johny

Prasy Unia Famarol

Polecane posty

lukasz56612    1

Mi właśnie nie do końca prawidłowo działa to ściąganie siatki na boki i często siatka jest owinięta wokół beli, ale jej krańce nie są dociągnięte do krańców beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Używam siatki firmy TAMA "Ecobull ", niby to jedna z lepszych firm.

 

Na zdjęciu widać, że ładnie ci owija bele. U mnie tak nie jest ;/ Jaką masz prasę, walcową? Hamulec siatki na który otwór ustawiasz i ile razy owijasz? Jako ściągacz siatki na boki masz zamontowany w prasie po prostu wygięty drążek?

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

1,8 Vd czyli walcowo-łańcuchowa. Hamulec nie dalej niż na 1-2 dziurkę. Owijam ponad 2x (2 - 2,5x). Tak, ten zwykły drążek który jest w standardzie, nic nie przerabiałem. Siatki używam John Deere Netwrap czyli Tama pod znaczkiem JD. Ta siatka nawet zachodzi za belkę co mnie czasami denerwuje bo gorzej jest ją zdjąć gdy belka stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Hmmm, to już nie wiem, co jest nie tak. Na dużych obrotach silnika owijasz bele siatką?

 

Mam niby starą wersję tych pras (z 2007 roku), ale z tego co widziałem na pokazach to mechanizmu owijania siatką nie zmieniali. Próbowałem zwiększyć hamulec, ale dalej niż na 2 dziurze to już nie chce wciągać siatki.

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Nie wiem właśnie, jak narazie sam prasuję i dlatego nie ma kto stanąć na prasie i podejrzeć jak ten mechanizm pracuje. Na sucho, zauważyłem jedynie za tym prętem 2 śruby po bokach lekko wystające, wymieniłem je więc na takie z półokrągłymi płaskimi "główeczkami" (nie wiem jak się one fachowo nazywają). Ale i tak nic to nie pomogło. Dalej już chyba nic nie ma, co mogłoby przeszkadzać. Są jedynie te wałki co wciągają siatkę, a dalej to już zaczyna się komora prasowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

Witam. dzis pol dnia presowalem Unia DF1.8V..... byl pokaz sprzetu i zastanawiam sie nad zakupem tego cuda. to model juz z 2013 roku, ma ten cieklokrystaliczny sterownik z duzym ekranem... itd.... co mnie zastanawia..... dzis bylo pracowane pod folie.... pan z firmy ktory przywiozl te prese ustawil zgniot na (niby na maxa) ale i tak i tak te baloty wydawaly sie luzne. mimo ze przy moim ciagniku pod koniec pracy byl juz wyczuwalny lekki opor.

 

bawil sie ktos z was juz ustawieniami zgniotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Ja ostatnio sianokiszonkę i siano prasowałem na największym zgniocie (prasa w pełni walcowa). Co do siana to jest bardzo dobrze zbite i nie mam żadnych zastrzeżeń. Sianokiszonkę mogłoby jednak trochę mocniej zbić, ale to może wina mojej zbyt szybkiej jazdy ( ok 10 km/h). Jakby co, sianokiszonkę prasowałem bez noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

W mojej, jak rowny wal i uda sie ladnie uformowac balota to krokodyla ciezko wdziobnac. Zgniot przedostatni na fuul i przedluzylem o 1,5 obrotu dzwignie od wskaznika zgniotu. lukasz56612 opanowales wciaganie tej siatki,bo u mnie tez sie ten problem pojawil na poczatku, bo malo robilem na siatce. Posypalem talkiem i pomoglo. Ale znowu w komorze na balota nie chciala sie zaczepic (przy bardzo suchym i kr?ciutkim sianie) jak myslisz zbyt duzy zgniot moze miec cos do tego? Hamulec chyba na 2 od dolu. Robiles wogule juz cos z nozami,bo chyba zaluje ze nie wzialem z docinaczem ;[ Ps. Sznurek to na ktorym wglebieniu masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

ja mam ustawiona ta prese na ostatni pkt zaczepienia jezeli chodzi o moc zgniotu. a hamulec do siatki mam na drugim od dolu. jak ta presa zachowuje sie jak zaczyna konczyc sie siatka??

 

i mam pytanie do uzytkownikow: gdzie wkladacie zapasowa rolke siatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Tak, chyba już opanowałem to wciąganie siatki. Na razie zrobiłem 100 beli na siatce i ładnie wciągało. Po prostu przedmuchałem cały ten mechanizm, a te wałki co wciągają siatkę przemyłem czystą szmatą i płynem od spryskiwaczy. Jeszcze co zrobiłem, to trochę odgiąłem te zaczepy tego metalowego wałka, do których są przymocowane sprężyny, które mają właśnie dociskać ten metalowy wałek do tego gumowego (ale to bardzo minimalnie, tak aby ten wałek po odciągnięciu sam, bez dużych oporów wracał do tego gumowego wałka).

 

Problemu z zaczepieniem siatki w komorze zwijania jeszcze nie miałem, po prostu jak już te wałki wciągną siatkę to w komorze od razu mi porywa. Chociaż przy krótkiej i bardzo suchej słomie może to być spowodowane zatrzymaniem się beli w komorze. Wtedy ci nie porwie siatki (ja miałem kilka takich przypadków przy owijaniu sznurkiem). Ale przy sianie znów to bela powinna się obracać. Ostatnio (jak już pisałem), belowałem siano (było jednak dosyć długie) przy największym zgniocie, nawet nie sugerowałem się czujnikiem i sygnałem dźwiękowym zapełnienia komory, ale patrzyłem na ten wskaźnik zapełnienia, i jak dopiero zszedł prawie do końca to wtedy owijałem siatką. Bele więc były naprawdę mocno zbite, a siatka zawsze była porywana w komorze prasowania bez problemów. Nie wiem więc, czy zbyt duży zgniot może mieć coś do tego.

 

Nożami robiłem na razie sianokiszonkę z jęczmienia i szło bardzo ładnie (nie wiem jednak jaki będzie tego rezultat, bo jeszcze się kisi :)). Próbowałem też z trawy, ale ciągnik 95 km do pozwijanych w warkocze pokosów to zbyt mało. Nawet przy wolnej jeździe, podbieracz wciąga czasami duże kupy i wtedy zadusza ciągnik.

 

Sznurek mam na 3 wgłębieniu od dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Najwyższy czas na zakup siatki przed sezonem. Zastanawiałem się nad zakupem dłuższych niż 2000 m (do tej pory tylko z taką pracowałem). Nie wiem jednak czy siatki około 3000m, a nawet ponad 4000 m da radę założyć w prasach Unii Famarol. Chodzi mi konkretnie o ich średnicę, czy nie będą za duże. Prosiłbym więc o opinie osób, które miały już okazję pracować z takimi siatkami w prasach Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

W instrukcji jest napisane, że należy wkładać rolki siatki o maksymalnej średnicy 32 cm. Te duże rolki, chyba takiej średnicy nie mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1007    0

Mam prasę famarol 1.8Vd walcowo łańcuchową i powiem wam żę robi bardzo przyzwoite bele -nie ma problemu czy to słoma czy siano ;ciągnik do tej prasy zapinam 130km tj. agrotron k610 i jerzdże nią przeważnie od 8-10km/h . nigdy nie miałem problemu z tą prasą wcześniej miałem sipme farmeII to pracując z tym ciągnikiem ciągle rwał się łańcuch z lewej strony napędzający te wszystkie wałki.itd potem miałem jeden sezon krone pasówkę oczywiście też nową padło łożysko i się spaliła w słomie ale powiem wam że szału za tą cenę nie było w słomie suchej super ale sianokiszonka wilgotna i na torfowej łące to nie dla pasówki podchodziło pod te pasy itd . nie miałem wyjścia w sezonie bo krone poszło z dymem i kupiłem na szybko famarol akórat była na placu i chodzi troszkę by można w niej pozmieniać tą hydraulikę i przydało by się coś do zapasowej siatki no ale to tylko drobiazgi .ogólnie polecał bym prasę Mchale cena wedłog tych wszystkich zachodnich przyzwoita coś około130000zł ale maszyna i prezentuje się i jest stworzona do pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

ja mam 1.8 v i robie na siatce maraton 4,2 km , zapasową zakładam na schodek przed zasobnik sznurka i przypinam takim krutkim pasem do sciagania ładunku oczywiscie delikatnym a nie tym 2t uciagu co ma

 

co do tego ze nie chce porywac siatki na krutkiej lub zbyt słuchej słonie to sposób jest prosty gdy nie pociagnie rusz delikatnie w pokos by złapało swierzej słomy i pociągnie ją dalej to może sie zdażyć w kazdej prasie przy zbyt dużym naciagnieciu hamulca siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozek53    1

Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??

 

 

 

dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet biggrin.gif

 

Pozdrawiam Johny102

mam taką i nadają się nie do słomy ale do złomu

Witam!

 

Posiadam prase Unia FAMAROL DF120.1,8 id 2009r i już od początku były problemy na poczatek nie zaciagala siatki i kraje balow nie byly owiniete ,zdarzalo sie ze na 1 balek slomy szlo 1 kilometer siatki co , niech ktos mądry napisze mi co zrobić zeby ta prasa wkońcu zaczła ucinać siatke !!!! i tenb hamulec od siatki co niekiedy jak nawali to tak jak pisałem 1000m siatki na 2 balki!!! Napiszcie jak u was z tymi prasami

Witam!

 

Posiadam prase Unia FAMAROL DF120.1,8 id 2009r i już od początku były problemy na poczatek nie zaciagala siatki i kraje balow nie byly owiniete ,zdarzalo sie ze na 1 balek slomy szlo 1 kilometer siatki co , niech ktos mądry napisze mi co zrobić zeby ta prasa wkońcu zaczła ucinać siatke !!!! i tenb hamulec od siatki co niekiedy jak nawali to tak jak pisałem 1000m siatki na 2 balki!!! Napiszcie jak u was z tymi prasami

Witam!

 

Posiadam prase Unia FAMAROL DF120.1,8 id 2009r i już od początku były problemy na poczatek nie zaciagala siatki i kraje balow nie byly owiniete ,zdarzalo sie ze na 1 balek slomy szlo 1 kilometer siatki co , niech ktos mądry napisze mi co zrobić zeby ta prasa wkońcu zaczła ucinać siatke !!!! i tenb hamulec od siatki co niekiedy jak nawali to tak jak pisałem 1000m siatki na 2 balki!!! Napiszcie jak u was z tymi prasami

Witam!

 

Posiadam prase Unia FAMAROL DF120.1,8 id 2009r i już od początku były problemy na poczatek nie zaciagala siatki i kraje balow nie byly owiniete ,zdarzalo sie ze na 1 balek slomy szlo 1 kilometer siatki co , niech ktos mądry napisze mi co zrobić zeby ta prasa wkońcu zaczła ucinać siatke !!!! i tenb hamulec od siatki co niekiedy jak nawali to tak jak pisałem 1000m siatki na 2 balki!!! Napiszcie jak u was z tymi prasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

miałem coś takiego też nie cieła siatki. Nóż wali głośno? czy go prawie nie słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszyk    3

Witam 

Posiadam unię famarol df1.8vd i powiem tak prasa jest dobra, ale szału też nie robi. Mam problem ze smarowaniem walców, kalamitki są w takim miejscu, że są ciężko dostępne. Pytanie moje takie czy może ktoś to przerabiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Przecież tam tylko smarujesz obudowy wahliwe łożysk, smarować wystarczy je ze dwa razy na sezon i to też jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

I co z tego? Jakie masz łożyska? 2RS prawda? więc jak chcesz je smarować? A te nieszczęsne kalamitki smarują tylko obudowę wahliwą w której łożysko wykonuje tylko kilka ruchów podczas montażu a później nic a nic się nie rusza.

 

Ile nakręciłeś już swoja prasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez Dawidddd228
      Witam , zakupiłem w zime prase Unia Famarol 1.7 z Z 2014 , ostatnio ją spiołem do ciągnika i jak otwieram klape i swpowrotem ja zamkne to klapa sie fajnie domyka razem z zamkami , a po chwili zamki sie opuszczaja i na sterowniku piszczy ze jest otwarta klapa . Miał ktos tez takie problemy ? Prosze o pomoc .  Z góry dzieki za odpowiedz :]
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj