Skocz do zawartości

Polecane posty

bools    13

hmmm nierozumie ten i ten oprysk jest przedschodowy niemoge go np , opryskac afalonem i comandem 7 dni przed wschodem ?

i wyczytalem też ze po afalonie mozna ziemniaki jesc po 90 dniach ;/ a ja juz w lipcu chcialbym kopac

BartekSzulc    3

Witam . Mam problem i może ktoś by mi pomógł dał jakąś rade, Ziemniaki posadziłem 5 kwietnia po 2 tygodniach je obredliłem i opryskałem linurexem. Wcześniej pole leżało rok odłogiem. Teraz zaczyna odbijać perz i moje pytanie pryskać przedschodowo na jednoliścienne czy po wschodach ziemniaka? I co byście polecili na jednoliścienne Titus? I jak opryskałem przedschodowo linurexem i by to nie zadziałało to mogę później sencorem poprawić czy nie bardzo?

Edytowano przez BartekSzulc

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomazi3p    44

Jeżeli masz same jednoliścienne to graminincydy- Agil, Pilot, Targa. Jeżeli chcesz Titusa to możesz zastosować dawki dzielone- sądzę że lepsze niż jednokrotna wyższa dawka.

W przyszłym tygodniu zamierzam prysnąć Command + Afalon. Pole ładnie utrzymane, ale będzie, a raczej już jest na nim dużo samosiewów rzepaku. Myślałem żeby powschodowo poprawić Titusem, ale do tego czasu rzepak wyciągnie z gleby dużo składników pokarmowych. Ktoś ma jakieś pomysły jak za jednym razem zwalczyć wszystkie chwasty ? A może Roundup z jakimś środkiem chwastobójczym ?

Tomazi3p    44

Ja u siebie wypraktykowałem MCPA i GLIFOSAT

Edytowano przez Tomazi3p

inwa    0

Witam kolegów mam pytanie, można opryskać ziemniki Goldem 450EC przedwschodowo a dopiero po waschodach tytusem?

dawid35123    1

Juz po 2-3 dniach powinno widac zolkniecie, njaczesciej od spodu. Po dwoch tygodniach jednoliscienne powinny byc cale zolte. Oczywiscie duzy wplyw na szybkosc dzialania ma pogoda. Pozdrawiam.

jacek472    16

witam jestem całkowicie ciemny z ziemniaków. Zakupiłem dzisiaj oprysk plateen na chwasty, no i mam pytanie jak opryskać ziemniaki i kiedy, pisze że przedwschodowo, a jak ziemniaki są już na wierzchu? Jak pobronuje i obredle, to przestanie działać, jak go zastosować pomóżcie.

BartekSzulc    3

Witam, ziemniaki mi trochę zarosły po deszczach perzem i nie są jeszcze na wierzchu. Wydaje mi się że zaczną wschodzić za 1,2 tygodnie opryskane były tydzień temu linurexem i mam pytanie opryskać je na ten perz który ma 5 cm round*pem czy poczekać do wschodów ziemniaka i opryskać titusem lub fusilade forte?

mikad    227

witam jestem całkowicie ciemny z ziemniaków. Zakupiłem dzisiaj oprysk plateen na chwasty, no i mam pytanie jak opryskać ziemniaki i kiedy, pisze że przedwschodowo, a jak ziemniaki są już na wierzchu? Jak pobronuje i obredle, to przestanie działać, jak go zastosować pomóżcie.

To po co bierzesz się za taką uprawę jak nic o niej nie wiesz, pewnie sąsiad zarobił w mijającym sezonie to teraz i Ty chcesz zbić kokosy.

bosss    4

Ja u siebie wypraktykowałem MCPA i GLIFOSAT

a jeśli można wiedzieć jak taka mieszanka wygląda i czy jest skuteczna na ostrożeń polny?

tobago    6

Planuje ktoś stosowanie nowego środka na zarazę i alternariozę od BASFu o nazwie Cabrio Duo? Skład ma dość ciekawy bo dwie zupełnie nowe substancje. Po Amistarze to druga stroliburyna zarejestrowana w ziemniaku. Cenowo przy górnej dawce wychodzi ok 120zł/ha czyli znosnie jak za dosyć nowoczesny skład.

Pytam bo dziś mi wpadła w ręce ulotka o tym środku i nie powiem, zainteresował mnie.

lukaszm    10

Ziemniaki Vineta sadzone 17 kwietnia. Chciałbym je opryskać herbicydem Stomp 330 EC. Dużo ostatnio spadło u mnie deszczu i jest mokro. Nie zaszkodzi ziemniakom taki oprysk na dość mokrą glebę? Wcześniej stosowałem ten środek w ziemniaku i byłem zadowolony, nawet po obredleniu nie było chwastów, a jak wiadomo po oprysku ziemi nie powinno się ruszać. Są też zamienniki Panida i Pendigan, ale nie mają - nie wiem czemu - rejestracji w ziemniaku.

Proszę o odpowiedź, czy nie zaszkodzi ten oprysk Stomp'em na dość mokrą glebę?

(Wiem, że pendimetalina wymaga wilgoci, ale nie wiem, czy nadmierna wilgoć nie jest szkodliwa; dodam, że woda na polu nie stoi)

yacenty    570

panowie, wczoraj byłem w polu, gdzie nie gdzie ziemniak już na wierzchu.

Na dziś zamówiłem redlenie. Powiedzcie czy mogę od razu dziś opryskać mieszaniną Afalonu (1l) i Commanda (0.15) - ziemie u nas srednie z przewagą cięższych.

saszeta    73

Ziemniaki Vineta sadzone 17 kwietnia. Chciałbym je opryskać herbicydem Stomp 330 EC. Dużo ostatnio spadło u mnie deszczu i jest mokro. Nie zaszkodzi ziemniakom taki oprysk na dość mokrą glebę? Wcześniej stosowałem ten środek w ziemniaku i byłem zadowolony, nawet po obredleniu nie było chwastów, a jak wiadomo po oprysku ziemi nie powinno się ruszać. Są też zamienniki Panida i Pendigan, ale nie mają - nie wiem czemu - rejestracji w ziemniaku.

Proszę o odpowiedź, czy nie zaszkodzi ten oprysk Stomp'em na dość mokrą glebę?

(Wiem, że pendimetalina wymaga wilgoci, ale nie wiem, czy nadmierna wilgoć nie jest szkodliwa; dodam, że woda na polu nie stoi)

stomp jest doglebowy więc wilgotna gleba wręcz wskazana. Gorzej jakby sporo popadało po oprysku

lukaszm    10

Najbliższy deszcz, według obecnych prognoz, u mnie może być w piątek lub w sobotę. Więc dziś będę pryskał. Już kupiłem herbicyd.

bulamondeo    0

panowie zaprawianie ziemniaka dobrze podkielkowanego zaprawa prestige forte nic jemu nie zaszkodzi? chodzi mi o uszkodzenie kielków?

BartekSzulc    3

Witam, ziemniaki mi trochę zarosły po deszczach perzem i nie są jeszcze na wierzchu. Wydaje mi się że zaczną wschodzić za 1,2 tygodnie opryskane były tydzień temu linurexem i mam pytanie opryskać je na ten perz który ma 5 cm round*pem czy poczekać do wschodów ziemniaka i opryskać titusem lub fusilade forte?

saszeta    73

ale jak obredli wysoko to przykryje rzędy na nowo, czy nie?

rzędy teraz są takie: http://www.agrofoto....emniaki-642014/

po talerzach przykryje na pewno. Z 10-12cm jeszcze nasypie na redliny. Tylko pryskaj najlepiej na zabronowane albo po deszczu żeby redliny się nie osypywały. Przebarwienia po commandzie będą

panowie zaprawianie ziemniaka dobrze podkielkowanego zaprawa prestige forte nic jemu nie zaszkodzi? chodzi mi o uszkodzenie kielków?

nie zaszkodzi

jacek472    16

pomoże ktoś????

To po co bierzesz się za taką uprawę jak nic o niej nie wiesz, pewnie sąsiad zarobił w mijającym sezonie to teraz i Ty chcesz zbić kokosy.

Sąsiedzi i ich zarobki mnie nie interesują, a zresztą daleko bym musiał szukać sąsiada który uprawia ziemniaki na dużą skale na handel, no i kokosy też mnie nie interesują tylko jak napisałem oprysk na ziemniaki.

Ja mam ziemniaki co roku w ilości nie więcej jak 20a na potrzeby swojej rodziny i wuja. (szczerze to wrzód na d... gdyż osobiście rocznie zjadam max 10kg) Wujo kazał kupić oprysk więc kupiłem, no i chce to opryskać ręcznym opryskiwaczem, ale nie wiem co mam mu powiedzieć jaką dawkę na opryskiwacz 20l ma dać no i co z obredlaniem, bronowaniem i ziemniakami co już powschodziły skoro to oprysk przedwschodowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.