MafiaRuszkowo

Plonvit zboża + mocznik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witam. Mam zamiar zastosować 1l plonvitu + 15 kg mocznika na hektar w jęczmieniu jarmy(faza końca krzewienia). Co sądzicie o takiej mieszance ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10
Jak najbardziej możesz stosować , używam plonwitu od kilku lat w ilości 2 l. na ha z mocznikiem , siarcznem magnezu , grzybowka i antywylegaczem i jest ok.

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10
Tylko odchwaszczanie to zrob w osobnym zabiegu a po kilku dniach odzywki i grzybowke.

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziuba    0

Witam. Opryskałem moczbikiem z nawozem dolistnym i po godzinie pokropił deszcz i za nastepna godzine popadał lekki deszcz. Jakie będą konsekfencje spali zboże? Spłucze ? Dzieki za pomoc pozdrawiam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131
Jakby słońce wyszło to by spaliło 😃 Zabieg z dodatkiem mocznika zawsze rób jak zachodzi słońce (jak jest nisko słońce) dlatego że kropla z dodatkiem mocznika na liściu działa jak soczewka w lupie (dlatego pali). A czy spłukało nawóz dolistny? aparaty szparkowe zamykają się powyżej 25 stopni Celsjusza. jeśli pryskałeś w dzień powyzej6 25 stopni to roslina nie zasymilowała tej substancji i została spłukana. jeśli zrobiłeś to w temperaturze około 20 stopni to będzie wszystko dobrze . Mocznikiem się pryska przed deszczem. jeśli zrobisz mocznikiem gdy jest susza to zrobisz krzywdę zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziuba    0

Pryskałem kolo godziny 18.30 pochmurne niebo temperatura okolo 19 20 stopni wiec pogoda byla dobra ale ten deszcz to mnie pszeraziło uprawiam gospodarstwo od 4 lat więc nie jestem tak bardzo wyszkolony dzięki za pomoc pozdrawiam 😉😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Plonovit3m lepiej spryskać pod wieczór czy za dnia ? W dzień temperatura Max do 18 'C i słońce. Nie będę dodawał mocznikabo nie mam A i podawałem go rozsiewaczem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman438    0

Można aplikować plonvit zboża razem z amino ultra zboża w jednym zabiegu.

Czy lepiej nie mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez nomysz14
      Sprzedam dmuchawe do zboża bez silnika orginalna plus rury transportowe komplet cena 700 zł  numer tel.504025204

    • Przez ursus330d
      Witam czy opłaca się wozić obornik na wiosnę  pod kukurydze,jęczmień wiosenny czy zboże pociągnie coś ??
    • Przez tomek1377
      siemanko. Stosował ktoś ten nawóz dolistny? Jaką cena i jakie efekty po zastosowaniu? A może ktoś poleci inny nawóz ? Kazda opinia mile widziana. Pozdrawiam😃 
    • Przez ktomek154
      Witam wszystkich, od początku roku planuje powiększenie gospodarstwa o silosy, wagę oraz całe oprzyrządowanie do sprawnego zasypu i opróżnienia magazynów. głównie nastawiam się na handel zbożem. mam kilka pytań z tym związanych: jakie silosy polecacie. głównie chodzi mi o producenta. pojemność od 100 ton w górę. lejowe czy plaskodenne? suszarnie mam porcjową- suszy 120 ton w około 48 godzin od 32% wilgotności do 14%. Jaką polecacie suszarnie do skupu? zmieniać czy zostawić? No i najważniejsze: Jak zacząć handel?? Gdzie znaleźć odbiorcę i jakiego? jakieś rady?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj