Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafiozo    12

Może i to liściozwój,ale moim zdaniem to liście zwijają się od nadmiaru WODY. W sieradzkim wszystko pływa a carera wszędzie się zwija. Opryskać niczym nie można bo wszędzie woda stoi.Jechałem niedawno przez okolice Błaszek to czubki łęcin tylko widać :mellow:

lukasx21    130

Dokładnie tak jak kolega wyżej mówi nadmiar wody... Panowie czym radzicie prysnąć ziemniaki żeby je trochę "zdopingować" po tych deszczach do wzrostu? myślałem o siarczanie magnezu + jakiś cynk.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

rafal0102    0

Witam.Czy mogę prysnąć ziemniaki sencorem i ridomilem jednocześnie?bo dziś byłem zobaczyć i nie wiem czy to zaraza się pojawiła liście są trochę brązowe.Pryskaliście już na zaraze lub alternarioze?Czy to już czas ?

Edytowano przez rafal0102

magnum123    47

Witam.Czy mogę prysnąć ziemniaki sencorem i ridomilem jednocześnie?bo dziś byłem zobaczyć i nie wiem czy to zaraza się pojawiła liście są trochę brązowe.Pryskaliście już na zaraze lub alternarioze?

Ja mam podobne pytanie czy można prysnąć titusem i ridomilem jednocześnie . odmiana Vineta

kissmy...    57

herbicydów lepiej nie łączyć z innymi środkami, lepiej zaaplikować fungocyd razem z odżywką po zastosowaniu samego herbicydu, ale termin może uzasadniać odwrotną kolejność

obserwujecie już jakieś zagrożenia dla plantacji? mszyca, zaraza, alternarioza?

Edytowano przez kissmy...

lukaszm    10

U mnie nie ma mowy, aby wjechać w ziemniaki ciagnikiem. Cięzko było by wejść, a dopiero myśleć o ciągniku. Po tych deszczach również zauważyłem, że trochę je "zachamowało". Pierwszym zabiegiem jaki wykonam będzie opryskanie na stonkę albo grzyba (to zależy czy młoda stonka się pojawi szybko). Jeśli stonka się pojawi to: Actara 25 WG + Bormax + Tytanit + siarczan magnezu, a na pierwszy zabieg fungicydowy: Tanos 50 WG + Tytanit.

krzysztofsb    4

zdecydowanie Pyton consento lepiej zabezpieczy przed alternarioza a ta mocno sie rozwija moze wiecej sprawic klopotow niz zaraza z reguly pojawia sie z 2 tyg przed zaraza

Co do alternariozy to polecilbym jeszcze srodki oparte na mankozebie i chlorotalonil(Brawo 500)

RAPSCASE    1

Jest u was stonka? U mnie się straszna, nie myślałem że w tak młodej fazie będzie atakować. Chyba przez opóźnioną wiosnę strasznie zgłodniała. Gdy tylko rośliny trochę obeschną to jadę z actarą, i oby dało się wjechać bo miejscami trochę woda stoi.

kissmy...    57

odważyłem się rzucić okiem na swoją plantację i "duże sadzeniaki" zaraz będą zwierać rzędy (75cm wysadzone 25 kwietnia), tam gdzie stoi woda część nadziemna prawie nie istnieje, i w to błoto trzeba będzie zaraz wchodzić z ochroną fungicydową

zauważyliście już gdzieś mszycę?

Camry    9

mszyce widziałem dziś u sąsiada na burakach pastewnych ,prawie każdy burak miał mszyce na młodych liściach od spodu,po sąsiedzku mam buraki cukrowe i o dziwo tam jej jeszcze nie ma :blink:

lukaszm    10

U mnie intensywne opady deszczu rozmyly rządki. Muszę jak najszybciej obyspać ziemniaki, bo będzie nieciekawie. Jeszcze kilka dni i nie będzie widać międzyrzędzi. Ale narazie nie da się wejść w pole, a co dopiero wjechać ciągnikiem.

bolid20    35

co do mieszania herbicydów z fungicydami to w tamtym roku w czasie drugiego zabiegu do Infinito dosypałem 0,2kg Mistralu bo mi zostało a przebiły się chwasty w kilku miejscach i nie było żadnych negatywnych skutków, stosowane w odmianie Vineta i Jelly.

-----

Pestka5465    0

Dzisiaj opryskałem ziemniaki poszedł pyton 1,5 litra do tego actara 60 g na mszyce i mikroelementy.

Dzisiaj opryskałem ziemniaki poszedł pyton 1,5 litra do tego actara 60 g na mszyce i mikroelementy.

flackmistrz    2

Witam. Jestem z okolic Łodzi i u nas "wielkiej wody" nie było. W przyszłym tygodniu zamierzam zastosować jakieś herbicydy na chwasty. Przedwschodowo dałem Sencor+Command i obydwa środki dały radę pola w miarę czyściutkie jak na tą pogodę. Teraz zastanawiam się jakimi środkami opryskać ziemniaki powschodowo żeby nie uszkodzić roślin?? Odmiany to Denar, Owacja i Tajfun.

pawelec    85

w dalszym ciągu nie możemy poleciec z fungicydem. mokro. jak ciut przeschnie to znów doleje i tak w kółko... dramat jakiś, a warunki do rozwoju grzyba idealne.............. znów loteria na rynku ziemniaka

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

matisz    18

Witam, mam pytanie czy mozna polaczyc jakies nawozenie dolistne z opryskiem na stonke bo juz sie u mnie zaczyna pojawiac? jesli tak to jakie odzywki polecacie na ziemniaka?

krzysztofsb    4

u nas wczoraj taka pompa 30minut ulewa z gradem ziemniak prawie doszczetnie sciety masakra kukurydza ta mniejsza podobnie poszatkowana jak sieczka tragedia

Camry    9

pokropiłem ziemniaka siarczanem magnezu,kristalon zielony,i ridomil z zegarkiem w ręku po równej godzinie przyleciał słaby deszczyk popadało i z powrotem świeci słońce ,a miało już nie padać :( ,panowie czy te opady deszczu zaszkodziłyby coś temu opryskowi ridomilem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.

• Przez damii1
      Panowie jak zwalczyć niszczyka pedraki drutowce w zieniaku? Stosowalem zaprawa do ziemniaków ale nie pomogła.... stosowalem dursban doglebowo ale też słabo.... jakieś pomysły ?