Konrad2510

lancet plus problem

Polecane posty

Konrad2510    98
hej mam problem z pszenica dałem dawkę lancetu na 9.30ha dwa opakowania czyli dawkę z 10ha i mam pytanie owa pszenica troszkę zrobiła się blada i przystopowala czy jej to minie czy może za dużo środka proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
wystarczy przeczytać etykietę na większości chwastobujczych pisze iż może powodować przebarwienia bądź nawet krótkotrwałe zahamowanie wzrostu nie wpływające na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
pytam bo zawsze stosowalem oprysk na jesieni ewentualnie poprawka wiosenna, a teraz nie wyrobilem się i 20ha zostało na wiosne i pszenica była ciemna a teraz zrobiła się jasna i stoi w miejscu od oprysku minęło tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
po lancecie to standard a do tego wygląda jakby tak przysiadła i to jest akurat dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
Tak akurat się jasna zrobiła na jednym przejezdzie z 15 na jednym kawalku i to dlatego że brak magnezu... dzięki chłopaki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

A sial ktoś z was rzepak w tym samym roku co stosowany był lancet? Wiem że na etykiecie pisze że można siać w tym samym roku ale gdzieś się natknąłem że ktoś się skarżył że rapsik wogule mu nie rósł. Pytam bo mam zamiar siać po pszenicy a potraktowalem ją właśnie lancet em. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
też o tym słyszałem i lancet poszedł tam gdzie będzie jęczmień . ja robię bezorkowo i u mnie dodatkowo mógł by być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
a co myslicie popryskalem lancetem i 40minut po tym jak skonczylem pryskac delikatnie popadalo na etykiecie pisze ze w godzine sie wchlania

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Nie rozumiem tego. Etykieta podaję że śmiało można a ktoś pisze że nie rośnie. To co, dawał podwójne dawki czy etykietę o kant d... rozbić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U siebie pryskam lancetem z 5 lat jak nie więcej i prawie zawsze idzie rzepak, a ostatnio też buraki po nim, czy to po pszenicy czy po pszenżycie.

wojtal-podziała, on bardzo mocno działa też doglebowo, raz pryskałem "na wariata" bo terminy scigały a pogody brakowało tylko w okienkach 15-20 minutowych między opadami na mokre rosliny itd i podziałał w pełni. Ale żeby wszystko wyczyscił to dodaje jeszcze 0,5 litra chwastoxu trio. Zabieg kosa wychodzi. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
pozostałości w słomie mogą mieć niby wpływ na rozwój rzepaku , zazwyczaj słomą się rozłoży w jakimś stopniu ale czasami a ostatnio zdarza się to coraz częściej jest deficyt opadów w tym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ja w całości słomę będę zbierał. Zostanie tyle co w sciernisku i glebie. Ale masz rację dużo zależy od ilości opadów. master i nie miałeś żadnych problemów jesienią z rzepakiem typu zahamowanie wzrostu itp? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie zauważyłem, U mnie jak jeden jedyny raz nie wschodził to tylko przez suszę z braku wody.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3228

o jak dobrze ze jest ten teamt :D

Tydzien temu pryskałem pszenice Lancetem , chciałym sypnać ją saletrą, nie ruszy juz zielsko jak sypne  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kony111
      witam!
      Pryskaliscie Lancetem?Jak oceniacie ten produkt? Zrobił u was swoja robote?
    • Przez gluchman512
      Tak, jak w temacie, czy mieszaliście "Modusa", "Lanceta" i mocznika na zboża ozime i jakie uzyskiwaliście efekty? Dzięki z góry za odpowiedź
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj