Skocz do zawartości
mustafakali

nawozy na zboże jare

Polecane posty

mustafakali    2

witam chce sypnąć na zboża jare jakiś nawóz nie chciałbym żeby był tylko sam azot ale też coś innego jaki polecacie?

himen    8
Wszystko zależy od zasobności gleby w składniki , mogłeś dać przed siewem npk i nie wiadomo jak z wapnem.

Paweł

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez Random
      Witam. Zaopatrzyłem się w tym roku w oprysk Huzar activ. Jestem początkującym rolnikiem i chciałbym się dowiedzieć czy można mieszać nawozy typu mocznik z huzarem? Czy ktoś już tak robił i jakie są efekty? Pozdrawiam.
    • Przez Bartek9191
      Witam może ten temat już jest ale nie szukałem. Chciałbym zapytać się o jakieś opinie środka 
      Maximus Extra PKMg.  Użyje go do dokarmiania dolistnego pszenzyta ozimego oraz zbóż jarych jęczmień pszenica. Używał ktoś taki środek? Jak myślicie 5kg na ha około 10kg mocznika i 5kg siarczanu siedmiowód starczy na dwie dawki? Jeżeli znacie inne skuteczne nawozy to proszę o ich wypisanie. A pod korzeń nic nie było na początku marca była pierwsza dawka N w postaci saletrzaku 27 około 80kg czystego N i na początek kwietnia Mocznik w dawce 100kg. Zboże jest żółte miejscami czyli pewnie brakuje boru miedzi  fosforu i potasu. Z góry dziękuje za odp.
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Drodzy Agrofotowicze i rolnicy doradzicie mi jaką zachodnia używaną dmuchawę musiałbym kupić do zboża żebym w miarę sprawnie rozładował przyczepę 6t ? 
      Na ogłoszeniach widuję różne , przeważnie od 2,2 kW do 7,5 kW z jakimiś dozownikami i którą wybrać w miarę rozsądnych pieniądzach ? zboża pod dmuchawę mam nie dużo z 12 t owsa 15 t  pszenicy i 10 t jęczmienia a resztę to żmijką i prosto z przyczepy , dotychczas pożyczałem dmuchawę tłoczącą NEURO 2,2 kW ale 6 t zboża to około 1,5 h do 2 h roboty jest i to mnie nie satysfakcjonuję. 
      Budżet to tak do końca nie jest określony około 3 tyś . 
      Zachęcam do dyskusji      
            Pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.