Skocz do zawartości

Polecane posty

krychu    43

Czyli panowie jaka jest najlepsza kolejność zabiegów fungicydowych? Co roku idzie 5 środków i na końcu zawsze altima tego nie zmienię bo wiem że to jest poprawne. Jakie proponujecie zestawienie środków na 1,2,3,4 zabieg?

przemol87    45

Nie ma. Srodki trzeba dobierac pod panujace warunki atmosferyczne oraz presje choroby.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

milanreal1 czemu masz już po wykopkach?

Fota w galerii, dziki odwaliły za mnie robotę, plon tez zebrały...

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

saszeta    74

do jakiej fazy można zastosować titus z mistralem? Rzędy już się poschodziły i zaczęły kwitnąć. Ogólnie tylko chwastnica stwarza problem a reszta to jakieś pojedyńcze.

Jak Ci się rzędy poschodziły to ciężko będzie żeby oprysk zawędrował do chwastów bo pewnie ziemniaki przesłoniły chwasty.

milanreal1    290

Możesz, jeżeli jest ta odżywka zalecana w ziemniaku to nie ma żadnych przeciwwskazań.

Zapraszam na swój profil

Roki212    85

Na stronie intermagu w tabeli mieszania właśnie niektóre można mieszać innych już nie o ridomilu nie wspominają,

a co ciekawe dla przykładu podam Indofil 80 WP oraz Penncozeb 80 WP ten pierwszy można mieszać z Plonvit Opty natomiast tego drugiego już nie tak podaje ta tabela a co ciekawe w jednym jak i drugin substancją aktywną jest mankozeb

saszeta    74

Po oblocie pszczól

a co mają pszczoły do grzybowego oprysku w ziemniakach? No chyba że tylko moje pszczoły na ziemniaki nie lecą :D

leonardo111    32

eMWu dobrze kombinuje infinito dobre na zaraze gwarant chlorotalonil dobre na alternarioze jeżeli by je pomieszać mogą dać dobrą ochrone zaraza + alternarioza

Tomazi3p    44

Ja w zeszłym roku dodawałem Apacza tylko że do Indofila bodajże i niby interakcji nie było, jednak efekt stonkobójczy był krótszy niż bym się spodziewał. Takie są moje spostrzeżenia

owpol    0

człowiek nie świnia wszystko zeżre :D . Tyle że zazwyczaj jak kupuje coś innego do jedzenia to też jest takie samo. Kiedyś to wyjdzie

Przeczytałem ten post i jestem przerażony lejesz,sypiesz,aby rosło nie pomyślisz że trujesz tych co to g.....o

zjedzą.Liczy się tylko kasa.

PanAres    1

a co mają pszczoły do grzybowego oprysku w ziemniakach? No chyba że tylko moje pszczoły na ziemniaki nie lecą :D

Pszczoły polecą na ziemniaki wówczas gdy nie mają innego pożytku. Ze względu na czas kwitnienia innych roślin oraz ziemniaka, zdarza się to rzadko.

Niemniej, ziemniak jest rośliną oblatywaną przez pszczoły.

2 lata temu, mój tata wykonywał oprysk ziemniaków, ok. godz. 17, oddalonych od pasieki o 50m. Po godzinie 21 przed ulami leżała garść martwych pszczół.

milanreal1    290

Na stronie intermagu w tabeli mieszania właśnie niektóre można mieszać innych już nie o ridomilu nie wspominają,

a co ciekawe dla przykładu podam Indofil 80 WP oraz Penncozeb 80 WP ten pierwszy można mieszać z Plonvit Opty natomiast tego drugiego już nie tak podaje ta tabela a co ciekawe w jednym jak i drugin substancją aktywną jest mankozeb

Byc może nie przeprowadzali badań z jego udziałem, ja tam nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Czy do Ridomila Golda mogę dorzucić Apacz na stonkę ? Daje coś na przyczepność typu Superam ?

Rok temu łączyłem actarę z revusem i wszystko było ok. A adiwanty często warto dodawać, choć w przypadku superamu różnie bywa. Strasznie się pieni.

Zapraszam na swój profil

saszeta    74

Przeczytałem ten post i jestem przerażony lejesz,sypiesz,aby rosło nie pomyślisz że trujesz tych co to g.....o

zjedzą.Liczy się tylko kasa.

to jeszcze trzeba było 787 post przeczytać. Albo wogóle kilka pod rząd

Pszczoły polecą na ziemniaki wówczas gdy nie mają innego pożytku. Ze względu na czas kwitnienia innych roślin oraz ziemniaka, zdarza się to rzadko.

Niemniej, ziemniak jest rośliną oblatywaną przez pszczoły.

2 lata temu, mój tata wykonywał oprysk ziemniaków, ok. godz. 17, oddalonych od pasieki o 50m. Po godzinie 21 przed ulami leżała garść martwych pszczół.

na ziemniaka to leci tylko stonka :lol: . I pewnie na to twój tata pryskał. A że jakieś chwasty kwitnące były w uprawie to i pszczoły padły

dzikijohn    19

Panowie, można pryskać Rydomilem na ziemniaki w chwili obecnej - na noc nadają temperatury nawet do 5 stopni...

PanAres    1

na ziemniaka to leci tylko stonka :lol: . I pewnie na to twój tata pryskał. A że jakieś chwasty kwitnące były w uprawie to i pszczoły padły

Nie jest to prawda.

Oprysk był wykonywany fungicydem, nie pamiętam już jakim.

Kolego, kwitnące chwasty w ziemniak są być może u Ciebie. Nie mierz wszystkich własną miarą :]

saszeta    74

pszczoła lata do kilku kilometrów i na ziemniaka nie lata. I na ten temat spierać się nie musimy

Roki212    85

Panowie, można pryskać Rydomilem na ziemniaki w chwili obecnej - na noc nadają temperatury nawet do 5 stopni...

No właśnie to samo pytanie minęło już 8 tygodni od posadzenia i jak na razie brak objawów zarazy i alternariozy i też nie wiem czy już pryskać Ridomilem czy jeszcze się wstrzymać bo jak kolega wcześniej napisał noce zimne w dzień tak samo max 20 stopni

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.

• Przez damii1
      Panowie jak zwalczyć niszczyka pedraki drutowce w zieniaku? Stosowalem zaprawa do ziemniaków ale nie pomogła.... stosowalem dursban doglebowo ale też słabo.... jakieś pomysły ?