damianc360

Budowa wiaty na sprzęt

Polecane posty

damianc360    1

Nie mogłem znaleźć podobnego tematu (jeśli jest to sorry) chciałbym postawić wiate na moje sprzęty konstrukcja z drewna i obita deskami z 3 stron. Potrzebne są plany na takie przedsięwzięcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plany są potrzebne tylko w wypadku trwałego związania budynku z gruntem za pomocą fundamentów więc jesli nie będzie fundamentu to nie są potrzebne plany a ni zgoda na budowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Jeśli nie będzie fundamentu to nie ma mowy o dobrej wiacie która posłuży dłuższy czas.

A co do wiaty to nie potrzebujesz pozwolenia na budowę jeśli powierzchnia zabudowy wiaty nie przekroczy 25 m2 i jest dodatkowe ograniczenie że mogą być tylko 2 takie obiekty na każde 500m2 działki.

Teoretycznie to potrzebne będzie tylko zgłoszenie do starostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

z drewna nie musisz tego zgłaszać a co do fundamentów to możesz pod słupy wiaty zalać z betonu takie stopy z 10cm nad ziemię wtedy będzie stabilna;


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

25 to było ale metrów3 to wiem jak budowałem zbiornik na gnojówke a a jak metry2 to 35 :) Ja też chcę stawiać cos takiego. :rolleyes:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

też kombinuję aby te "przepisy" ominąć..

znalazłem alternatywę..

http://www.allegro.pl/listing/search.php?buy=0&category=16696&clear_cookie=0&distance=1&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&city=&order=t&postcode=&price_from=10000&price_to=&string=namiot&view=gtext&change_view=Poka%C5%BC

 

jeśli za drogie to konstrukcję zrób sam, plandekę na dach i boki zamów na wymiar lub boki możesz obłożyć blachą trapezową (blacha trapezowa od 13zł/m2 a plandeka od 18zł/m2).

Pod słupy wylej szklanki z betonu (nie fundament) w środku połóż płyty betonowe zwane jumbo i do takiego namiotu nikt się nie przyczepi.

mój znajomy kupił coś takiego

http://www.allegro.pl/item1015343068_hala_namiot_przemyslowy_dostepny_od_reki.html

to mówił że po dachu sobie spacerował..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Hmmm, nie wiem moim zdaniem to najlepiej jest zrobić fundament i zalać posadzkę, lub ostatecnie betonowe płyty, jeżeli wiatka ma dłużej posłużyć. Wyjdzie drożej ale zawsze pewniej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

też kombinuję aby te "przepisy" ominąć..

znalazłem alternatywę..

http://www.allegro.pl/listing/search.php?buy=0&category=16696&clear_cookie=0&distance=1&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&city=&order=t&postcode=&price_from=10000&price_to=&string=namiot&view=gtext&change_view=Poka%C5%BC

 

jeśli za drogie to konstrukcję zrób sam, plandekę na dach i boki zamów na wymiar lub boki możesz obłożyć blachą trapezową (blacha trapezowa od 13zł/m2 a plandeka od 18zł/m2).

Pod słupy wylej szklanki z betonu (nie fundament) w środku połóż płyty betonowe zwane jumbo i do takiego namiotu nikt się nie przyczepi.

mój znajomy kupił coś takiego

http://www.allegro.pl/item1015343068_hala_namiot_przemyslowy_dostepny_od_reki.html

to mówił że po dachu sobie spacerował..

 

ciekawe czy taka hala sie nie zawali pod naporem sniegu ??? wszystko pięknie ładnie ale to na tereny podgórskie chyba nie za bardzo, a może któs sie z jakiej grubości stali ta konstrukacja ? a i jakie jest poszycie tej hali, czy to plandeka podobna do tych na tirze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

koledzy takiej chali nie robi sie na rok lub dwa wiec nie warto isc na skróty namiot to w cyrku moga sobie postawiać :rolleyes:


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Ja nadal uważam że wiata powinna mieć max 25 m2.

Nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, możesz spokojnie wylać fundamenty i posadzkę betonową.

A co do namiotów to też uważam że to pomyłka. Budynki powinny być solidne i trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

25 metrów kwadratowych to jest pomieszczenie 5m długości x 5 szerokości a nie wiata, co najwyżej garaż na samochód :rolleyes:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Ja tych przepisów nie wymyślałem a 5x5 metra to wcale nie mało.

