pafeu

Brak ciśnienia w opryskiwaczu

Polecane posty

pafeu    2

Opryskiwacz biardzki 1500l

Wszystko działało w porządku, lecz gdy pojechałem pryskać włączyłem opryskiwacz i manometr lekko się podnosi na wysokich obrotach.  Filtry były sprawdzane i są czyste. Olej w pompie też jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166
sprawdź uszczelki na filtrach bo może ciągnąć lewe powietrze miałem taki przypadek u siebie albo membrany chociaż olej w pompie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

pompa klekoce? czy dziala poprawnie i cicho?,

sprawdź węże doprowadzające ciecz do pompy czy sie nie zamykają ,ja to przerabiałem przedwczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pafeu    2
6 minut temu, stempos1980 napisał:

A jak włączyłeś sekcje to leciała ciecz

Nie, tylko jak końcówki popuściłem

4 minuty temu, Tomasz78 napisał:

pompa klekoce? czy dziala poprawnie i cicho?,

sprawdź węże doprowadzające ciecz do pompy czy sie nie zamykają ,ja to przerabiałem przedwczoraj

Nie, pompa nie klekoce. I węże też sprawdzałem i wszystko działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pafeu    2
3 minuty temu, stempos1980 napisał:

najprawdopodobniej rozdzielacz do wtmiany.jaki masz rozdzielacz

Taki jak załączony poniżej :

Screenshot_20180420-215555~2.png

3 minuty temu, Tomasz78 napisał:

skoro tak to faktycznie rozdzielacz szwankuje ,a przelewem ciecz idzie?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

niby masz rozdzielacz stałocisnieniow alen to jest badziewie .ja jak swojego zawieszanego kupiłem to na gwarancij była wymiana bo to samo miałem co ty..ogólnie jest to nieudolna podróbka  arag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozkręć ten element co jest wyżej na jpg ten lewareki tam pomiędzy sprężynami powinno być coś podobnego do segieru, takie zabezpieczenie być może się zsunęło i wypadło i nie spełnia roli swojej. Ja tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no próbuj ,te zawory to wielka niewiadoma ,ja w swoim mam zwykły i czasem sie przytnie na głównym ,ale fakt służy mi juz 11lat  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie ,bo by na przelew nie dawał ,a jak nanometr nie idzie wcale to ,wskazuje na zawór ,

a i jeszcze jedno pytanie do pafeu ,czy mieszadło pracuje ?bo ono idzie przez zawór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pafeu    2
38 minut temu, Tomasz78 napisał:

nie ,bo by na przelew nie dawał ,a jak nanometr nie idzie wcale to ,wskazuje na zawór ,

a i jeszcze jedno pytanie do pafeu ,czy mieszadło pracuje ?bo ono idzie przez zawór .

Pracuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak mieszadło pracuje to i nanometr powinien reagować ,zamknij sekcje główna i zobacz czy mieszadło stanie jesli tak to jest ona sprawna ,a usterki trzeba szukać dalej ,lecz tu moja wiedza sie kończy ,ze stało ciśnieniowym nie miałem do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mannlicher    12
Koledzy mam problem z opryskiwczem zawieszany 1000l . Pompa na wyższych obrotach strasznie klekocze i ciśnienie skacze na manometrze (Pompa ok 3/120). Pompa wymieniona na gwarancji niestety nic to nie pomogło. Mam zamontowany sterownik optima 10 zmieniłem na manualny i dalej tak samo. Powiedzcie mi czy pod manometrem glicwrynowym powinna być jakaś membrana i okej ? Być może wskazuje zle ciśnienie tzn dużo wyższe niż faktycznie jest i dlatego tak klekocze. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolFarm40    2
A nie masz na górze pompy wentylka ? tam dobija się powietrze kompresorem żeby ciśnienie na manometrze tak nie skakało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20
Dnia 21.04.2018 o 18:55, Mannlicher napisał:

Koledzy mam problem z opryskiwczem zawieszany 1000l . Pompa na wyższych obrotach strasznie klekocze i ciśnienie skacze na manometrze (Pompa ok 3/120). Pompa wymieniona na gwarancji niestety nic to nie pomogło. Mam zamontowany sterownik optima 10 zmieniłem na manualny i dalej tak samo. Powiedzcie mi czy pod manometrem glicwrynowym powinna być jakaś membrana i okej ? Być może wskazuje zle ciśnienie tzn dużo wyższe niż faktycznie jest i dlatego tak klekocze. Pomóżcie.

mam taki sam i też klekocze, ale ciśnienie nie skacze, wszystko niby działa, tylko ten klekot przy wyższych obrotach. może coś jest przychane, bo miałem wrażenie ze przy danej prędkości i ciśnieniu powinienem więcej wypryskać. sprawdzę dopiero na majowkę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matek_2399
      Witam mam pytanie który wąż gdzie podpiąć a dokładniej który powinien być podpiety pod ten trzeci gruby kruciec obok wyjść na sekcje dodam że nie jest to taki sam roździelacz jak stary tzn prawie taki sam tylko dodatkowo ma ten trzeci kruciec i ten jest stałocisnieniowy a stary nie. Z goryvdzieki za pomoc

    • Gość
      Przez Gość
      witam, Mam problem z wadliwym czujnikiem od ciśnienia objawia się to w taki sposób że nie pokazuje ciśnienia na wyświetlaczu ciągnika a rzeczywiście ono jest. Czujnik już był wymieniany 3 razy serwis broni się tym że podobno teraz takie czujniki robią ... Odgłos podczas pracy jest nie do wytrzymania teraz zamierzam złożyć reklamację pisemną i niech się główia. Czy ktoś z Was miał podobny problem?
    • Przez kamil_z88
      Witam,
       
      W Fendzie 309 LSA z 89 r, Zaczęła mi się zapalać kontrolka od ciśnienia oleju na wolnych obrotach po wyżej 1400 obrotów gasła. Wymieniłem czujnik jest to samo. Jutro będę mierzył ciśnienie oleju . Macie może informację jakie powinny być parametry ciśnienia na rozgrzanym i zimnym ?
       
      Pozdrawiam
    • Przez tomek8111
      Witam. Dzisiaj po wymianie oleju w fendt farmer 312 z 1992 roku nie chce zgasnąć kontrolka skrzyni.Filtr wymieniony ,podlany olejem.Olej zalałem fusch Gear LS sae 90.Wcześniej przy niskich obrotach silnika zapalała się kontrolka od ciśnienia skrzyni.Mierzyłem na punkcie przy filtrze i rozgrzanym oleju to było około 12 barów przy 1000 obrotów na silniku.Natomiast ciśnienie w miejscu czujnika przy stopniach było około 0.2 bara .Proszę o pomoc jak odpowietrzyć pompę czy może cały układ czy konieczna będzie wymiana pompy(oby nie,bo remont to chyba będzie słono kosztował).Pozdrawiam.
    • Przez michalnh
      Witam,
      Wiem, że temat był już poruszany ale nie znalazłem odpowiedniej sytuacji do mojego przypadku, mianowicie JD przed remontem skrzyni po rozgrzaniu rozłanczał jazde w przód paliła się kontrolka czerwona od ciśnienia oleju w skrzyni i czerwony wykrzyknik, rewers wskakiwał na N ponowne załanczanie raz przynosiło skutek raz nie, ciągnik raz jezdził na wysokich obrtotach raz nie. Do tyłu ciągnik jeździ normalnie na kazdym biegu, ale do przodu nie chce. Po remocie skrzyni dodam kompletnym remoncie sytuacja jest taka sama, równiez po rozgrzaniu dzieje się tak samo. Czy ktoś miał taki przypadek i może podpowiedziec co to ? Skrzynia, ciśnienia, oleje, filtry, kosze rewersu, tarczki są ok. Z góry dzięki na każdą odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj