kukum

Wysokie cisnienie oleju silnikowego

Polecane posty

kukum    9

Witam , zmieniłem w Mtz 82 filtr odsrodkowy na puszkę , i  co oczywiste skoczylo cinienie oleju , na zimnym 4,5 a na rozgrzanym 4 , mi sie wydaje ze za wysokie i chcialbym o tego 1 Bara zbić w dół pytanie jest takie ktora zaślepka w podstawie filtra bedzie odpowieadac za ewentualna regulacje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
To może się zdecydujecie czy na pompie czy na zewnątrz czy na k bączku który przecież kolega wywalił bo zmienił na filtr PP. Sam kiedyś chciałem to podregulować i z tego co pamiętam to reguluje się pod zaślepką od strony pompy wspomagania ale pewny nie jestem. Kolega @Seweryn gdzies o tym pisał więc trzeba by jego posty przelecieć albo liczyć na to, że tu odpisze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Też bym tak zostawił, sprężyny się ułożą to spadnie. We Władku na nowym zaworze musiałem jeszcze podkręcić tak spadło.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

U mnie po wymianie na puszkę spadło o 1atmosfere ,

a korek od zaworu jest po prawej stronie filtra od strony pompy wspomagania  tylko trzeba krótki śrubokręt aby się tam zmieścić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Pozwolę sobie napisać tutaj żeby nie dublować tematów. Mam pewien problem. Mam pronara 82 SA. Akurat nie ma znaczenia czy to pronar czy belarus. Silnik 4 cyl bez turbo. Filtr oleju odśrodkowy. Przebieg 4000 mth od nowości. W silniku nic nie robione. Zawsze miałem ciśnienie na zimnym na od 3 do 5,5 bara. Na gorącym od 1 do 3 barów. Na wiosnę wymieniłem olej (milvus, od nowości na takim jeździ). Parę dni temu zauważyłem, że przy pracy w agregacie na gorącym silniku ciśnienia mam od 3 barów na minimalnych obrotach do 7 przy 2000 obr/ min. Na zimnym jest ok. Jak zawsze dochodzi do 5,5- 6 barów na max obrotach i tyle. Po dodaniu gazu wskazówka idzie do końca czerwonej skali. Kiedy zapalę ciągnik bez tej zewnętrznej osłony filtra, to wirnik zaczyna się powoli kręcić, a od góry wirnika z tej nakrętki na chyba 36 (tej, którą się odkręca, żeby zdjąć tą wewnętrzną kopułę która się czyści) leci olej. Ma ktoś pomysł, co się dzieje? Domyślam się, że kanały w wale korbowym są drożne, bo gdyby nie było smarowania którejś panewki to już dawno silnik by się zatarł. Jeszcze nie zaglądałem do dźwigienek zaworowych. Może tam któraś tulejka się obróciła i zastawiła kanał, ale to by wzrosło aż o tyle. 

Edytowano przez TomaszStach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Pierwsze co bym zrobił to wykręcił zaworki i je wyczyścił, może coś je blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj