Skocz do zawartości
michal009

Zakup przyczepki lekkiej.

Polecane posty

michal009    5

Witam. Planuję zakup przyczepki lekkiej. Zazwyczaj będę woził malinę i inne i inne lekkie rzeczy. (50-100kg) Parę razy do roku coś cięższego jak kukurydzę, nawozy, itp. Z wymogów top trwałość i plandeka. Jakie firmy lub modele polecacie? Może macie jakieś konkretne modele i sprawują się super? Czy hamulec jest konieczny (trochę droga opcja)? Z przyczepką robię niewiele kilometrów i w większości "koło domu".

bocianlask    3

Napiszę tak, jak dla mnie kupowanie małej przyczepki mija się z celem. Moje minimum to 1,5 x 3m i najlepiej na dwóch osiach. Taką woziłem też maszyny.

Z tego co piszesz Tobie potrzebne jest coś małego. Osobiście szukałbym czegoś używanego markowego lub jakiegoś porządnego sam'a. Patrząc na ceny nowych firmówek to ceny kosmos, a marketówki raczej do ręki bym nie brał.

Jeśli chodzi o hamulec najazdowy to fajna rzecz. Z doświadczenia napiszę tak: lekkie ładunki tak do 400-500kg spokojnie się wiezie bez hamulca, jak masz ładunek około tony lub ponad hamulec dużo pomaga, nie trzeba cały czas myśleć o hamowaniu wcześniej. A uwierz mi przyczepka potrafi konkretnie "popchnąć" samochód.

Zależy też czym będziesz ciągał tą przyczepke.

bocianlask    3

Ja zazwyczaj ciągam sharanem i uwierz mi, że czasem czuć jak pcha przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, itp. Ale jak większe ładunki masz ciągać 3-4 razy to może rzeczywiście bez sensu dopłacać za hamulec, chyba, że znajdziesz coś ciekawego używanego z hamulcem to bierz. Jak wszystko będzie działać jak należy to nie bedziesz żałował, że go masz ;)

margoo78    86
Sprawdź w dowodzie rejestracyjnym, czy możesz tym autem ciągnąć przyczepę dmc 750kg bez hamulca i taką kup. Na większe przyczepy dochodzi przegląd, nie wiem czy nie potrzebne jest prawko E do B, ponadto przy większych przyczepach pojawia się kwesta viatolu.

Xerkses    3

Mam na sprzedaż przyczepkę SAM ładowność do 450 kg.

michal009 napisał:

C4 Grand Picasso raczej nie lekkie auto. Tylko większe ładunki to tak 3-4 razy w roku.

Tomasz78    584

Margo  Grand Picasso min 1000kg na haku wiec kolega spokojnie jednodniówkę pociągnie  ,viatol obowiązuje powyzej 3.5t czyli teoretycznie bus + przyczepka ,ale sluszne uwagi poruszyłeś

michał 1009  ja również mam na sprzedaż przyczepkę  Brander-up 750kg  z plandeka ,wymiary 265 /115 /100h służyła mi kilka lat ,teraz mam busa i stoi nieużywana

michal009    5
Dzięki za uwagi i podpowiedzi. W dowodzie mam przyczepkę do 750kg. Akurat prawko E do B mam, kiedyś miałem Duże Dukato i tam jakąkolwiek przyczepka to już przekraczało DMC 3500. Jednak kupię bez Hamulca. Może dzisiaj uda mi się podjechać i coś obejrzeć, to dam znać, czy udało się coś wybrać. Dzięki za oferty, ale musi być nowa i z plandeką.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pablo21
      Na co zwracać uwagę co sprawdzać kupując MF 3060 lub 3065.
      Jaka skrzynie najlepiej wybrać? 16x16 czy 32x32 jaki jest w nich uklad biegów.?
      Oraz ile Kasy trzeba wydać żeby kupić coś w miarę dobrego(czy za 35-38tys coś kupi)?

Proszę o odpowiedz.
    • Przez marian20
      Witam. Mam zamiar kupić MF 6150 lub 6160. Niedawno sprzedałem MF serii 30XX. Miałem z nim sporo problemów. Na co mam zwrócic uwage podczas zakupu MF z tej serii aby się nie "wkopać". Chodzi mi o dokładna instrukcje po kolei jak spradzić stan techniczny ciagnika. Jakie sa elementy najbardziej awaryjne w tej serii? pozdrawiam
    • Przez tomparkiet
      Witam wszystkich posiadaczy MF po dłygich rozważaniach i przemyśleniach za i przeciw bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem MF 3125 mam na oko takiego z 93 roku za 35 tyś. do lekiej negocjacji chciałbym się od was dowiedzieć ile on spalać na mtg w lekkiej pracy w turze np. zworzenie bel czy załadunek obornika i na co zwracać uwagę prze sprawdzaniu skrzyni biegów żeby nie kupić a za tydzień remontować.Za podpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez baoo
      Witam. Jestem zainteresowany kupnem
      Case 5150 lub 5140 . Czy znacie może kogoś kto ma na sprzedanie tego typu ciągnik lub jakieś namiary na handlarzy z okolic, a jak by to był jeszcze rolnik to juz w ogóle bajka. Okolice Kutna woj.Łódzkie do 100 km plus minus 50. Olx allegro itd. przejrzałem i objechałem. Nie raz są ukryte perełki jeszcze nie wystawione. ☺ Z góry dziękuję.
    • Przez kellyq
      Cześć, przymierzam się do zakupu ciągnika tylko że z drugiego końca Polski, jak technicznie rozwiązać kwestię transportu? Tak żeby nie było za drogo i żeby mnie nikt nie oszukał. Słyszałem o pustych przejazdach, że czasami tak jest że ktoś gdzieś jedzie z jakimś transportem i potem wraca na pusto. Dzięki temu można trochę przyoszczędzić.''
      Dobrze by było gdybym pojechał obejrzeć ciągnik, kupił go ale pozostawił u gospodarza aż załatwię transport? Można to jakoś tak zrobić żeby ten ciągnik był potem w miarę bezpieczny?
      Jestem w tym temacie zielony, pomóżcie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.