. poza tym że w ostatnim (trzecim) sezonie dobiłem do blisko 10tyś sztuk, cały sezon bez awarii. to reszta jest opisana na forum. 

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy nie myślałeś o wersji walcowej - Dd. Większość robisz słome czy sianokiszonke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

coś tam było ,ale u mnie nie reagowal na owijanie siatką . Okazało się ,że w środku tego sterownika , przekaźnik miał juz wypalone styki . Moim zdaniem jest to za mały przekaźnik i z trudem ,ale wstawiłem typowy samochodowy w miejsce oryginału


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
Dnia 7.02.2015 o 17:57, janusz20 napisał:

U mnie w tym miejscu zagnieździła się ciotka korozja przez co dźwignia z nożem nie wykonywała odpowiednio gwałtownego ruchu.

Rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem i wszystko gra.

U mnie w tym roku tak było po zimie 🤦‍♂️ dali by tam jakąś kalamitke i byłoby po sprawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez Dawidddd228
      Witam , zakupiłem w zime prase Unia Famarol 1.7 z Z 2014 , ostatnio ją spiołem do ciągnika i jak otwieram klape i swpowrotem ja zamkne to klapa sie fajnie domyka razem z zamkami , a po chwili zamki sie opuszczaja i na sterowniku piszczy ze jest otwarta klapa . Miał ktos tez takie problemy ? Prosze o pomoc .  Z góry dzieki za odpowiedz :]
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj