Skocz do zawartości
aron1

JD 6330 vs MF 5455 vs New Holand T6010D

Polecane posty

b0gdan    85

jedna pompa użytkownikowi na tym forum padła... serwis twierdził że to wina paliwa... druga pompa to się po prostu odkręciła od bloku silnika :huh: Była naprawiona i się znów odkręciła, później już było ok.

karol19    7

jesli chodzi o siłę uciągu to john deere jest nie do pobicia, gdyz ma konstrukcję ramową i przez to idealne rozłożenie masy, dodac mu odpowiednio szerokie opony i jest przyklejony do podłoża

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z rozłożeniem masy w JD idealnie nie jest w niektórych modelach jest to około 30/70, w ciągniku bez balastu. Jak już się powiesi odpowiednio duży obciążnik to się zmieni. tongue.gif Wiele osób twierdzi, że JD jest lekkim ciągnikiem. Trudno się z tym nie zgodzić. wink.gif

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
jesli chodzi o siłę uciągu to john deere jest nie do pobicia, gdyz ma konstrukcję ramową

głupoty piszesz, najwiekszą siłę uciągu to ma koń, dlatego, że jest żywym stworzeniem :D Jak masz pisać takie durnoty to lepiej nic nie pisz :P

Co ma rama do uciągu

ugiąg jest wypadkową mocy na kolach, nacisku jednostkowego na podłoże oraz poslizgu czy tez siły tarcia jak kto woli.

Co do rozłożenia masy to lepiej jak jest więcej na przodzie bo przy zagregowaniu z narzędziem nacisk na tylnej osi wzrasta a z przodu maleje

aron1    0

Witam,

z tych ciągników o które pytałem wybrałem New Hollanda ale T6030 Delta. Sugerowałem się najniższą ceną 196500 zł brutto i tym że w okolicy w ramach tegorocznej modernizacji większość osób bierze NH. Za MF i Jelonka wychodzi duuuużo więcej. A tu mam do dyspozycji 6 cylindrów 117 KM no i bogate wyposażenie. Jak dokonam zakupu i go wypróbuję to napiszę o efektach.

ejczbio    24

aron1 negocjowałeś cenę JD 6330? na jakiej kwocie stanęło? Katalogowo ok 240 000 brutto

balian123    0

T 6030 delta to bubel nad buble.

Nie radzi sobie z pługiem Akpila km 180 3+1 na szerokości roboczej 40 cm /skibę i agregatem 4,20 m

Te 117 KM to chyba na kartce papieru bo na pewno nie w rzeczywistości.

Przed zakupem jakiegokolwiek ciągnika polecam małą lekturkę:

http://www.traktor.agro.pl/jak-wybiera/jaka-moc/rzeczywista-moc-cignika.html

Poza tym po przepracowaniu 250 mtg pojawił się wyciek pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Koszt naprawy ok 3500 netto (pisze ok bo jeszcze nie usunięto usterki)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).
    • Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17