Polecane posty

rafal4610    142

Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

20180420_102742.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

bo te niby fabryczne w nowych typach to też grubsze nie są :P Ale może jakieś twardsze, tylko nigdzie nie ma do kupienia. To mówisz, że lepiej z 16 zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

serio ?! U sąsiada w Ro-maszu wydaje mi sie że więcej jak 16 nie mają te jarzma. Najlepiej chciałem kupic gotowe i miec spokój, ale są spore problemy z tym. Ostatecznie kupie pewnie śruby 12, 10.9 twardości, od spodu dam jakąś blache i skręce :P O takie coś mi chodzi jak na focie

bomet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to chyba sąsiad coś przerabiał :P U niego jest na 19 :) Robiłem tym agregatem i patrzyłem, bo od dawna mam chec przerobic swój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

pisałem, że jarzma :D U mnie te łańcuchy są na śrubach 12 przykręcone i jakoś to trzyma, więc myśle dac 16 pręt i powinno trzymac :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez MarcinZt
      Witam. Mam pytanie odnośnie Massey Ferguson 3085. Czy jest mi ktos wskazac co trzeba zamienić w koszu polbiegu by ciagnik jechał 40km/h . Skrzynia 16x16 z jednym polbiegiem bez AB. Ciagnik mam rozjechany i mechanik mówił ze jest mozliwosc odwrócić o 180stopni taka "choinke". Jest ktos w stanie pomoc lub pokazac schemat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj