Polecane posty

leon8875    0

Witam 

Mam pytanie do posiadaczy tego komputera otóż  ostatnio kupiłem opryskiwacz z tym pc i mam problem że gdy ustawiam wydatek 200l/ha  to w realu idzie mi gdzieś 250l, ciśnienie na komputerze pokazuje mi 3 bar a na.manometrze 3.5 I nasuwa się pytanie czy można to skalibrowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon8875    0

Parametry opryskiwacz typu szerokość obwód koła prędkość mnie się  zgadza sprawdzałem to, tylko zastanawia mnie czy tutaj jest jakiś parametr przepustowości lubi jak  wyrównać ciśnienie żeby było takie same na Pc i na manometrze bo tak jak widzę dawki zgadzają się do manometru a nie do komputera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ciśnienie na manometrze i w komputerze zawsze będzie trochę inne. Na przeplywomierzu masz napis 300 lub 600 i tak samo musisz mieć w ustawieniach komputera.  

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon8875    0

No to niby mam dobrze mam ustawione. Ale rozbieżność 50 litrów  na hektarze troszkę  mnie zaskoczyla. Na komputerze muszę ustawić 200l żeby mi poszło 250l . Myślałem że to jest bardziej precyzyjne ale nie ma co narzekać bo przynajmniej z jaką prędkością bym nie jechał to dawka  idzie taka sama. Dzięki za informację. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Może mi ktoś powiedzieć jak ma być ustawiona stała koła dla  kola rozmiar 9.5-36? Mam ustawione 52.6 ale wypryskuje trochę więcej niż ustawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sosek xu li
      Witam od jakiegoś czasu mam w posiadaniu Massey'a 3125 Autotronic i zanim wystartuje w pole chciał bym sie dowiedzieć parę rzeczy.
       
      - Czy można włączać przedni napęd i blokadę mostów w czasie jazdy?
      - czy mogę używać opcji żółw-zając niezważając na prędkość? I czy mogę cały czas na przykład używać zająca?
      - Jaki olej do hydrauliki...Czy zbyt rzadki olej może po rozgrzaniu spowodować ze na wolnych obrotach ciężko kręcić kierownicą?
      - Czy ktoś ma instrukcje jak obsługiwać komputer?
       
      Z góry dzięki.
    • Przez luckyy
      Witam mam takie problem bo nie wiem co to za urządzenie które jest przedstawione na obrazku. Jeśli ktoś wie proszę o pomoc.
      http://imageshack.us/photo/my-images/402/dsc000151.jpg/
    • Przez Labadosiak
      Czy miał ktoś z kolegów, a może i koleżanek ;-), problem ze sterownikiem ARAG BRAVO 180S w następującej formie: sterownik na pinach J i K (to piny odpowiadające za sterowanie zaworem regulacji ciśnienia) ma napięcie ok. 6V co uniemożliwia niestety działanie zaworu regulującego ciśnienie, a przez to sterownik nie działa i nie reguluje zadanej dawki. Jest tak jakby działał w manualnych ustawieniach ale przy manualnej próbie regulacji ciśnienia oczywiście również zawór nie działa bo dostaje napięcie ok. 6V, a powinien dostawać ok. 12V. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzę gdzie może leżeć przyczyna awarii, ewentualnie czy ktoś może wie gdzie można taki sprzęt odesłać do naprawy? Może ktoś miał taki problem lub inny przy sterowaniu np. sekcjami, lub zaworem głównym? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
    • Przez corrado
      Witam koledzy wie ktoś może gdzie naprawiają ogólnie rzecz biorąc sterowniki do maszyn, a szczegółowo pilot/sterownik owijarki w Claas rollant 255 Uniwrap? Ewentualnie  gdzie oprócz Claas-a można taki sterownik dostać? 
    • Przez matijas67
      Witam 
      Kupiłem prasę John deere 864 z 2012r.
      Mam problem z jej ustawieniem😥
      Nie wiem dlaczego aparat wiążący mi podaje sznurek do krańca beli ( a na komputerze jest ustalone max 5.0) wolałbym bliżej środka a gesciej. Prasa ma funkcje krańcowego owijania ( cover edge) 
      I czasem sznurek po prostu spaduje z beli...  
      Drugie nie wiem też czemu czasami mi sznurek wchodzi między walec ten na dole i przy wyrzucaniu beli mi sznurki rozwala.. 
      Komore podnosic na wysokich czy niskich obrotach?? 
      I bele owijac na dwa sznurki czy jeden starczy?  Jak sądzicie ?☺☺
      Proszę was o pomoc 
      Z góry dziękuję. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj