Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lonoh    30

60g to sie daje jak sie ma duzo perzu w polu, a oset to mysle ze  50g juz by mu wystarczylo, nie dziw sie ze przy takiej dawce ziemniaki ci zmienily kolor

Wiadomość z agroFakt.pl

1991Mateusz    0

A gdybym je dolistnie prysnoł teraz mocznikiem z siarczanem magnezu oczywiście woda ustana to nie zaszkodzi im ? 

damii1    13

titus 40gr +5-7 kg mocznika daje lepszy efekt i bierze ładnie chwasty. przedstawiciel DUPONTA mi tak doradził

mlodyhef    143

A to nie jest tak, że herbicyd nie powinien być dawany do jednego opryskiwacza z innymi środkami czy nawozami?

damii1    13

azot z herbicydem zwiększa jego działanie dlatego dla niektórych środków nie jest zalecany bo przypali rośliny.... ale do titusa można śmiało dawać i nic sie nie stanie

tomekZ058    75

tez tak myslałem ale lepiej czasem dopytac a jesli mam Infinito czy on moze byc zastosowany na pierwszy zabieg zamiast Ridomil? 

maniana    6
Napisano (edytowany)

czy sencorem mogę pryskać jak ziemniaki zaczynają gdzieniegdzie wyskakiwać? czy muszę czekać aż powschodzą i osiągną jakąś wyskość?

na linurex jest już za późno?

Edytowano przez maniana

tobago    6
Napisano (edytowany)

Podobnie jak post wyżej.

Ziemniaki miejscami wychodzą i teraz pytanie co zastosować.

Planowany Sencor przedwschodowo ale termin trochę uciekł. Czy jeszcze mogę teraz nim wykonać zabieg? Odmiana Vineta i jak czytam to chyba zaktualizowali nową etykietę bo jest informacja żeby nie stosować Sencoru w Viniecie i Innovatorze a nigdy tego nie widziałem.

Czy teraz pełna dawka 1l przypali listki które powoli wychodzą?

Edytowano przez tobago

kissmy...    57

jaka dawka basagranu da sobie radę z komosą? linuron ze względu na suszę i erozję wietrzną okazał się prawie bezskuteczny, a rimsulfuronu się boję, gdyż w ubiegłym sezonie narobił mi sporo strat

Tomazi3p    44

2l będzie OK, ale nie lepiej Sencor? Titus jako tako zwalcza komosę, a przy większym wysypie nie daje sobie z nimi rady

pawelec    85
Napisano (edytowany)

zamiast titusa kup rimel,ta sama substancja aktywna a cena o połowe niższa

stosowałeś już ?  jak działanie ?

czy zauważyliście jakieś negatywne skutki zabiegów chloropiryfosem (doglebowo)  a potem powschodowo rimsulforonem?

zarówno titus jak i rimel podaje aby nie stosować na pola uprzednio opryskane doglebowo związkami z rodziny fosforoorganicznych - czyli dursban np.

Edytowano przez pawelec

przemol87    43

Po rimelu proso zginelo a innych jednolisciennych nie mialem.

Ja u siebie nie zauwazylem zadnych skutkow ubocznych

pawelec    85

niby ta sama substancja, a na etykiecie ci z chemirolu chyba na wszelki wypadek jakby były jakies reklamacje czy coś; napisali ze perz i chwastnica są w grupie sredniowrażliwych, a producent titusa podaje że są to wrażliwe chwasty. nigdzie u mnie na miejscu nie ma, tylko w sieci. w ogole prawie nikt o tym nie slyszal w punktach śor.

kissmy...    57

a chabra rimsulfuron ogarnie? w głowę zachodziłem dlaczego w ubiegłym sezonie pojawił mi się silny efekt fitotksyczny po titusie, a w ostatnim ziemniaku polskim jest napisane, iż to amplituda temperatur (dzień-noc) przy jego stosowaniu powoduje takie konsekwencje, szkoda że nie wspominają o tym na etykiecie

lukasx21    125

Po rimelu proso zginelo a innych jednolisciennych nie mialem.

Ja u siebie nie zauwazylem zadnych skutkow ubocznych

gdzie kupiłes ten rimel? dawkowanie takie samo jak titusa?

pawelec    85

rimel na allegro jest. 

stosujecie jeszcze antracol na T1 ?   czy raczej mankozeb ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.