Polecane posty

GABBER85    746

Alter czy zaraza czy jedno i drugie ? mam ok 1 krzak na 10 arów od dołu  po 2 łodygi lisci

tydzien temu poszlo  cymoksanil+azoksy,

po za tym 99% krzaków bez objawów, kolor jasy pod słonce, rzeczywiscie jest  bardziej ciemny

P_20220622_181559[1].jpg

Edytowano przez GABBER85
dopisałem

>>>>>> 

tobago    317

Jak od piątku przez prawie tydzień zapowiadają codziennie po ok 30st albo nawet i więcej to bezpiecznie jest robić grzybowki? Wyjścia za bardzo nie ma. Wiadomo ze presja chorób w takich warunkach mniejsza ale całkiem przecież nie można odpuścić ochrony. 

Wiadomość z agroFakt.pl

tobago    317

Ja robiłem w piątek. Dziś jest 5 dzień. Bez sensu, zwłaszcza ze poszło 1,6l Infinito + 0,5l Amistaru. Planowałem tak po 10 dniach kolejny (Banjo Forte). 

jan88    468
Dnia 30.05.2022 o 17:23, ENDRIUROL napisał:

benevia u mnie w zeszlym  roku czyscila stonke

cena na ha porownywalna z coragen

a czy jaja stonki też zwalczy jak jeszcze wszystkie się nie wylęgły ?

mikad    1035
14 godzin temu, GABBER85 napisał:

Alternarioza.

• Thanks 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

tobago    317

4f760bba0ce09.jpg

To chyba tez już alternarioza. Pojedyncze dolne liście. 

6 dni temu 1,6l Infinito + 0,5l Amistaru. Tak by wywaliło mimo dosyć dobrego zabiegu? 

Niedobory wapnia tez robią plamy na liściach i krawędziach. Do tego liście miseczkowate, jak niektóre u mnie. 

Kolejny zabieg Banjo Forte planowałem po 10 dniach. Przyspieszyć i zrobić jutro? 

cinek1808    1705
5 godzin temu, jan88 napisał:

Na jaja stonki to spintor najlepszy i znów jest w normalnej cenie. 

@tobago patrz pogodę bo w upały środki słabo działają

tobago    317

Jak robiłem pierwszy zabieg to nie było upałów by nie zadziałał. Ostatnia fala mnie nad morzem ominęła. 

Teraz zapowiadają od soboty gorączki. Ale ma być to kilka dni wiec nie da się tyle zwlekać. 

Dzis wydaje się trochę szybko po pierwszej grzybowce, zarówno dla Infinito jak i Amistaru. Na każdym zalecają odstęp min. 10 dni. 

cinek1808    1705

https://wpolu.pl/spintor-240-sc-250-ml.html

Tam masz jeszcze jakis dodatek tu masz sam za 165 zł na dwa ha czyli 82 zł na ha. Tak to jest normalna cena bo rok temu jak dostał rejestrację na muszkę Suzuki jego cena poszła w górę i był problem z dostępnością. Rok temu taka butelką kosztowała 500 zł 

• Like 1

jarecki    3274
11 godzin temu, jan88 napisał:

są srodki wgłebne i kontaktowe te wgłebne teoretycznie powinny wchłonąć się w liscie ziemniaka i jak stonka się wykluje i bedzie żerować to powinna zdychać  , tyle teoria .

mikad    1035

Może zapomniał jak wyglądają stonki jaja.

9 godzin temu, tobago napisał:

4f760bba0ce09.jpg

Vineta jest bardzo podatna na alternariozę, najlepiej zgasisz ją mankozebem, o ile masz coś na zapasie.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

cinek1808    1705
2 godziny temu, 5120CASE5120 napisał:

Szkodnik ziemniaka?

20220623_194453.jpg

Kawior , Idzie na grube pieniądze sprzedać 

• Like 1
  • Haha 2

marcin19071980    3431
12 godzin temu, jarecki napisał:

są srodki wgłebne i kontaktowe te wgłebne teoretycznie powinny wchłonąć się w liscie ziemniaka i jak stonka się wykluje i bedzie żerować to powinna zdychać  , tyle teoria .

Można kupić Apacz 50wg i on jest do tego najlepszy.Mospilan w tym roku prawie nie działa

8 godzin temu, cinek1808 napisał:

Kawior , Idzie na grube pieniądze sprzedać 

Jakie ludzie czasem tu pytania zadają to poprostu ręce opadają 🤪

• Haha 1

cinek1808    1705

Nie Tylko tu, jakie pytania są o truskawki to głowa mała. Nasadza 5 ha a potem pytanie co za choroba a jeszcze lepiej że plantacje nie była niczym pryskana od wiosny 

• Haha 1

galan99    6723

Można kupić Apacz 50wg 

Może i można ale raczej cholernie drogi jest bo to śmigłowiec bojow Boeing AH-64 Apachey . 

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

marcin19071980    3431
1 minutę temu, galan99 napisał:

Można kupić Apacz 50wg 

Może i można ale raczej cholernie drogi jest bo to śmigłowiec bojow Boeing AH-64 Apachey . 

A to już jest inny typ i bardziej do orki bez dotykowej może służyć

silver105    9

Co dolega tym ziemniakom? Trafiają się takie krzaki, kilkadziesiąt na całym polu, reszta zdrowa i ciemniejsze liście, po jednym był zgnity sadzeniak jak wyrwałem, odmiana Vineta, na tym samym polu jest też Jurek i tam nie ma takich. Jakiś wirus czy alternarioza? 

IMG_20220624_103252573.jpg

PAN88    1353
7 godzin temu, marcin19071980 napisał:

Można kupić Apacz 50wg i on jest do tego najlepszy.Mospilan w tym roku prawie nie działa

U mnie już nawet w zapasach nie ma apacza

szzone    388

I po co się tym chwalisz. Dawno nie miałeś kontroli z piorinu i prób na pozostałości?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
    • Przez Dominik1987
      Jaka odmianę ziemniaków polecicie na uprawę woj świętokrzyskie? 
    • Przez Pawek21
      Witam chciał bym się dowiedzieć jak wygląda opłacalność produkcji ziemniaka skrobiowego wiedząc że w skupie płacą 1zl za kg skrobi
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj