Chrostek

Jak ustawić siewnik nawozowy Amazone za-x 902

Polecane posty

Chrostek    0

Jak ustawić wysiew nawozu siewnikiem Amazone za-x 902 z ciągnikiem ursus 3512 lub zetor proxima  7441 ? Chodzi o to jakim biegiem i ilość obrotów ciągnika i ustawienie siewnika pod nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Odgrzewany stary kartofel by pytanie z kwietnia zeszłego roku. Mimo to podpowiem aby sprawdzić z jaką prędkością poruszasz się przy 540 obr wałka (10, 12 lub 14 km/h mile widziane bo takie są w tabelach rozsiewu) i w oparciu o o to i szerokości rozsiewu ustawiasz przybliżoną dawkę nawozu  dźwigniami i łopatkami zgodnie z tabelami i korygujesz jak trzeba mniej lub więcej. 

 

Co do pasów to szkoda, że nie napisałeś nic więcej gdzie te pasy powstają może coś byśmy doradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Odgrzeję kotleta.

Mam problem z Amazone ZA-X perfect 1402, kupiony w zeszłym roku wiosną, Saletrę wysiewał niemal co do kilograma. Na jesieni z KornKali, wapnem granulowanym, itp radził już sobie gorzej, bo zawsze wysiewał trochę mniej niż ustawiona dawka. Przyszła wiosna więc skalibrowałem dziadowi otwory wg instrukcji, ustawiłem, jadę w pole z KornKali i praktycznie po skończeniu roboty mógłbym tym co zostało w zbiorniku obsiać jeszcze raz połowę areału. Z mocznikiem podobna historia.

Ktoś miał podobne problemy? Mechanizm prosty jak budowa cepa, no praktycznie nie ma co tam działać nie tak jak trzeba, a jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wg instrukcji, ustawienie na skali "11" i ścianka zasuwy musi idealnie pasować w róg otworu wysypowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

poza kornkali siałeś coś jeszcze? Robiłeś coś jeszcze z tymi zasuwani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nic więcej nie robiłem, bo i co mozna więcej zrobić.

Poza KornKali tak jak pisałem siałem wapno i mocznik.  W zeszłym sezonie całą paletę nawozów, jedynie saletra wychodziła jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

saletra jak trzeba a reszta nawozów? wysiew na + czy na - ? W poniedziałek zaczynam z saletrzakiem i polifoską6. Saletrzak wolałbym wysiać dokładnie. Tak jak pisałeś w innym temacie zrobię próbę przez ten otwór i porównam co w tabeli. Chociaż wolałbym takie próby robić jak w siewniku zbożowym tzn zadać wartość, przekręcić, zważyć i przeliczyć i jestem pewien co wysieje. A tu tak średnio metoda tej próby kręconej mnie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ktoś Ci w innym temacie wkleił instrukcję, wydrukuj sobie z niej te linijkę do próby kręconej i postępuj zgodnie z tym co napisane. Z tym że ja zamiast jeździć po polu i bawić się linką, po prostu otwieram klapkę na postoju na tyle sekund, ile zająłby mi przejazd.

Saletrę wysiał w miarę ok, reszta zawsze zostawało coś w zbiorniku, KK nawet 300kg na 1200kg nawozu. Wapno niedawno siałem po ustawieniu wg próby kręconej i wyszło tak jak powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

jak przeliczasz czas potrzebny na pokonanie odpowiedniego dystansu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tak jak w szkole uczyli :)

Na linijce masz wytyczne - na ile m szerokości roboczej jaki dystans potrzeba. Dla mnie 15m roboczej = 33,3m odcinek. Jadę 11 km/h, w przeliczeniu 3m/s, czyli potrzebuję 11 sekund zeby przejechać odcinek próbny, więc otwieram klapkę na 11 seknud. Finito

EDIT: wklejam Ci juz te linijke, jest od ZAF ale skala identyczna jak w ZA-X, na czerwono masz tabelkę z wartościami odcinków pomiarowych. Jak jej używać masz wyjaśnione w instrukcji. Druknij sobie, przyda się

Adnotacja 2020-03-08 223400.png

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Jest problem z szerokością wysiewu. Siałem polifoskę 6. Ustawienia łopatek z aplikacji (oczywiście to samo prawa i lewa strona). Wydaje mi się, że jedna strona rzuca dalej a poza tym to rzuca duo dalej niż ustawione 12 m.

Jak prawidłowo ustawić rozsiewacz do szerokości siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam Panowie ile noży ustawiacie do cięcia sianokiszonki prasa case rb 344? Co drugi czy wszystkie? Zawsze robiłem co drugi ale zastanawiam się czy nie włączyć wszystkich. Boję się żeby nie było pociete za krótko, nie mam wozu paszzoweg. 
    • Przez jarx08
      witam mam problem ze wspomaganiem na otbitrolu a mianowicie po odkreceniu przewodu od pompy i podłączeniu wspomaganie działa bardzo słabo dziwnie przerywa na wyłączonym kierownicą obraca się bez żadnego oporu odpowietrzanie  na przewodach nie pomaga
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj