Webson_

MB TRAC 1300-Budowa przedniego TUZ

Polecane posty

Webson_    0

Witam. Posiada ktoś na gospodarstwie ciągnik serii MB-trac? Chodzi mi tu o przedni tuz do niego, jak wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Witam, ja posiadam Mercedesy.

Tuz to prosta sprawa, jeden siłownik, przejściówka z zaczepu na pionowe belki i ramiona dolne. Popatrz na zdjęcia na internecie, albo jak masz kogoś z tuzem blisko to pożycz na wymiar. Wszystkie na jeden siłownik pasują do dużej i małej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Webson_    0

Witam. niestety w pobliżu raczej nikt nie posiada mercedesa z przednim tuzem. Zauważyłem na Twoim profilu że posiadasz MB TRAC 1300 z tuzem a mi właśnie o ten model chodzi. Czy mógłbyś podesłać kilka fotek jak jest zrobiony u Ciebie TUZ? Byłbym wdzięczny. A i jeszcze pytanko gdzie dostajesz części do tych ciągników, na jakiejś stronie internetowej czy raczej masz jakiś sklep z częściami do nich? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Ja zrobiłem z ramion od c360, a tą wierzyczkę z dolnej listwy zaczepu rownież od c360. Prześlę parę fotek. U mnie najpierw był na dwa siłowniki po bokach ale był na małej serii zamontowany, później znalazłem siłownik o odpowiedniej mocy i przerobiłem na jeden. Spokojnie dźwiga przednią kosiarkę. Z częściami są dwa wyjścia, albo serwis mercedesa lub sklep z częściami do ciężarowych, albo rzeźbienie. Teraz w małym robię skrzynię bo łożyska zjadło to mi facet poprzerabiał na łatwodostępne łożyska bo oryginalne bardzo drogie. A który rok produkcji Twojego i ile kosztował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jacek62
      Kupiłem ten kombajn wiosną /rok produkcji 1978/ i zupełnie nie wiem jak się do niego zabrać.Szczególnie martwi mnie podnoszenie hederu.na zimnym silniku trzeba dawać duże obroty aby dzwignął dopiero jak się olej rozgrzeje jest lepiej.
      Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym typem może jakieś instrukcje,katalogi.Jeśli tak to bardzo bym prosił o pomoc.
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Przez jarek8216
      witam ile km może mieć silnik w sieczkarni mercedesa v8 bez turbiny
    • Przez Marcian1234
      Witam
       
      Kupiłem ostatni tura i nie wiem jak ustawić szybkość podnoszenia i opuszczania i czy jest taka możliwość ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj