michal009

Zakup przyczepki lekkiej.

Polecane posty

michal009    27

Witam. Planuję zakup przyczepki lekkiej. Zazwyczaj będę woził malinę i inne i inne lekkie rzeczy. (50-100kg) Parę razy do roku coś cięższego jak kukurydzę, nawozy, itp. Z wymogów top trwałość i plandeka. Jakie firmy lub modele polecacie? Może macie jakieś konkretne modele i sprawują się super? Czy hamulec jest konieczny (trochę droga opcja)? Z przyczepką robię niewiele kilometrów i w większości "koło domu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Napiszę tak, jak dla mnie kupowanie małej przyczepki mija się z celem. Moje minimum to 1,5 x 3m i najlepiej na dwóch osiach. Taką woziłem też maszyny.

Z tego co piszesz Tobie potrzebne jest coś małego. Osobiście szukałbym czegoś używanego markowego lub jakiegoś porządnego sam'a. Patrząc na ceny nowych firmówek to ceny kosmos, a marketówki raczej do ręki bym nie brał.

Jeśli chodzi o hamulec najazdowy to fajna rzecz. Z doświadczenia napiszę tak: lekkie ładunki tak do 400-500kg spokojnie się wiezie bez hamulca, jak masz ładunek około tony lub ponad hamulec dużo pomaga, nie trzeba cały czas myśleć o hamowaniu wcześniej. A uwierz mi przyczepka potrafi konkretnie "popchnąć" samochód.

Zależy też czym będziesz ciągał tą przyczepke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Ja zazwyczaj ciągam sharanem i uwierz mi, że czasem czuć jak pcha przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, itp. Ale jak większe ładunki masz ciągać 3-4 razy to może rzeczywiście bez sensu dopłacać za hamulec, chyba, że znajdziesz coś ciekawego używanego z hamulcem to bierz. Jak wszystko będzie działać jak należy to nie bedziesz żałował, że go masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531
Sprawdź w dowodzie rejestracyjnym, czy możesz tym autem ciągnąć przyczepę dmc 750kg bez hamulca i taką kup. Na większe przyczepy dochodzi przegląd, nie wiem czy nie potrzebne jest prawko E do B, ponadto przy większych przyczepach pojawia się kwesta viatolu.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Mam na sprzedaż przyczepkę SAM ładowność do 450 kg.

michal009 napisał:

C4 Grand Picasso raczej nie lekkie auto. Tylko większe ładunki to tak 3-4 razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Margo  Grand Picasso min 1000kg na haku wiec kolega spokojnie jednodniówkę pociągnie  ,viatol obowiązuje powyzej 3.5t czyli teoretycznie bus + przyczepka ,ale sluszne uwagi poruszyłeś

michał 1009  ja również mam na sprzedaż przyczepkę  Brander-up 750kg  z plandeka ,wymiary 265 /115 /100h służyła mi kilka lat ,teraz mam busa i stoi nieużywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Dzięki za uwagi i podpowiedzi. W dowodzie mam przyczepkę do 750kg. Akurat prawko E do B mam, kiedyś miałem Duże Dukato i tam jakąkolwiek przyczepka to już przekraczało DMC 3500. Jednak kupię bez Hamulca. Może dzisiaj uda mi się podjechać i coś obejrzeć, to dam znać, czy udało się coś wybrać. Dzięki za oferty, ale musi być nowa i z plandeką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie przyczepki powyżej 750 kg jest bez sensu. Trzeba robić jej przegląd, posiadać kategorie E i oczywiście posiadać Viatol jeżeli jedziesz po drogach które tego wymagają. Kupując zwykłą lekką masz jeden dożywoni przegląd i oc za 70 zł na rok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez denis667
      Witam chciałbym zbudować przyczepkę do 5 t .
      Jaki profil zamknięty by był dobry na ramę dolną ,ramę górną i burty ?
      Mam 2 osie z 2 tony wytrzyma jedna to jak będą 2 takie to wytrzyma z 4 tony ?
      I czy koła z żuka x4 wytrzymają te 4-5 ton ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj