ursusc335m

Jaki poplon zasiać na wiosnę?

Polecane posty

ursusc335m    10

Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10

Facelie to niekoniecznie, bo słyszałem że ona ściąga pszczoły a niedaleko mnie jest sporo pasiek, a to pole przy domu to nie chciałbym roju pszczół na podwórku. A łubin na poplon można siać w końcu kwietnia i kiedy on zakwita, że można go orać? Orze się go prawidłowo tak  jak gorczyce jak zakwitnie czy jak przekwitnie i uschnie ?

Edytowano przez ursusc335m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34
witam. co byście doradzili zasiać na poplon na kiszonkę po jęczmieniu ozimym na początku lipca.. zaznaczam że nie może to być owies bo wiele razy próbowałem i nigdy nic nie urosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez MARTINUS
      Jakie macie poplony? Siejecie rośliny motylkowe? Co najczęściej, oprócz gorczycy? Moim zdaniem poplony, pomijając nawet kwestię programu rolno środowiskowego, mają same zalety! 
    • Przez Hubert21
      Witam czy po życie na kiszonke można by zasiac koniczyne lub lucerne
    • Przez farmer_89
      Witam, może pomożecie mam dwa gospodarstwa i jedno to znaczy ziemia jest oddalona o ok 10-13 km od mojego miejsca zamieszkania i tu pytanie czym mam te pola obsiać żeby było to jakos opłacalne i nie wybadawac za dużo kasy na dojazdy? może laki? lub inny pomysl, czy dac sobie spokoj i poscic w dzierzawe?
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj