Skocz do zawartości

Polecane posty

1994kuba1994    58

Pomocy- mam na polu dwie odmiany Tajfun i Vineta, Vineta jest duzo wyższa od tajfuna i w sobote zostały opryskane Titusem. Dzisiaj zauwazylem na krzakach Vinety ze łodyżka lisci i sam lisc od łodyżki zaczyna żółknąć;/ czy to może być reakcja na oprysk, susze panujaca w tej okolicy czy brak im czegos? bo oprócz żółknięcia małe listki i na tajfunie i na vinecie zawijaja sie- co moze byc nie tak? Zauwazylem juz tez pojedyncze sztuki doroslej stonki:/  

Gieru    0

Uratowło się, poszły odrzywki, nawozy dolistne itd i znów jest zielono.

kissmy...    57

w zeszłym sezonie miałem na vinecie to samo - stres z powodu suszy + titus; zastosowałeś jednorazowo pełną dawkę?

Wiadomość z agroFakt.pl

Kelton    1

Panowie mam problem z rdestem 2 letnim w ziemniakach które już powschodziły da radę czymś to jeszcze opryskać??

lonoh    30

czy sencor powschodowo w dawce 300g/ha zwalczy samosiewy rzepaku?

jezeli rzepak nie jest wyrosniety to da rade taka dawka sencoru

Pryskacie fungi ziemniaki mimo takiej suszy i wysokich temperatur?

mlodyhef    143

U mnie sucho jak nie wiem i z titusem wjechać nie mogę. A widzę też, że na dniach na stonkę trzeba będzie lecieć.

majes    4

Poradzicie czym te ziemniaki można teraz opryskac, były pryskane titusem Jak zaczynały wschodzic. irga i brydza.

post-13082-0-45349000-1433406282_thumb.jpg

lonoh    30

Tak bo jest zaraza

to na wczesnych jest zaraza? kiedy pryskasz rano czy wieczorem?

Edytowano przez lonoh

przemol87    43

tak np na tych które mam w galerii, u mnie też panuje susza ale ziemniaki mają wody pod  dostatkiem...Pryskam zawsze pod wieczór

kissmy...    57

Tak pełna. Ale będą przez to spadku plonu ? :/

ja już dzielę dawkę po moich przygodach, spadku plonu nie zauważyłem, ale plantacja wyglądała tragicznie - znaczący spadek powierzchni asymilacyjnej przyczyni się pewnie do obniżki plonu, chociaż w czasie suszy może to nie mieć negatywnego wpływu

Pestka5465    0

Panowie tydzień temu kolega opryskał denara Mistralem i słabo bierze zielsko. Trzeba jeszcze czekać czy robić poprawke

Edytowano przez Pestka5465

mikad    227

Fajnego masz doradcę, to może od razu glifosatem, będzie czyściej. Dawno temu chwastox był zarejestrowany w ziemniakach ale:

po pierwsze był to czysty mcpa bez dodatków,

po drugie stosowany do pewnej wielkości roślin (nie pamiętam jakiej),

po trzecie odmiany były wtedy mniej delikatne niż obecne.

Do tego chyba jest sucho w twoim rejonie więc jak fikną w redlinę to nie wiem czy się podniosą. Dobra załóżmy że nie fikną, w najlepszym przypadku główna wiązka przewądząca liścia zostanie zdeformowana, krzak zacznie przypominać miotłę i w dobrych warunkach coś tam ukopiesz. A czy Ty czasami nie robisz sadzeniaków?, bo po takim zabiegu to dyskwalifikacja plantacji raczej pewna.

krzysztofsb    3

witam czy ktos ma zamiar stosowac lub stosowal nowe nowosci w ochronie ziemniaka.

Kunshi 625 - fluazym+cymoxanil

Carial Star - difenokonazol+manipropiamid

email9    1

Pryskając na stonkę można dodać środek od zarazy i jakieś odżywki typu Fertina 20-20-20 i siarczan magnezu czy lepiej wszystko oddzielnie?

cover    8

Ja zazwyczaj jak jade fungicydem to zaraz insektycyd + siarczan, mocznik i mikro.... W tym roku na jednym polu jeszcze dodatkowo dorzuce cos z PK bo to pole to dzierżawa pierwszy rok w moich rękach, i troszke słabe są tam ziemniaki...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.