Skocz do zawartości
News

Polecane posty

panmino    6

Podczas czyszczenia filtra oleju skrzyni biegów w swoim nowo kupionym 7-letnim Belarusie 1025 zauważyłem dużo opiłków w złotym kolorze. Mosiądz najprawdopodobniej, lub miedź oczywiście. No i nie wiem, czy już się zacząć martwić, czy na coś szczególnie zwrócić uwagę? Skrzynia biegów raczej bez zarzutu działa, ale dopiero kilka godzin nim jeździłem, więc mogłem nie zauważyć problemu. Traktor ma 2500mth, i wiem , że poprzedni właściciel nie czyścił filtra a powinien być myty regularnie. Co mogę sprawdzić?

sebe1033    83

w starym mtz czyli inna skrzynia to te opiłki były by tylko z satelit tzn tulejek ich i wstecznego koła ale nie jestem już pewien i 1 może . Jak wszystko chodzi a dawno nie czyszczone to nie ma problemów jeszcze . A na wszystkich biegach sprawdź jak się zachowuje najlepiej dać gazu do końca i odpuścić szybko

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pafeu
      Witam, mam pytanie dot.skrzyni biegów. A mianowicie kiedy podczas braku biegów hamulec ręczny jest zaciągniety i kręcę kołem od sprzęgła to wałek od ręcznego się kręci. Czy to możliwe, że podczas oberwania nitów wałek będzie się kręcił? 
    • Przez rolnik_profil
      Jak w temacie. Jest problem z guzikiem w joysticku do zmiany biegów. Guzik chodzi bardzo ciężko i nie odskakuje. Jak się do tego dobrać ? Co mogło się uszkodzić? Może sprężyna wyskoczyła ?jak to się fachowo nazywa ?

• Przez zyzek
      Czy to normalne, że po przejechaniu około 8km z dużą szybkością, olej w skrzyni jest już mocno rozgrzany? Da się trzymać przewód ręką, ale jest już gorący.
    • Przez Halex
      Witam wywaliło nam cały olej ze skrzyni przez siłownik w prasie. Ciągnik stoi kilometr od domu czy mogę go holować dodam że to John deere 6830P skrzynia AutoQuadPlus
    • Przez Bartek66
      Witam drodzy forumowicze, mam pewien problem mianowicie posiadam Masseeya 3085 i zaczął mi cieknąc olej hydrauliczny z kolumny kierowniczej tzn olej wydostaje się z nad orbitrola (ale to nie on powoduje wyciek) spływa pod nim i leci potem na silnik i na dół. Problem pojawił się jakiś czas temu ale lekko się pocił. Aktualnie olej praktycznie płynie po silniku na ziemie. Nie czuć zbytnio aby wspomaganie chodziło ciężej. Jezeli ciagnik sie zagrzeje to wtedy wyciek sie zwieksza (domniemywam ze przez to ze olej robi sie rzadszy). Może ktoś z was już to kiedyś naprawial i powie jak to wygląda od góry.
      Ciągnik miał zmienioną pompę hydrauliczna na wiosnę( nowe filtry i olej w zestawie ) więc ciśnienie na orbitrola idzie takie jak trzeba. Pozdrawiam i proszę o jakieś odpowiedzi czy sam jestem w stanie to ogarnąć i czy wymaga to dużej ingerencji.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.