Sprytni to zmieścili by tu 2 ciągniki i rower :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Mnie sie podobaja takie hale namiotowe.Szczególnie w konstrukcji łukowej.Tanim kosztem kawał budynku można zrobić...A taka plandeka pewnie wytrzyma dłużej niż blacha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Nie no nie zgadzam się blacha na pewno będzie dłużej leżała niż taka plandeka.

U mnie mocno wieje i jak bym postawił taki namiot to po nocy musiał bym go szukać w sąsiedniej wsi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam mam takie pytanie bo chce na granicy miedzy mną a sąsiadem postawić mur i czy na to będę musiał mieć zewzwolenie ??? oczywicie bedzie pod nim fundament a w przyszłości bym dobudował ściany (2 tak ze chlew by był) bo mur byłby od chclewa który stowi przy granicy czy na ten mur potrzebuje zezwolenie( mam miłych sąsiadów nawet za bardzo :rolleyes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jezeli na granicy to oprocz pozwolenia na budowe potrzebujesz zgody sasiada,a jezeli ma to byc w przyszlosci budynek to dodatkowo plan z dachem jedno spadowym w twoja strone.NA sam mur jako ogrodzenie latwiej zalatwic a juz na budynek to sasiada trzeba miec dobrego kolege bo to od niego zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hmmm a o to zgodze sasiada to gmina wysyła list??sasiad za duzo patrzy mi na podwórko ze swojego ogródka. aaa w przyszłościu mógłbym załatwić te zezwolenie na budowe budynku czy teraz bym musiał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja nadal uważam że wiata powinna mieć max 25 m2.

Nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, możesz spokojnie wylać fundamenty i posadzkę betonową.

A co do namiotów to też uważam że to pomyłka. Budynki powinny być solidne i trwałe.

Kolego bez pozwolenia na budowe możesz wybudować budynek do 35m2 i na tzw zgłoszenie .Kupujesz m apke w starostwie za 30zł i drukujesz wniosek 2 strony , wypełniasz , zdajesz w jednostce ( niepamientam nazwy ale tam gdzie pozwolenia na budowe) i czekasz 30dni .Jak niema sprzeciwu to budujesz.Oczywiście robisz do tego sam rysunek co chcesz postawić i z czego i gdzie .I takich budynków możesz postawić 1szt na każde 0.1ha siedliska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

OK prostując wszystko to przyznaje Ci rację. Z tym tylko zastrzeżeniem że 25 m2 odnosi się do osób nie prowadzących działalności rolniczej.

Dzisiaj specjalnie pogrzebałem w literaturze na ten temat. Tak więc bez zezwolenia na budowę (tylko dzięki zgłoszeniu bez żadnych zastrzeżeń ze strony starostwa) można postawić parterowy budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m, jeśli jest on wykorzystywany do produkcji rolnej lub jest uzupełnieniem istniejącej zabudowy działki siedliskowej.

Na pozostałych działkach budowlanych, tyczy się to do wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2.

Jest jeszcze dodatkowy warunek: liczba takich obiektów nie może być większa od dwóch na każde 500 metrów kwadratowych działki.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane (Dz. U. 2005 r., Nr 163, poz. 1364).

 

@ damianc360 - A najprostszym rozwiązaniem będzie telefon do urzędu gminy i przedstawienie jej swojego problemu, powinni pomóc i podpowiedzą jakie dokumenty i gdzie złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

A na wiatę postawioną na wbetonowanych słupach bez żadnych murów trzeba mieć plan???Jeśli tak to w takim razie jak ludzie stawiają folie do ogórków czy pomidorów to też powinni robić plany???Bo to przecież konstrukcja stalowa oparta na słupach wbetonowanych w ziemię??pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja gdy się dowiadywałem ws. budowy mojej wiaty, powiedziano mi, że słupy można wbetonować, lecz nie można lać fundamentu. Tak też zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszka20    0

A co do tych namiotów ,że niby solidne i trwałe może i są... no elegancko wyglądają ale co jest dla mnie śmieszne mają tylko rok gwarancji jakby ktoś zauważył.I praktycznie z każdej firmy na rynku. Pzdr;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj