aron1

JD 6330 vs MF 5455 vs New Holand T6010D

Polecane posty

aron1    0

Witam wszystkich

jakiś czas już obserwuję wasze wypowiedzi co do zakupu różnych maszyn (przede wszystkim ciągników). Sam stanąłem teraz przed dylematem zakupu ciągnika. Posiadam gospodarstwo do 30 ha w tym 12 ha trwałych użytków zielonych nastawione na produkcję mleczną 40 szt. Potrzebuję ciągnika o mocy od ok 100 do max 120 KM, który pełniłby rolę ciągnika głównego czyli orka uprawa pod zasiewy i współpraca z prasą rolującą plus transport. Co polecacie z w/w ciągników, lub podajcie jakieś własne sugestie.Do tego ciągnika planuję jeszcze zakup: pługa obrotowego, agregatu, rozrzutnika 8 t.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Macius widzisz gdzieś temat o tych trzech ciągnikach ? jeżeli tak to podaj link :) Bo ja jakoś nie moge znaleźć a każdy z takich tematów może byćinny bo zależy do czego ma być ten ciągnik tak jak tutaj ma być on uniwersalny w gospodarstwie więc myśle że temat jak najbardziej słusznie założony :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

a jak cenowo te ciagniki wygladaja? sa w podobnej cenie? czy kasa ma tu znaczenie czy po prostu jeden z tych trzech bys chcial, najlepiej popytaj uzytkownikow tych ciagniow i jak one sie im sprawuja.

 

JD to klasa sama w sobie bardzo pozadny ciagnik ostanio sasiad sobie kupil 6630 i jest z niego zadowolony wygoda komfort tylko troche pali w orce z tym samym plugiem kiedys orali Ursuem 1224 ktory palil mniej niz teraz Jelonek tylko ze Ursus mial ciezko a Jelonek idzie swobodnie i szybciej, mysle ze to jest ciagnik gotny uwagi.

 

MF tez bardzo pozadny ciagnik i oszczedny spokojnie sobie poradzi w pracach ciezkich jak i lekkich

 

NH za duzo o nim nic nie wiem tylko jedtnie co SLYSZALEM ze mniejsze modele sa nie udane ale nie wiem ile w tym prawdy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6330    0

ja mam jd 6330 comfort i powiem ci ze to jest bujda ze jd duzo pala mi w orce z obrotowka 4*40 to na ha pali 10-15litra i polecam ten traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

John6330 - ale 15 litrów w orce to wcale nie jest mało, no zależy też od gleby:) Ja swoim DF K610 w Lemkenie 4x40 obrotowym 11 litrów jeszcze nie przekroczyłem, gleby dość mocne, tylko tyle że cały czas płasko :rolleyes:

 

A bliski znajomy ma takiego Johna jak Ty i tez narzeka na paliwo, ale też nie mogę nic powiedzieć bo nie wiem ile dla niego jest "dużo" ;D


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

koledzy na hektar czy na godzine? jaka jest predkosc orki?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

bo niektórzy nie umieją jezdzić takim ciągnikiem jak zawsze pracował na ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron1    0

Wymienione ciągniki są w podobnej cenie. Cena kształtuje sie na poziomie 180 - 190 tys netto. Po ostatniej rozmowie z przedstawicielem jelonka za ten 6330 chce 187 tysiaków netto. MF i New Holand mniej więcej bez negocjacji 180 tys. Cena oczywiście gra rolę, ale ja bede sie starał uzyskać z ARIMR zwrot. Przysługuje mi 60% wiec ta rozbieżność 10 tys nie jest az taka znaczna przy zwrocie.

Ostatnio jeszcze wszedł pomysł na kupno Valtry N92 - co o tym ciągniku myslicie??

 

Dzięki za wypowiedzi - pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

john 6330 10-15 litrów no dośc precyzyjna informacja mf 6465 [120km] przy pługu UG 3+1 xls 50 cm na korpus 15 litrów na hektar ziemia 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

no ferguson tez miał ciężko bez właczonego przodka ciągnik samoczynnie sie dusił nie dawał rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Powiem tak-Mercedes S-Klasse,BMW 7 czy też Audi A8 też palą dużo-i co ?-ano ludzie je kupują-a najwięcej krytykantów owych aut można spotkać zapewne na forach poświęconych Maluchowi,Polonezowi i nieśmiertelnemu VW-Golfowi biggrin.gif -zawsze jak ktoś pisze o JD to musi dodać-"ale dużo pali"-to ja odpowiem-"no i dobrze" biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz7245    1

palić , pali ale swoją robotę zrobi :rolleyes:

a co do ciągników :

JD może i se lubi pociągnąć , może i nie różne są opinie na ten temat . Ale napewno nie będziesz na niego narzekał jeśli go kupisz , solidna i sprawdzona marka.

MF-słyszałem , że są to ekonomiczne i nie są awaryjnymi ciągnikami .

NH- mój wuj ma dwa NH i bardzo sobie je chwali , mówi że nie są zbyt awaryjne i spalanie mają nie najwyższe , jednego ma już ok 4 lat i nieźle w d*pę dostawał to nie było żadnych wycieków ani większych awarii . :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6330    0

Zgodzę sie z jaro a o mf to moge powiedziec ze nie dawno znajomy kupil to musieli przerabiac troche tuza bo nie mogl podczepic do agregatu uprawo-siewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jaro nie rozumiem Twojego myslenia w kwestii spalania, wcale nie musi tyle palic. Po co kupować JD jak mozna kupic inna marke ktora zrobi to samo, ma bardziej komfortowa skrzynie i spali o 20% mniej. Nie mowiac juz o lekkich pracach, typu ladowacz.

 

a wracajac do tematu obstawialbym MF i NH ze wzgledu na skrzynie. Jasiek nie ma takiego komfortu jazdy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Panowie ale spalanie nie powinno być jedynym kryterium przy wyborze ciągnika. Poza tym spalanie w jd nie jest takie strasznie duze a spalanie dajmy na to w mf nie jest takie strasznie małe jak niektórzy sądzą. Wszystko co tu piszecie odnośnie spalania opiera się na obiegowej opinii przypiętej do danej marki. To ja wam napiszę tak: mój 80konny MF w podorywce z pługiem 4x35 spalil 12l/h (fakt dosyc szybko jezdzilem), a mój 80konny jd przy załadunku obornika spalił niecałe 3,5l/h ( MF poniżej 3,5l nigdy nie zeszłem przy tej robocie).

Ktoś tu napisał, że 15l na ha orki to dużo w ciężkich warunkach. Wybaczcie ale ciagnik o mocy 100-120km przy naprawdę ciężkiej orce ma prawo spalic 20l niezależnie od marki. Dajmy na to mój Ursus 1224 na tej samej działce przy tej samej głębokości orki w zależności od warunków potrafi spalić raz 11 a innym razem 20l/h. Więc jak ktoś pisze, że mu w ciężkiej orce 100konny ciągnik nie spali więcej niz 11-12l to mam podstawy podejrzewać, że w życiu jeszcze ciężkiej orki nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj