Skocz do zawartości

Polecane posty

bolid20    35

Ewentualnie ma bardzo wysoką zawarość składników w glebie. Też mi się niechce wierzyć ale z drugiej strony czemu ma ściemniać. A ciekawe w jakich redlinach kolega to sadzi bo 65 ton przy np rozstaie 67 to ciężko to widzę.

mati0907    2

Witam

Wiecie może gdzie mogę kupić w necie lub okolicach białej podlaskiej Novodor S.C. na stonkę ?? A może znacie jakieś inne ekologiczne preparaty na stonke ?

Wiadomość z agroFakt.pl

avens    12

Internet pozwolił puścic się wodzy fantazji. Dołączając się do dyskusji, nie znam drugiego tak szczęśliwego rolnika jak krystianwarowy . Z tego co wyczytałem stosujesz podobne dawki nawozów do moich, lecz mi nigdy nie udało się przekroczyc magicznej bariery 35t/ha .

Z drugiej strony ktoś przy takim nawożeniu musi miec taką wydajnośc jak Pan inaczej ziemniaki 22.06 nie kosztowałyby na giełdzie marnych 0,30gr/kg.

Pozdrawiam i życzę dalszego urodzaju!

mikad    227

Kelpak tutaj pewnie zrobił robote

Taak. To najlepiej dawać klepak, ugmax i inne em a nawozy całkiem odstawić. Będzie taniej i ekologicznie a plon jeszcze większy. Cuda normalnie jakieś.

avens    12

Mój stosunek do tego rodzaju środków jest prosty. Nikt jeszcze nie udownodnił żeby biostymulatory czy jakieś inne polepszacze wpływały korzystnie na uprawy i zwiększały plonowanie roślin jak i nikt nie udowodnił aby te środki działały niekorzystnie na nasze roślinki. Tak więc morał z tego taki że wolę miec te 100-200 zł w kieszeni więcej niż wlewac coś do opryskiwacza co nie ma popartego naukowo korzystnego wpływu na plonowanie. Nie dajmy się ogłupic.

Edytowano przez avens

mikad    227

a kto mówi o odstawianiu nawozów? spróbuj najpierw a pozniej marudz ja stosowałem i efekty sa

Stosowałem i efektów niet. Z tymi efektami to jest tak jak z jednym gościem co kupował sadzeniaki z hodowli i miał tam co roku jakieś plony jak na swoje możliwości. W zeszłym roku były drogie to kupił od kogoś kto odsortował małe od dużych i opylił jako "sadzeniaki". Facetowi urosły i wychwala tego sprzedającego jaki on robi cudowny sadzeniak i że teraz będzie tylko od niego kupował a nie jakieś tam kwalifikaty. I weź mu teraz wytłumacz że miał plon bo były sprzyjające warunki i praktycznie każdemu choćby sadził obierami to sypały.

Internet pozwolił puścic się wodzy fantazji. Dołączając się do dyskusji, nie znam drugiego tak szczęśliwego rolnika jak krystianwarowy . Z tego co wyczytałem stosujesz podobne dawki nawozów do moich, lecz mi nigdy nie udało się przekroczyc magicznej bariery 35t/ha .

Z drugiej strony ktoś przy takim nawożeniu musi miec taką wydajnośc jak Pan inaczej ziemniaki 22.06 nie kosztowałyby na giełdzie marnych 0,30gr/kg.

Pozdrawiam i życzę dalszego urodzaju!

:) szczęśliwy to bym był jak by je sprzedał chodziaż po 5 groszy za kg ale vineta niema skrobi i na bimber nie chcą wziąść :)

a przepedzić sam bym chciał ,ale matoły w rządzie zabraniają , z tych pieprzonych ziemniaków miałbym paliwko do samochodu

sprzedawał ktoś z was kiedyś kiszonke z kukurydzy na biogaz ....może ziemniaki by wzieli?

DanRol95    2

Może post i nie na temat, ale jak oceniacie te ziemniki Vineta, ja w tym roku sade je pierwszy raz...

kissmy...    57

ziemniaki przynajmniej w moich okolicach idą jak woda po 100zł/t na paszę, ich wartość paszowa dochodzi nawet do 1/4 jednostki owsianej, zatem uwzględniając ceny pozostałych pasz objętościowych ze zbytem ziemniaka nie powinno być problemu, a jeśli takowy się pojawi to proponuję zająć się również produkcją zwierzęcą, aby chociaż jakąś marżę zrealizować

Toffik79    0

Witam panowie.Piszę poraz pierwszy chociaż obserwuję forum od dawna.Moje pytanie jest takie-czy ktoś nawoził dolistnie ziemniaka gnojowicą ? Jeśli tak to w jakim stadium i jakie efekty?Dzięki za odpowiedz.

vicia1223    10

wg mnie to zaraza.

A tak odnośnie tych ziemniaków to 1kg ziemniaków parowanych ma taką wartość paszową jakby do 4 litrów wody wsypać 1 kg żyta i dać świni czy krowie. Koleś na uczelni nam kiedyś opowiadał.

Vitasem    17

alternarioza, typowe objawy ,zaczynajcie zabiegi od Pytona Consento jest rewelacyjny na alternariozę ,ale chorobę trzeba wyprzedzać,najlepsze efekty dają zabiegi profilaktyczne ,a więc pierwszy zabieg ok. 60 dni od posadzenia ziemniaków

pawelec    85

czy mozliwe jest ze pyrinex/dursban wpływa na obniżenie próchnicy/żyzności ziemi?

mikad    227

Na pewno chloropyrifos likwiduje faunę glebową i to zarówno tą pożyteczną jak i szkodniki. Brak dżdżownic nie najlepiej wpływa na zawartość próchnicy ale dotychczas nie napotkałem na potwierdzone badania z użyciem chloropyrifosu. Nie wiadomo też w jakim stopniu i czy w ogóle przyczynia się do ograniczenia bakterii. Masz jakieś negatywne doświadczenia w tym temacie?

pawelec    85

tak sie zastanawiam czy pękanie ziemi w redlinach to wlasnie przez zubożenie ziemi, zmniejszanie próchnicy. Chyba że zle ustawienie formownicy. W dalszym ciągu nie wiem dokladnie jak powinna wygladac fachowa redlina. Na pogode tez nie ma co narzekac.

POL1    28

Ja czekam aż ziemniaki przekwitną i wjeżdżam Pytonem.+ mocznik i coś na stonkę bo pojawia się.

Thor    0

Pryskalem ziemniaki na chwasty. lecz byla susza i srodek dobrze nie zadzialal, po deszczach wyrosla chwastnica jednostronna(trawica potocznie) Teraz ziemniaczki juz kwitna, w sumie przekwiaja. I o to mam pytanie czy mozna je prysnac np leopardem lub innym na jednoliscienne bo trawica sie pojawila(tylko trawica). Nie uszkodzi to roslin. Odmiana to lord.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.