stiepan

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza

Polecane posty

stiepan    0

Nie wiem czy ten temat w odpowiednim dziale się znajduje jak coś to można przenieść :D.Praktykuje ktoś nawożenie rozpuszczonym nawozem azotowym np. mocznikiem zboża przy pomocy opryskiwacza polowego?? jaka dawkę ustalacie i w jakim stadium wzrostu stosować oprysk nawozowy na zbożna?? jakich rozpylaczy używacie i czy się nie zatykają końcówki, w jaki sposób rozpuszczać najpraktyczniej.Dzięki i liczę na konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casecs94    0

u nas jak ojciec pryska to dodaje 25 kg mocznika lub siarczanu na opryskiwacz 1000l i nic się nie zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja daje 25kg na 400l i jakiś dodatek taki niebieski proszek (nie pamiętam nazwy), na początku sezonu czyszczę wszystkie końcówki, i nic się nie zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

ja daje 25 kg moczniku na hektar (rozpuszczam go w ok 320 litrach cieczy bo mi akurat tyle na 1 ha wychodzi). Ja rozpuszczam nawóz na sitku w opryskiwaczu i elegancko się rozpuszcza. Efekty działania nawozu widać po paru dniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja to niekiedy wsypuję ok 150-200 kg mocznika na opryskiwacz 2000l plus odżywki,pryskam 8 lub 10ha.Dyszę szybciej się wyrabiają bo w moczniku jest krzem [lub coś podobnego].Wsypuję mocznik do beczki i wkładam węża żeby go mieszało,musi być z 400 litrów wody chodzi o stężenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

ja daje 10 kg na 400l + ekolist do tego i rozpuszczam mocznik w kotle z ciepłą wodą poniweważ jak wiadomo rozpuszczony azot ma zimną temperaturę co szkodzi rosliną Tam gdzie było pryskane "zimnym" azotem zaobserwowano gorszy przyrost roślin niż tam gdzie nie było pryskane wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr5a4    4

Nie wiem panowie czy wiecie ale rozpuszczanie mocznika jest zabronione. :D u nas we wsi gość na sąsiada doniósł i mu dopłaty zabrali i to nie jest żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja daję 25kg mocznika na 1ha zbóż + jakieś odżywki lub siarczan magnezowy i nic sie nie zapycha. :) nawożenie roślin można stosować w każdym stadium rozwojowym roślin oprócz kwitnienia no i nie zawsze takie samo stężenie mocznika, bo można przypalić :D


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

panowie możecie powiedzieć jaką dyszą to dokarmiacie, Zastanawiałem się czy w tym roku na życie nie spróbować ale mam dysze 03 w opryskiwaczu. trochę za małe krople nie będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem panowie czy wiecie ale rozpuszczanie mocznika jest zabronione. :D u nas we wsi gość na sąsiada doniósł i mu dopłaty zabrali i to nie jest żart

 

nie rób sobie jaj, bo jeszcze ktoś w to uwierzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A przypadkiem czy w sklepach na półkach nie stoi gotowy mocznik w płynie do pryskani? Więc nie wiem czemu ma być zabronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Ja kupuję kilkanaście ton roztworu mocznika 18%N z ZA Puławy i okoliczni rolnicy go stosują jest to dopuszczony do obrotu nawóz azotowy tylko droższy N jak w granulacie ale bardzo wygodny, Coś tu nie tak z tą karą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomato0    0

Czy dysze średniokropliste będą dobre jak rozpuszcze 20 kg mocznika w 300 litrach wody + odżywka ekosol + siarczan magnezu? Czy nie przypali zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja bym się bał taką mieszaniną pryskac w tym roku tylko dawałem 15kg siarczanu razem z Huzarem na zbiornik 400 l robiłem 1,5 ha i widzę że mam przypalone pszenżyto zwłaszcza na jednym polu gdzie było słabsze i mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Czy dysze średniokropliste będą dobre jak rozpuszcze 20 kg mocznika w 300 litrach wody + odżywka ekosol + siarczan magnezu? Czy nie przypali zboża?

Pryskałem i nie było problemów. Teraz będę pryskał też "bogatymi "koktajlami :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Witam.Trochę odświeżam temat.Przez kilka ostatnich lat dosypywałem mocznik do opryskiwacza z opryskiem przeciw chwastom.Pryskałem mieszankę zbożową i naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego sposobu.I tutaj pytanie czy mogę zrobić tak samo z pszenicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Witam.Trochę odświeżam temat.Przez kilka ostatnich lat dosypywałem mocznik do opryskiwacza z opryskiem przeciw chwastom.Pryskałem mieszankę zbożową i naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego sposobu.I tutaj pytanie czy mogę zrobić tak samo z pszenicą?

Jaki środek przeciw chwastom mieszałeś z mocznikiem ? I ile dawałeś mocznika na ha pszenżyta jarego ? Na jaką ilość wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    11

Cześć,

Czy do nawożenia mocznikiem ale takim rozpuszczonym z nawozu, konieczne są dysze do RSM czy idzie normalnymi? Pytam bo zastanawiam się czy nie dać właśnie trochę mocznika dolistnie tylko nie mam dysz do RSM'u bo go nigdy jeszcze nie stosowałem i boję się czy nie pozapycham dysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj