Polecane posty

mikad    1119

Holenderski (nie wiem jaka firma bo nie ja go zakładałem) trzasnął w zeszłym roku ale w sumie 11 lat wytrzymał, na szybko dostępny był tylko oryginales w agraradzie, 16 kosztował a ile teraz wołają? Przed poprzednim sezonem chciałem wymienić również jeża to w zibo kosztował tyle co grimme a hessels był nawet droższy więc w końcu stanęło na wymianie kilku płatów. Za plandekę do bunkra lokalny plandekarz zawołał tyle co za oryginales to nawet się nie zastanawiałem nad wyborem.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25
tobago napisał:

Nie boicie się ze zwyczajnie ziemniaki przerosną i wpadną w niehandlowy kaliber? No chyba ze w pogotowiu Spotlight czeka. 

Tutaj z soraya bym się bał bo ona ma słoność do rdzawosci jeśli będą bardzo duże to może mieć u mnie jest posadzona w tym roku co 20-23cm i to był strzal w 10 bo nawiazala od 10 do 15 pod krzakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62
7 godzin temu, tobago napisał:

Nie boicie się ze zwyczajnie ziemniaki przerosną i wpadną w niehandlowy kaliber? No chyba ze w pogotowiu Spotlight czeka. 

W Małopolsce jest przekonanie im grubszy tym lepszy (Rumunia) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25
damii1 napisał:

7 godzin temu, tobago napisał:

Nie boicie się ze zwyczajnie ziemniaki przerosną i wpadną w niehandlowy kaliber? No chyba ze w pogotowiu Spotlight czeka. 

W Małopolsce jest przekonanie im grubszy tym lepszy (Rumunia) 

jakie ceny tam u was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7189

Na T4 zabrakło mi na pół ha revusa, dałem banjo, na T5 idzie banjo, dać na tą końcówkę drugi raz to samo? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1739
1 godzinę temu, damii1 napisał:

W Małopolsce jest przekonanie im grubszy tym lepszy (Rumunia) 

Pytanie tylko czy w tym roku będą rumunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25
PAN88 napisał:

1 godzinę temu, damii1 napisał:

W Małopolsce jest przekonanie im grubszy tym lepszy (Rumunia) 

Pytanie tylko czy w tym roku będą rumunki

raczej będą bo w Rumuni też była susza i to galanta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1739
7 godzin temu, salata96 napisał:

raczej będą bo w Rumuni też była susza i to galanta

Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Od wielu lat rumun laduje, czasem malo czasem tyle ile dadza rady im skupic +5

Kwestia tego czy gdzies w EU bedzie taniej niz u nas a przy obecnych cenach za trasport musialoby byc duzo zeby sie to oplacilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62
15 godzin temu, PAN88 napisał:

Pytanie tylko czy w tym roku będą rumunki

Już chcą ładować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7189

Wczoraj podjechałem ukopac jadalnego, a tam od uwrocia masakracja 😁 czegoś takiego jeszcze nie widziałem, dzień wcześniej nic nie było 

IMG_20220805_193123.jpg

IMG_20220805_193113.jpg

Obok mam qq po ziemniakach, wsiewka z ziemniaków ozimych oczywiście. Zjadła tam co miała i biegiem tutaj 🙈 słychać było szmer jak się ruszały, na gęsto. Coragen poszedł, rano już spadła


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8495

U mnie podobnie było gdzieś na 1/3 działki, tylko mnie w uja zrobiła bo na drugim końcu z tyłu ,od przodu praktycznie nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25
pedro2 napisał:

Nie wiecie o co chodzi koordynator z Łomży dzwonił żeby przyjechać na zebranie w poniedziałek z prezesem 🙄

Było te spotkanie? Coś wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7189

Było było. Co wiadomo... Wiadomo, kryzys, covid, ciężkie czasy, gaz, miał i prąd na zakładzie drogi. Kasy ni ma bo skrobia tania. Dołożą do dopłaty do transportu różnicę% tyle o ile zdrożało paliwo. Jak skrobia podrożeje to coś dołożą. Na pytanie ile konkretnie, nie wiadomo czy w ogóle. Na drugi rok +12% do ceny. 

Dostał taką zjebe aż miło. Zagotował się, chłopy z resztą też. W pewnym momencie już po chamsku zaczął odpowiadać. 

Mają usprawnić proces pobierania drugiej próby, jakieś pełnomocnictwa. Ale nie będzie można od razu wziąć drugiej próby tylko znowu na koniec kolejki bo system nie ogarnie tego. Jedna wielka kpina. 

Ostro poruszona sprawa oszukiwania na skrobi,jak to możliwe, że dwa transporty jedna odmiana, jedno pole, jeden dzień, a różnica 2-3%

Chcieliśmy żeby znieśli te progi i 1,7 zł było od 15%, ale nie możliwe


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7189

Powiedziałem co mi leżało i się zmyłem bo żniwa... nie wiem jak się skończyło. Był ktoś stąd?

Aa no i jeszcze mocno podkreślał, że dostaniemy 1900zł dopłaty skrobiowej bo areał mocno zmalał, a pula taka sama


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
9 godzin temu, Szczepek22 napisał:

1.40zl za kg innovator to dobra cena czy nie bardzo? W hurcie 

Innowator to specyficzna odmiana, jakie parametry?

  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Co to jest hurt 1000 ton luzem czy 20 worków po 15 kg ? Za luz dobra cena w worku niespecjalnie ,na belgapomie 265 euro i drożeją . Kwestia parametrów ziemniaka , poza tym  troszkę wcześnie na kopanie inovatora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13
48 minut temu, szarywilk napisał:

Co to jest hurt 1000 ton luzem czy 20 worków po 15 kg ? Za luz dobra cena w worku niespecjalnie ,na belgapomie 265 euro i drożeją . Kwestia parametrów ziemniaka , poza tym  troszkę wcześnie na kopanie inovatora. 

Stołówka chce wziąć wszystko co mam po 500kg tygodniowo dla mnie to hurt😅a parametrów nie sprawdzałem 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Inowator to dopiero pełnia przyrostów gdzie tu do wykopków. I jaka stołówka jak to przemysłowy ziemniak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1119

Może ta stołówka się we frytkach specjalizuje 🤣

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13

Nie wiem mozliwe ze i to ta stolowka kompletnie mnie to nie obchodzi co oni z tym zrobią. Ale też w sumie nie widzę żebym gdzieś tu pisał że już kopie. Zapytałem tylko czy to dobra cena za konkretnie tą odmianę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Cześć,

Macie jakiś sprawdzony sposób na drutowce? Zacząłem właśnie kopać drugą działkę. Ziemniaków tam nie było od 2 lat. W tym roku zasadziłem je ta po raz trzeci i po raz trzecia prawie wszystko zeżarte przez drutowce. Nie wiem, tylko na tej działce jest coś nie tak. Są na to jakieś opryski? Bo muszę z nimi porządek zrobić bo pół uprawy pójdzie na paszę bo nie nadaje się do konsumpcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj