johny

Prasy Unia Famarol

Polecane posty

mikon71    6

chłopaki przyznajcie racje niema to jak oryginał ja posieadam Deutz Fahr GP 2,50 i jestem z niej bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

WITAM WSZYSTKICH!!!

posiadam prase famarol df 1.7 zd to prasa zmiennokomorowa- pasowa mam ją pierwszy rok i wżniwa miałem z nią poważne problemy

mówjąc w skrucie to bardzo ognista prasa .

 

Czy ktoś ma taką prase i jak sie inne sprawują czy tylko moja jest taka problemowa?

 

Pozdrawiam

 

Zapaliła się ta prasa?? Napisz konkretnie co się z nią działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAMS75    0

zaczełem prace tą prasą od sianokiszonek szło całkiem dobrze schody zaczeły się na słomie kiedy ustawiłem balot na 165cm pierwsza bołda

zapaliła się słoma była wilgotna i szypko ją ugasiłem ustawiłem mniejszą bolde 150cm i było dobrze sprasowałem tak około 200 bołd

noi znowu się zapaliła tym razem ledwo ją ugasiłem ale się udało uciec z pola i tylko słoma poszła z dymem .

co jakiś czas robi ponadwymiarową bołdę i wtedy się zapala

podobno zmienili jej kąstrukcje i już tak się nie robi moją też zabierają do fabryki i mają przerobić zobaczymy w drugim sezonie

no to tak sobie poprasowałem w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Mam takie pytanie poza konkursem: Z jakiego rejonu polski jesteś że na bele mówisz bołdy :blink:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAMS75    0

bela, bołda, czy balot wsio ryba zwłaszcza kiedy się pali i nie to jest tutaj problemem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nie ja tylko pytam z czystej ciekawości gdzie taka gwara panuje :). Przepraszam jeśli uraziłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

zaczełem prace tą prasą od sianokiszonek szło całkiem dobrze schody zaczeły się na słomie kiedy ustawiłem balot na 165cm pierwsza bołda

zapaliła się słoma była wilgotna i szypko ją ugasiłem ustawiłem mniejszą bolde 150cm i było dobrze sprasowałem tak około 200 bołd

noi znowu się zapaliła tym razem ledwo ją ugasiłem ale się udało uciec z pola i tylko słoma poszła z dymem .

co jakiś czas robi ponadwymiarową bołdę i wtedy się zapala

podobno zmienili jej kąstrukcje i już tak się nie robi moją też zabierają do fabryki i mają przerobić zobaczymy w drugim sezonie

no to tak sobie poprasowałem w tym roku.

niestety to już taka tradycja w famarolu, że pierwsze egzemplarze obojętnie której serii wracają do fabryki. Przynajmniej tyle, że przyznają sie do blędów.Ile za tą prase zapłaciłeś???

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAMS75    0

cena była dobra jak na prasę zmiennokomorową bo 88 tys a naprzykład case czy nh to około 130 a df 150

wogule jak uporają się zproblemem nieutrzymywania wymiaru bel to prasa będzie godna uwagi

podbieracz rotor pierwsza klasa niedozabicia przy odpowiednich obrotach wom można jechać dosyć szypko

zgniot beli też dobry regulowany max 200 bar docisk hydrauliczny robiłem sianokiszonke 170 wideł niewbijesz

sterownik auto bez obsługowy i gdyby działał jak książka pisze to wystarczy słuchać kiedy zabrzęczy zatrzymać odczekać i otworzyć klape

ale właśnie gdyby bo naprawde czasami pokazuje co chce pasek napełniania nieodpowiada rozmiarowi beli

wskaznik nierównomierności wariuje

może oprogramowanie jest made in china

gdyby nie te "drobiazgi" które powodują pożar

mam nadzieje że to zminią i dlatego szukam posiadaczy takiej prasy bo jestem ciekawy czy inne też miały takie usterki narazie znam dwa takie przypadki moja i następna po niej która była wyprodukowana mają identyczne usterki

ale znalazłem też case łańcuchową która spłoneła prawie doszczętnie przy pierwszej belce słomy i nie ma winnego a diler kazał właścicielowi

napisać do premiera to ten go wysłucha sprawa poszła do sądu i czekają na wynik

diler jest zawsze bardzo miły do momętu kiedy weżmie kase a potem to on cie niezna najlepiej to nie od niego kupiłeś maszyne a serwis

dilera przyjedzie z łaski zrobi zdięcia uszkodzeń i pojedzie a nawet powiedzieli "pocoś ją gasił mogła się spalić" takie cuda się dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie w sąsiectwie jest model 1,9 ogólnie też wróciła z poprawek z fabryki bo też były problemy ze utrzymywaniem średnicy bel ale największe problemy stwarza obwiązywacz bel sznurkiem- jest problem z podawaniem i obcinaniem sznurka, owijanie siatką działa dobrze, szkoda że prasa kosztuje ponad 80 czy 90 tys i takie pierdoły utrudniają sprawną pracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

niestety to już taka tradycja w famarolu, że pierwsze egzemplarze obojętnie której serii wracają do fabryki. Przynajmniej tyle, że przyznają sie do blędów.Ile za tą prase zapłaciłeś???

I co z tego? Moja wróciła do fabryki ,zmienili klapę i jak byla chu..nia tak i jest. Więcej żadnego Polskiego badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Tylko wspolczuc wam koledzy. Utopiona kupa kasy i zero zadowolenia. W sasiedniej miejscowowsci jest wersja 1.9 zd i podobne problemy tam nie dziala komputer w opcji automatycznej wylacza sie ciagle czasami prasa wypuszcza malutkie baloty owija kilkanascie razy bele siatka. Moze kupilem swoja prase za 1/4 tej sumy troche ja porobilismy i nie mam zadnych problemow. Kupujcie sprawdzone maszyny koledzy szkoda nerwow !! :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

I co z tego? Moja wróciła do fabryki ,zmienili klapę i jak byla chu..nia tak i jest. Więcej żadnego Polskiego badziewia.

Też bys sie denerwował jakby się tak działo, rozumiem Cię.

To trzeba było wnieśc kolejną reklamacje, a jak żadnej poprawy to udokumentuj to, że sprzęt niesprawny, wadliwy i zażądaj zwrotu kasy za prasę.

Dołączyć opinie rzeczoznawcy i do sądu.

Pisałem już wcześniej, skoro prasa walcowo- łańcuchowa np :John deere kosztuje ponad 110 tyś, a famarolka 73tyś to moim zdaniem nie ma co oczekiwać takiej samej jakości wykonania i użytkowania.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Zgłosilem jeszcze raz awarję,ale serwisant przyjechał jak nie było już nigdzie słomy do prasowania.Prasa na fundusze kupiona i idz się prawuj.Wyportkowali by mnie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A jak z ceną tej prasy? Słyszałem że awaryjne są, ale mi się podoba, w Metal Fach znowu ''niby'' bele ze słoma stają w komorze bo cena atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

jak wam sie sprawuje prasa 1.8 v z ciagnikiem 952.3 czy ktos ma taki zestaw i jak go ocenia dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodylski91    0

No ja mam unie famarol df 1.8v no i powiem że praca tą prasą idzie całkiem dobrze.Prasa pracowała już dwa sezony około 1700 bel małe problemy z tą prasą były od samego początku.Ale nie ma się co oszukiwać polska firma nie testuje maszyn tylko wypuszcza pierwsze egzemplarze w pole no i niech się rolnik męczyoni mają to gdzieś. Jestem ciekaw ile wytrzyma mi taka prasa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolinik1998    0

Myślę nad kupnem prasy rolującej Famarol Df 1.8v lub Sipme nowego modelu 1221 Farma Plus co będzie lepsze :) ? :)

 

 

Dziękuje z góry. Pozdrawiam

Edytowano przez Rolinik1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodylski91    0

No ja mam taką famarolke no i ogólnie dobrze nią praca idzie jest bardzo wydajna.Ale trochę awarii miałem. Myśle że trochę są nie dopracowane te prasy mają trochę niedociągnięć ze strony fabryki ale jak narazie jest dobrze tylko co będzie np. po 5 latach?Nie powiem ci czy jest dobrą prasą bo nie wiem do jakiej prasy ją porównać to jest moja pierwsza prasa rolująca. Gdyby miało się więcej kasy to by się kupiło coś zachodniego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

A jak z ceną tej prasy? Słyszałem że awaryjne są, ale mi się podoba, w Metal Fach znowu ''niby'' bele ze słoma stają w komorze bo cena atrakcyjna

 

67tyś z rotorem i docinaczem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Skoro kolega pisze że stały to zapewne to widział. Ja też słyszałem o problemach z prasowaniem suchej słomy prasami łańcuchowymi, chociaż wcześniej myślałem, że to się zdarza raczej tylko w walcówkach. A jeżeli chodzi o Famarol DF120 1.8D, którą miałem okazję zrobić kilka tysięcy bel, muszę przyznać, że przy odpowiedniej technice jazdy i zapasie mocy (90 KM to minimum), da się pracować nawet w najbardziej upalne dni. Przede wszystkim nie można "kręcić na pusto". Kończy się pokos - wałek należy wyłączyć. I cały czas odpowiednio grubo dozować słomę - stąd potrzebny zapas mocy, szczególnie przy cienkich pokosach.

 

Dziś odpisałem na prywatne pytanie, które prawdopodobnie nie jest już aktualne, ponieważ padło kilka miesięcy temu. Jednak trochę się rozpisałem. Wrzucam treść poniżej, może się komuś przyda.

 

Z tego co wiem, prasy Famarol są cały czas delikatnie modernizowane i ulepszane. Z całą pewnością nie polecam pierwszysch egzemplarzy - chodzi o model DF120 1.8D. Prasa (no, może nie wybitnie ale mocno) niedopracowana.Z jednej strony jest to konstrukcja dobrze już sprawdzona i produkowana ze sporym powodzeniem przez firmę D-F, a włąściwie wprowadzona na rynek jeszcze pod marką Greenland. Z drugiej - już jako Unia-Famarol, ma pewne niedociągnięcia. Chociażby czopy walców produkowane są inną metodą (nie laser jak w D-F, ale zwykłe toczenie), stąd też mają nieco inne łożyska. Jak to się sprawdza w eksploatacji - trudno powiedzieć. U mnie jeden walec (górny, który przekazuje napęd z lewej strony na prawą - do całej tylnej klapy) po prostu trzasnął w środku i przestał przekazywać napęd. Został dobrze zespawany i problemu nie ma. Zdarzyło się też, że urwał się czop piasty koła jezdnego. Dostaliśmy nowy element. Jednak wychodzą tu pewne braki - czy to jakość materiału, czy samych spawów... Podobnie jest z rotorem - jego palce, wytworzone z mocnego materiału, są jednak słabo przyspawane do bębna i cały czas odchylają sie na boki (po pęknięciach spawów), niszcząc tym samym noże. Pierwsza awaria, która wystąpiła pierwszego dnia pracy, dotyczyła podbieracza. Urwało się mocowanie łożyska, które chodzą w krzywkach, regulując listwy podbieracza. W efekcie zniszczyło się też kilka palców. Podobno było zbyt luźne pasowanie czopu łożyska w dżwigni i spawy pękły. Ale kolejnego dnia zamontowany został cały nowy podbieracz. I to jest potwierdzenie tego, co mówią panowie z Famarolu, że serwis poważnie podchodzi do sprawy. Pan M**** P**** (publicznie nie będę operował nazwiskami) pytał nawet, czy przypadkiem cała prasa nie została wymieniona na nową - bo jak twierdzi, te pierwsze egzemplarze były wypuszczone "na szybko" i nie były dobrze przetestowane w polu. Dlatego chociażby model pasowy 1.8B, który został zaprezentowany już na Agrotechu, wypuszczony miał być dopiero jesienią (może już jest - nie pytałem). Także łańcuchy, które dosyć szybko się rozciągały, zostały zastąpione nowymi - amerykańskiej firmy Diamond.

Jeżeli prasa ma być wyposażona w system owijania siatką - zdecydowanie polecam nowszy model. Ma on nowy sterownik, który w przeciwieństwie do sterownika SPZ-1 nie zawiesza się. Zawieszenie się sterownika skutkuje tym, że siłownik elektryczny, załączający napęd siatki, nie wraca do swojego pierwotnego położenia. Siatka nie zostaje ucięta i bela zostaje owinięta na grubo, a powrót siłownika trzeba wymusić przez szereg dosyć skomplikowanych i niezrozumiałych dla logicznie myślącego człowieka operacji (dosyć przypadkowe dłubanie - do skutku).

Myślę, że prasa - czy to w nowej czy starej budzie - powinna być ok. Co miało być poprawione - pewnie zostało poprawione już w tej z 2011 (moja jest z 2007). Jednak jeżeli ma być owijanie siatką - radzę zwrócić uwagę na sterownik i jeżeli ta starsza ma SPZ-1 - lepiej wybrać nowszą.

Chociaż układ owijania siatką jest dosyć wrażliwy na zabrudzenia i regulację - trzeba mieć do niego trochę cierpliwości. Generalnie prasa jest niezła no i ma wysoką wydajność. Ale ciągnik 90 KM ma co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Mam nową prasę z 2007 roku, kupioną w promocji za 30 tys zł w 2012 roku (kilkanaście sztuk stało na magazynie od tamtego czasu, stąd taka cena). Przez jeden sezon sprasowałem nią przeszło 500 beli. Wiązałem zarówno sznurkiem jak i siatką. Przy pracy ujawniły się niestety pewne wady. Otóż, przy oryginalnie zamontowanej podstawie do noża obcinającego sznurek, mechanizm nie odcina 1 sznurka. Dopiero musiałem dołożyć 1 nóż i ustawić go z tym już zamontowanym, w kształt litery "V" (tak jak w nożyczkach). Jakoś teraz odcina, ale i tak nie jest to pewne i nie tak trwałe rozwiązanie jakbym chciał. Przy siatce natomiast, te wałki gumowe wogóle nie chcą jej wciągać. Na początku wszystko ładnie szło, nawet przy hamulcach ustawionych na 2 otworze, ale już od połowy rolki siatki, nie wciągą jej, trzeba wyjść z ciągnika i ręcznie pomagać. Dodam, że nie pomaga nawet odłączenie hamulców siatki, ani nawet podniesienie tej pokrywy. Wałki gumowe przeczyściłem, ale to nie pomogło. Siatkę stosuję jedną z lepszych, a mianowicie firmy TAMA "Ecobull". Innym problemem jest zatrzymywanie się beli w prasie podczas prasowania suchej słomy, ale to wiadomo, prasy walcowe tak mają ;/ Poza tym innych usterek nie stwierdziłem, jednak te, związane z obwiązywaniem beli są szczególnym utrapieniem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

W prasie famarol 1.8 v obwiązywanie siatką jest nawet nieżle zrobione poniewaz podczas obwiązywania siatką balotów nie ściąga siatki na boki jak to bywa w innych modelach tańszych pras wiec belki sa ładnie owinięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez Dawidddd228
      Witam , zakupiłem w zime prase Unia Famarol 1.7 z Z 2014 , ostatnio ją spiołem do ciągnika i jak otwieram klape i swpowrotem ja zamkne to klapa sie fajnie domyka razem z zamkami , a po chwili zamki sie opuszczaja i na sterowniku piszczy ze jest otwarta klapa . Miał ktos tez takie problemy ? Prosze o pomoc .  Z góry dzieki za odpowiedz :]
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj