gatrem

MF 6160 - świeci się czujnik od niskiego ciśnienia hydraulicznego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gatrem    1

Witam.
Mam problem w MF 6160 ponieważ świeci się czujnik niskiego ciśnienia hydraulicznego. 
Filtry od hydrauliki zostały założone nowe, cała hydraulika działa poprawnie tylko przez ten czujnik zostały wyłączone półbiegi, cały czas świeci się D. 
Wszystkie wtyczki zostały oczyszczone. Wczoraj wieczorem odpaliłem ciągnik to kontrolka zgasła i było wszystko dobrze, po nocy znowu ten sam cyrk:(

Czujnik jest taki jak na zdjęciu (chyba że się mylę). Czy do niego ma dochodzić + czy - ? Bo do tej wsuwki dochodzą dwa kable i są ze sobą połączone.  Można go jakoś obejść/zmostkować aby sprawdzić czy wina leży w czujniku czy gdzieś indziej w elektryce? 

Skoro wszystko inne związane z hydrauliką działa to chyba nie wina pompy? 

czujnik.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Mylisz się i lepiej sobie poszukaj mechanika bo jak zaczniesz czytać to forum, to sobie kosztów narobisz.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gatrem    1

To w takim razie od czego jest ten czujnik? katalogi sklepowe pokazują że on jest właśnie od ciśnienia hydrauliki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43
9 godzin temu, gatrem napisał:

To w takim razie od czego jest ten czujnik? katalogi sklepowe pokazują że on jest właśnie od ciśnienia hydrauliki. 

Od zapchania filtra hydraulicznego, od ciśnienia jest ten  http://agrofarm.com/pl/wlaczniki-wskazniki-i-oprzyrzadowanie/1122-czujnik-cisnienia-oleju-skrzyni-massey-ferguson-3381387M3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gatrem    1
24 minuty temu, JANCZAK1176 napisał:

A czy możesz mnie naprowadzić gdzie ten czujnik się znajduje? Bo takiego nie widziałem ani z jednej ani z drugiej strony skrzyni. 

Na załączonym zdjęciu skoro 1 jest to czujnik zapchania filtra, 2 to prędkość wałka wom (chyba  że się znowu mylę) a numer 3 ? Jest to duży czujnik z przykręcaną plastikową nakrętką.  Niestety takiego jak przesłałeś nigdzie nie ma. 

20180411_213333.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

na 100% nr 3

AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych

AgriDane - Specs of agricultural machinery

AgriDaten – Technische daten von landmaschinen

AgriSpec – Technische gegevens voor

AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola

AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles

AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole

АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gatrem    1
2 godziny temu, andrewk napisał:

na 100% nr 3

Czy można ten czujnik zmostkować aby go na chwilę wyłączyć i sprawdzić czy to na pewno przez ten czujnik się świeci kontrolka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

nie jestem pewien, pewnie trzeba by było zmierzyć rezystancję

 

Skoro hydraulika działa jak należy to problem leży po stronie elektryki ( uszkodzony czujnik, przełamany przewód ). Komp po prostu dostaje info o niskim ciśnieniu i odłącza funkcje

_____________________________________________________
Traktorpedia - dane techniczne maszyn rolniczych

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gatrem    1
Dnia 14.04.2018 o 20:52, andrewk napisał:

nie jestem pewien, pewnie trzeba by było zmierzyć rezystancję

 

Skoro hydraulika działa jak należy to problem leży po stronie elektryki ( uszkodzony czujnik, przełamany przewód ). Komp po prostu dostaje info o niskim ciśnieniu i odłącza funkcje

Przyjechali mechanicy, po zmostkowaniu czujnika kontrolka zgasła jednak nadal nie było półbiegów ani nie dało się przełączać żółw/zając.  Został zmieniony czujnik - nie przyniosło to także żadnego efektu. Cała instalacja przy okazji została sprawdzona i ostatecznie padło na główne przekaźniki te co są obok sterownika skrzyni biegów ponieważ było je czuć lekko spalenizną. 

Musiałem skończyć siać więc pojechałem ze świecącą się kontrolką i bez półbiegów. Zdziwienie było duże jak po rozgrzaniu (około 30 minut pracy) wszystko wróciło do normy, półbiegi działy i tak samo zakres żółw/zając. Problem nie występował do dnia następnego, rano znowu świeci się kontrolka i nic nie działa. Pojechałem w pole - po rozgrzaniu wszystko znowu działa. 

Gdzie szukać teraz przyczyny? 
Mechanicy ci co byli rozkładają ręce.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0

Witam. Mam identyczny problem jak gatrem. Prosimy o pomoc. Po rozgrzaniu kontrolka gaśnie i wracają wszystkie funkcje sterowania niskim ciśnieniem.

Po zmostkowaniu czujnika ciśnienia również kontrolka gaśnie i wszystko zaczyna działać ale nie zawsze. Kontrolka zgasa wtedy gdy ciągnik jest zimny. Po pracy i postoju około 1 godziny zwarcie czujnika nie daje rezultatów natomiast po jakims czasie jazdy z zapalona kontrolką gasnie.

Pomożecie coś jak wyłączyć tą kontrolkę lub ewentualnie jak "na krótko" włączyć żółwia?

Edytowano przez sprite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gatrem    1
28 minut temu, sprite napisał:

Witam. Mam identyczny problem jak gatrem. Prosimy o pomoc. Po rozgrzaniu kontrolka gaśnie i wracają wszystkie funkcje sterowania niskim ciśnieniem.

Po zmostkowaniu czujnika ciśnienia również kontrolka gaśnie i wszystko zaczyna działać ale nie zawsze. Kontrolka zgasa wtedy gdy ciągnik jest zimny. Po pracy i postoju około 1 godziny zwarcie czujnika nie daje rezultatów natomiast po jakims czasie jazdy z zapalona kontrolką gasnie.

Pomożecie coś jak wyłączyć tą kontrolkę lub ewentualnie jak "na krótko" włączyć żółwia?

Na "krótko" żółwia nie włączysz, chyba że znajdziesz dobrego speca, ci co u mnie byli nie podjęli się jego włączenia z powodu tego że do przełączania jest użyty jakiś "potencjometr? ". 

Sterowniki skrzyni zawiozłem do sprawdzenia, być może tam kwi problem. Dam niebawem znać co wyszło. Jeżeli sterownik dobry to szukamy dalej:(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A jaki to problem włączyć żółwia bo nie rozumie?? zdejmujesz zasilanie z elektorozaworu i... gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0
16 godzin temu, lukbold napisał:

A jaki to problem włączyć żółwia bo nie rozumie?? zdejmujesz zasilanie z elektorozaworu i... gotowe

Z którego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gatrem    1

Problem ze świecącym czujnikiem hydrauliki został rozwiązany. 
Jeżeli działa wam rewers a nie działają półbiegi, wałek, przedni napęd sprawdźcie także czujnik obrotów silnika, znajduje się on obok czujnika ciśnienia hydrauliki. 
W moim przypadku trzeba było go delikatnie wkręcić aby przybliżyć go do zębatki w środku. I wszystko działa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek0125    0

Witam jak rozwiązaliście ten problem ponieważ ja mam tak samo dokrecilem ten czujnik obrotów i nadal nic się nie zmieniło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzisio8704    0
Dnia 3.07.2019 o 08:50, radek0125 napisał:

Witam jak rozwiązaliście ten problem ponieważ ja mam tak samo dokrecilem ten czujnik obrotów i nadal nic się nie zmieniło 

ten czujnik obrotow ma miec rezystancje 450omow! identyczny jest przy seri 61.. za siłownikiem podnosnika-mozna podmienic ewentualnie zobaczyc jak nie masz lub nie umiesz zmierzyc. 2 sprawa to wkreca sie go do oporu reka i cofa pol-trzy czwarte obrotu bo inaczej tryb go zmieli lub nie bedzie czytał pompy i sterownik wariuje wtedy..

czujnik cisnienia sprawdzasz miernikiem na przejscie . na zgaszonym nie ma , na zapalonym powinien piszczec... albo 2 kable do kabiny palisz i zwierasz kable jak kontrolka zgasnie to szukaj w instalacji...

 

Edytowano przez zdzisio8704

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domek96
      Gdzie znajduje się czujnik sygnałów obrotów w renault 75.14
    • Przez Rogal05
      Koledzy pomóżcie w zlokalizowaniu czujnika ciśnienia oleju hydraulicznego w Renault Ares 626. Załącza się kontrolka podczas pracy. W niektórych przypadkach podczas zmiany biegów. Stan oleju OK, podnośnik normalnie pracuje, skrzynia przełącza itd. Chciałbym zacząć od wymiany czujnika ale porównując to co ja uważam za czujnik ciśnienia w skrzyni z tym co jest do kupienia jako czujnik pasujący do tego modelu to głupieje gdzie on jest.
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
    • Przez Dawidfm3115
      Witam.
      Mam problem z czujnikiem ciśnienia w masey ferguson 3115. Gdy ciągnik jest odpalony to wszystko działa jak należy ale jak sie przelaczy z żółwia na zająca to czujnik cisnienia sie zapala a gdy zgasimy ciągnik i poczekam pół godziny to po odpaleniu wszytko działa jak należy ale jak znów przyłączymy żółwia na zająca to czujnik ciśnienia oleju sie zapali. Ciśnienie w skrzyni jest 17bar. Wszystko sie załącza prawidłowo przedni napęd działa pół biegi tez działają wom i blokada mostu ale przy zmienianiu z żółwia zająca ten czyjnik sie zapala i nie wiem co jest przyczyną takiej sytuacji 
      Proszę o szybkie odpowiedzi bo zaczynają sie prace polowe w polu a ciągnik dalej nie działa
      Z góry dzięki😁😁
    • Przez uator
      Panowie, przekopałem te działy i podobnego tematu nie znalazłem. Czy ktoś się z tym uporał? Nie mogę za Boga uszczelnić tej miski. Dorobiłem fest uszczelkę pod tą misę, jestem w trakcie rozbierania, zdjąłem tą uszczelkę, i nie widać nigdzie żeby pod nią była nieszczelność, a jednak jakimś cudem olej ucieka mi do skrzyni. Nie mam ochoty kolejny raz robić dochodzenia i za 2 tygodnie znowu rozbierać. Chciał bym aby mój ciapek brał olej ze skrzyni. Niby prosty temat, puścić od pompy rurkę w dół, ale dawać filtr na końcu? Gumową czy stalową? Tam nawet nie ma jej jak zamocować, boję się żeby z czasem nie przespacerowała się w stronę któregoś z trybów. Czy ktoś robił podobną modyfikacje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj