Piters182

Boczne znaczniki, warto czy nie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piters182    29

Witam, stoję przed wyborem siewnika. Mam pytanie odnośnie znaczników bocznych. Słysze rożne opinnie, jedni mówią że potrzebna rzecz, a inni mówią że to głupota jest, bo koło ciągnika się puszcza przy zasianym i jest ok, i nie potrzebny jakiś znacznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
Moim zdaniem wygodniej jest patrzeć prosto do przodu (znacznik na środek traktora) niż na koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
8 godzin temu, Piters182 napisał:

Witam, stoję przed wyborem siewnika. Mam pytanie odnośnie znaczników bocznych. Słysze rożne opinnie, jedni mówią że potrzebna rzecz, a inni mówią że to głupota jest, bo koło ciągnika się puszcza przy zasianym i jest ok, i nie potrzebny jakiś znacznik.

a później taki pisze że na próbie kręcone ustawił np. 190kg a wyszło mu 250kg i co ma winę ? oczywiście siewnik bo źle wysiewa ale że pół metra zakładu robi to już szczegół ...

A tak w ogóle ... coraz głupsze te pytania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
u nas jeden ma nadbudowany sulky bez znaczników to na wiosnę śmiesznie to wygląda jak mu się pasy nakładają:) oczywiście że bierz pozatym takie coś powinno być w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

Jak masz GPS albo siewnik 2,5 m to znaczników nie bierz. W innym wypadku weź sobie znacznik pokazujący na środek ciągnika. Bez tego będziesz robił zakładki i tak jak wyżej, nawet dawki nie będą Ci się zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

znacznik musi być , czy na środek ciągnika, czy na koło zrobi znak to nie ważne, masz równo zasiane bez nakładek czy pustych pasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Do siania bez znaczników trzeba mieć wyobraźnię i wprawę  lub po prostu GPSa w ciągniku :)

Znaczniki tak czy inaczej warto mieć, najwyżej będą używane tylko na początku sezonu siewów do nauki szerokości siewnika.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Przy szerszym siewnik to ma sens.  Jak mam 2.5m, to jadę kołem przy zasiałem i tyle.  Przy szerokim zestawie to tego bez znaczników nie widzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Po mojemu znaczniki są bardziej potrzebne jak ktos ma duże szerokie pola. Na wąskich takich co mam, to może użyje ze 2-3 razy, i później jest miedza i co z tego że użyje, jak musze połówką jechać innym śladem.  A jak mają być rzadko używany, to po co dźwigać ten nie potrzebny ciężar. W dodatku można w transporcie uszkodzić, bo to jest wysokie i wystarczy że będzie jakaś grubsza gałąź czy coś podobnego. 

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

Jak Ci nie zależy na dokładności to możesz nawet siewnikiem 4 m siać bez znaczników. Przy szerokości 2,5 m nie ma po co brać znaczników bo praktycznie jeździ się kołem przy sianym, w szerszych siewnikach masz wybór: znaczniki / GPS / nakładki i brak rozeznania w dawce. Nie ważne czy masz pole szerokie na 50 m czy na 9, na oko nigdy nie będzie dokładności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

nie po to ktoś wymyślił znacznik by był zbędnym elementem, kołem przy zasianym się jedzie jak jest konna 17ka i c 330 , sam używam znaczników bo lubię dokładną robote i robię tak bo to lubię , a nie muszę , a to  jest różnica

17ka i c330 to dla przykładu bo nie wiadomo o jaki siewnik chodzi i ciągnik , a są różne szer,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

No dokładnie autor nie określił jaki ciągnik i siewnik. Jak masz szerokość ciągnika 1,8 m to i siewnik 2,5 m nie pomoże i muszą być znaczniki. Z drugiej strony ciągnik 2,3 m i siewnik 2,5 m i zostaje Ci kilka koła oszczędności na znacznikach. Pytanie co do czego będziesz zapinał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja mam ciągnik który ma około 2.6m szerokości, a siewnik 3m, mam te znaczniki ustawione na koło, więc koło leci między znacznikiem a zasianym, szerokość koła 600mm, i tak sieje od lat. Według mnie minimalne nakładki muszą być.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Kupiłem siewnik 3m ze znacznikami i w połowie sezonu je zdemontowalem bo uważałem za niepotrzebne i mi się nie chciało nawet opuszczać, uważać na słupy etc. 

Tyle ze ja sieje zestawem uprawowym  z brona aktywną, więc bardzo dobrze widać dokąd było zasiane. Jakbym miał jeździć samym siewnikiem solo, to już bym pewnie tych znaczników używał,  bo gdzieś na brylkach , glinianych górach etc trzeba by się było dobrze wpatrywał gdzie granica sianego.

Krotko- do zestawu nie warto, do pracy solo przydają sie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marek46ha
      Stoję przed wyborem nowej kosiarki dyskowej i zastanawiam się czy warto dopłacić za model z centralnym zawieszenim.
      Łąki takie jak wszędzie - jedne lepsze, równiejsze inne mniej. Raczej wysokich prędkości nie będę osiągał bo mam nieduże działki ( rowy melioracyjne, itp)
      Także zastanawiam się czy napewno potrzebuję centralnego zawieszenia.
      Ktoś może mi podpowiedziec jak to wygląda w praktyce - znajomi mają zwykłe novadisc (poettinger) inni novacat i każdy swój wybór bardzo chwali.
      Ja osobiście celuje miedzy lely 280 M i 280 classic.
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Chciałbym sie dowiedzieć cos na temat Case Mx 100C. Czy jest godny polecenia czy też nie. Jego zalety, wady .
    • Przez MotoMaszyny_pl
      Drodzy Rolnicy,
      Jako twórcy serwisu bezpłatnych ogłoszeń www.motomaszyny.pl zastanawiamy się jak wielkim zainteresowaniem cieszą się internetowe giełdy rolne z ofertami kupna/sprzedaży płodów rolnych. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie proszę podzielcie się.

       
    • Przez Hools
      Witam, 
      Stoję przed trudnym wyborem. Mam okazję przejąć gospodarstwo ok 20ha znajdujące się na Lubelszczyźnie przy samej granicy z Ukrainą, głównie 1 klasa gleby. Aktualnie właścicielem jest mój wujek, jakbym się zdecydował on mnie wszystkiego nauczy i w trakcie poszedłbym na studia na kierunek rolnictwo (zaocznie). Całe gospodarstwo zaczyna się już rozpadać, są na nim podstawowe maszyny plus dwa ciągniki (ursus i zetor) ale są już w bardzo słabym stanie. Całe dzieciństwo spędziłem na tej wsi i jak tego nie przejmę to pójdzie na sprzedaż a szkoda to tak poprostu sprzedać. Tu zaczyna się mój dylemat ponieważ czytając niektóre komentarze to rolnictwo się już nie opłaca i ciężko wiązać koniec z końcem szczególnie przy takich hektarach. Jakieś oponie?
    • Przez Grzes1212
      Witam. Jestem tutaj nowy więc z góry przepraszam jeśli źle zamieściłem temat.
      Mam pytanie czy warto zakupić Zetora 7211?
      Jakie macie doswiadczenia z tym modelem ?
      Przy jakiej ilości motogodzin należy się spodziewać usterek i ewentualnego remontu?
      Ile wytrzymują opony fabryczne Barum?
      Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie takiego traktora?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj