Polecane posty

KILLEREK    0

Koledzy nosze się z decyzją o kupnie nowego ciagnika  ( gospodarstwo 18 ha )  , już prawie przyklepany nowy ale z ojcem patszyliśmy po okolicy nigdzie tego traktora nie widzimy , użytkuje ktoś może coś takiego ? Interesuje nas jak one się sprawuja ?

http://agromichalak.pl/ciagniki-tym/379-t854.html

Proszę o odpowiedź bo jutro albo w piątek przyjedzie przedstawiciel podpisać umowę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

Nie rozumie Was w ogóle ........... Chce ktoś kupić ciągnik taki o takiej mocy na taki areał to mu trzeba doradzić a nie że to za dużo mocy itp.......... nie potrzebne nabijanie komentarzy i szukanie później czegoś konkretnego zejdzie z 2 godziny zanim się wszystkie strony przewertuje (przykładem np są dopłaty bezpośrednie 2018....). 

Miałem podobny problem z wyborem traktora na podobny nawet mniejszy areał... Padło na renault 133.14. faktycznie nie miała co robić , ale jak wpadałem na pole to był moment i wszystkie prace wykonane na czas na loozie. teraz mam 30 ha i chętnie bym zakupił coś w granicach 150km ;) 

w takiej kwocie szukał bym może case mx 135 :)

Edytowano przez irus353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Dokładnie 80-90Km są bardziej w cenie od 120km. Po pierwsze kolega napisał jasno jaka moc go interesuje i w jakiej cenie. Więc po co proponujecie np Ursusa 914, toż to w nim komfortu wogóle nie ma. Ma pieniądze to kupuje taki jaki chce. I tak jak ktoś wcześniej napisał, wiekszy ciągnik sie nie napracuje na takim areale i dłużej pochodzi bez awarii.  Sam na 15ha pracuje MF 6140 90KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

ZELKOW zgadzam się z Tobą ale starsze ciagniki juz nie tracą na wartości. Osiagają wartość odpowiadjącą wartości ich części przykłądowo 10 laty temu kupiłem mf 3085 za 40 tys teraz jest tyle samo wart a nawet trochę więcej bo jest wszystko zadbane i sprawne a na olx nie znajdziesz zadbanego modelu, wszystkie zajechane zniszczone zgnite itp też niema co się dziwić maja juz prawie 30 lat. tak samo szóstki zawsze stały 30-40 tys i dalej tak stoją tylko stan techniczny sie pogorszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
Dnia 23.04.2018 o 13:41, disel16v napisał:

...

Po części zarobiło , z własnych oszczędności a reszta z innego źródła . ...

to mógłbyś jeszcze wspomnieć jaki rejon kraju i  kierunek produkcji gospodarstwa że sie udaje dużo zarobić . to ostatnie dziwnie zabrzmiało że pewnie Morawiecki i KAS by się takimi chętnie zeczeły interesować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez lukasz1337
      Witam Mam zamiar kupic renault ze skrzynią traktonic(chyba tak sie nazywa) oraz rewersem elektro... szukam opini ...
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj