Tomasz2000

Krus przepisanie ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz2000    0

Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to idź i się spytaj trochę strachu tylko , A co to ich obchodzi to Ty masz korzyści z tego nie krus , sąsiad ma 10 ha i jest w zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nowa11
      Posiadam 3ha ziemi rolnej (piękny widok na jezioro) myślę o wynajęciu jej na cele turystyczne.Jak to wygląda od strony prawnej (czy muszę przekształcić , jaka z umową wieloletnią itd.)🤔
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam pytanie odnośnie renty KRUS za 35 lat składek, w wieku 55 lat(choroba kręgosłupa).Czy można wystąpić o rentę? Może ktoś jest w podobnej sytuacji,bardzo dziękuje za odpowiedz!
      Pozdrawiam
    • Przez Kmieciak
      Witam,
      mam pewien problem i nie wiem jak interpretować przepisy w tym zakresie. Otóż mój teść od kilku dobrych lat prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą. Planujemy podjęcie współpracy i zastanawiamy się jak rozwiązać to od strony formalnej. Teść twierdzi, że nie może mnie oficjalnie zatrudnić, gdyż musiałby wówczas wykazać większy dochód, co pozbawiłoby go prawa do pozostania w KRUS jako przedsiębiorcy (limit podatku dochodowego to 3300pln rocznie). Myślimy więc o tym, żeby po prostu zarejestrować mnie w KRUS jako domownika (do tej pory pracowałem na etacie i odkładałem składki w ZUS). Teoretycznie po trzech latach opłacania składek KRUS mógłbym również założyć pozarolniczą działalność, brać od teścia część zleceń i w ten sposób współpracować. Przez te trzy lata mógłbym zajmować się ziemią, pomagać teściom w gospodarstwie no i przyuczać się już do pracy. Pytanie tylko czy jako domownik z trzyletnim stażem w KRUS mógłbym na pewno założyć taką pozarolniczą działalność - wszak byłbym tylko domownikiem, nie właścicielem ziemi. Czy to nie przeszkoda? Ponadto na tej ziemi jest już zarejestrowana pozarolnicza działalność teścia. Czy mogą być zarejestrowane dwie takie działalności i to zajmujące się takimi samymi usługami? Ewentualnie czy istnieje jakieś inne, lepsze wyjście z tej sytuacji np. jakaś nietypowa forma zatrudnienia, umowa o dzieło itp? Bardzo proszę o poradę
    • Przez ogar200
      Witam, 3 listopada uległem wypadkowi podczas zmiany kół w aucie z letnich na zimowe, podczas zdejmowania koło opadło i przygniotło mi palce do zacisku hamulcowego. Doznałem złamania otwartego palca 3 prawej ręki w wyniku czego nie mam czucia w tym palcu i skręcenia palca 5 lewej ręki. W protokole który otrzymałem od krus napisano, że doznałem urazu palców obydwu rąk podczas wymiany kół letnich na zimowe w samochodzie osobowym co w rozumieniu przepisów ustawy nie ma bezpośredniego związku z wykonywaniem pracy rolniczej.
      W tej chwili mam 7 dni na zgłoszenie uwag, czy jeśli bym napisał ze zmieniałem koła (w tym okresie bywały już przymrozki i powinno jeździć na oponach zimowych) po to aby bezpiecznie pojechać po środki ochrony, roślin to są jakieś szanse na to odszkodowanie ? Czy lepiej dać sobie spokój ?
      Dodam jeszcze ze nie posiadam ciągnika i samochód wykorzystuje do przewozy sprzętu, nawozu oprysków na pole czy wożę nim owoce na skup.
      Proszę o opinię.
    • Przez darsonspire
      Jak w tytule. Chcialbym sie dowiedziec od do informowanych co jest potrzebne zeby kupic pole od takiej osoby jakie papiery, tak zeby nie musiala ta osoba przylatywac do kraju, chyba ze jest to nie uniknione? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj