Skocz do zawartości
News
Pawel0418

t25a tak jak by puchły tłoki pomocy po remoncie!!!

Polecane posty

Pawel0418    0
Napisano (edytowany)

Witam,po remoncie mam taki problem iż gdyż kiedy władek złapie 45 st lub więcej  to nie chce zaraz po zgaszeniu za palić muszę poczekać z 5 min aż ostygnie i pali na dyk dodam ze zawory sprawdziłem i są dobrze ustawione mechanik kiedyś mi mówił ze te nowe strasznie puchną i fakt tak jak by coś ściskało dodam,że mam stare cylindry dobre  i jak myślicie zmieniać cylindry na stare? zmienione zostały ponieważ tłoki były po przepalane i jedno miejsce na tłoku było strasznie z  tarte ale wszystko było ok a i jeszcze ,problem jest dopiero po wciśnięciu odprężnika jak jest odprężnik wyciągnięty to kręci normalnie czyli szybko  

Edytowano przez Pawel0418

Pawel0418    0
1 minutę temu, wojtusek112 napisał:

jak z odpreznikiem kreci to bymbstawial na zawory

no właśnie nie jest to  wina zaworów nie wiem sprawdzałem dzisiaj zawory ok 

Wiadomość z agroFakt.pl

myster    7
Kijowej jakosci czesci. Nic z tym nie zrobisz poza wymiana na pewne nowe.

Pawel0418    0
33 minuty temu, myster napisał:

Kijowej jakosci czesci. Nic z tym nie zrobisz poza wymiana na pewne nowe.

to co nawet jak założę stare cylindry,które były dobre? 

mani51    141
(edytowany)

Masz za wczesny kąt wtrysku. Jeśli na odprężniku kręci to jak mogą być spuchnięte tłoki? Zastanówcie się trochę. 

Wciskasz odprężnik, łapie kompresję i do tego wtrysk paliwa minimalnie za wcześnie i rozrusznik nie daje rady przeciągnąć przez GMP. Jak ostygnie to spalanie wtryśniętego paliwa jest wolniejsze i rozrusznik ma lżej. 

Jak jesteś pewny kąta wtrysku to rozrusznik albo aku do sprawdzenia. 

Ja też tak mam, że na zimnym pali bez problemu a na ciepłym czasem go przystawi. Podnoszę odprężnik, obrót i pali. Nic z tym nie robię, ale w MTZ jak przyspieszyłem kąt wtrysku i raz go zdusiłem na polu przy 80°C to za nic nie mogłem odpalić, musiałem opóźnić kąt wtrysku o jeden otwór bo nawet jak rozbujałem wał na zamkniętej klapie gaszenia to po jej zamknięciu stawał od razu.

Edytowano przez mani51

Pawel0418    0
8 godzin temu, mani51 napisał:

Masz za wczesny kąt wtrysku. Jeśli na odprężniku kręci to jak mogą być spuchnięte tłoki? Zastanówcie się trochę. 

Wciskasz odprężnik, łapie kompresję i do tego wtrysk paliwa minimalnie za wcześnie i rozrusznik nie daje rady przeciągnąć przez GMP. Jak ostygnie to spalanie wtryśniętego paliwa jest wolniejsze i rozrusznik ma lżej. 

Jak jesteś pewny kąta wtrysku to rozrusznik albo aku do sprawdzenia. 

Ja też tak mam, że na zimnym pali bez problemu a na ciepłym czasem go przystawi. Podnoszę odprężnik, obrót i pali. Nic z tym nie robię, ale w MTZ jak przyspieszyłem kąt wtrysku i raz go zdusiłem na polu przy 80°C to za nic nie mogłem odpalić, musiałem opóźnić kąt wtrysku o jeden otwór bo nawet jak rozbujałem wał na zamkniętej klapie gaszenia to po jej zamknięciu stawał od razu.

POWIEM ci ze  chyba masz racje bo ja grzebałem przy tym koncie wtrysku juz i całkiem mozliwe 

Pawel0418    0

Problem rozwiązany,źle ustawiony kąt wtrysku za wczesny. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DawidWasik
      Witam mam pytanie jak ustawiacie swoje siewniki agromasz sr300 do siewu rzepaku na ziemie mozaikowate. Docisk i głębokość redlice stopkowe. Ponieważ posiadam jedną działkę 5 ha na której 1,5ha to piach 
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      W tym roku zamierzam siać rzepak poznaniakiem S043/2.
      Mam go już przygotowanego do siewu, ale w każdej próbie kręconej na tych samych ustawieniach skrzyni wychodzi mi inna waga.
      Może to być trochę związane z małą ilością rzepaku w skrzyni zasypowej?
      Zębatki mam na wysiew normalny ( jeśli będzie potrzeba to zmienię na zmniejszony) , dna na 1 ząbek, zasuwy na 2, co drugi lejek

• Przez panmino
      Chciałbym przenieść rozdzielacz hydrauliczny bliżej panelu z dźwignią podnośnika w MTZ 1025, ponieważ jest on za daleko i niewygodnie się go obsługuje. Jak się do tego zabrać? Ktoś z Was przerabiał taki temat? Wiem tylko, że stary należy pominąć i założyć nowy. Trzy sekcje z pływaniem, jak w oryginale.
    • Przez Rolnik810
      Zdejmował ktoś kierownice w dominatorze 76, albo pochodnym? Odkręciłem śrubę, ale za nic nie chce zejść, nawet nie drgnie. Jakieś pomysły?
    • Przez kuba9449
      Zdecydowałem sprzedać swojego JD, ponieważ bardzo mało u mnie pracuje (zaledwie 380mth), stan jak nowy, cena 199tyś netto. Więcej informacji w ogłoszeniu: https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-john-deere-6100mc-jak-nowy-120km-400mth-tls-CID757-IDuUwjR.html

Sprzedaję również przyczepę do bel (naczepa z wózkiem dolly), stan techniczny bdb, 19tyś netto. https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-dolly-naczepa-do-bel-niskopodwoziowa-krone-tir-siodlo-CID757-IDsYL1x.html

Tel kontaktowy: 880 803 133

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.