Skocz do zawartości

Polecane posty

bolid20    35

Ja pryskałem w poprzednie lata na pierwszy zabieg ridomilem ale tak jak mówicie drogo wychodzi i w tym roku pryskam zamiennikiem Ekonom 72Wp + Insol 7, który też chroni przed zarazą. A na drugi zabieg właśnie wacham się pomiędzy Infinito a Revusem. Na ostatni zabieg w tym roku planuję Altimę w celu ochrony bulwy - Dobre macie o nim zdanie??

Wczoraj odkopałem krzaka Denara i zdarzają się popękane bulwy - Od czego to może być?? Mi się wydaje, że od nadmiaru wody bo pada codziennie już od prawie dwóch tygodni...

bolid20    35

Nie tych nie zaprawiałem. Ta choroba to raczej nie bo niema żadnych plam są tylko pekniecia. Wykopie i dam zdjęcie

Edytowano przez bolid20

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelec    85

popękane bulwy to zazwyczaj zawirusowane ziemniaki albo/i brak potasu w glebie. U mnie popękane bulwy występowały o wiele częściej w czasie suszy, niż kiedy wody było pod dostatkiem.

przemol87    43

rizoktorioza nie powoduje pekniec.popekane ziemniaki najczesciej sa wtedy gdy roslina ma nierownomierny dostatek wody ewentualnie tak jak pisze poprzednik..

pewnie była susza i przyszly duze opady wiec bulwy za szybko rosly

Edytowano przez przemol87

kamil900830    3

Ja wczoraj pryskałem Infinito w dawce 1,6l/ha,oraz Proteusem 0,4l/ha .Dodatkowo mocznik,siarczan magnezu ,Basfoliar.15 dni spokoju :D .

Pitekk    3

Ja na chwasty zastosowałem Leopard 05 EC i Mistral 70 WG (Mistarl to ma taką samą substancję aktywną co Sencor, czyli metrybuzynę 70%)

1410    9

Pękanie powoduje nagla zmiana pogody,przewaznie jak po suszy następują deszcze i jest cieplo.

saszeta    73

to niby jest na zarazę a alternarioza szybciej wchodzi na plantację. Ja jutro pytonem polecę bo alternariozę już zauważyłem. Do tego mocznik i siarczan mg po 10% stężenie

limusine    8

to niby jest na zarazę a alternarioza szybciej wchodzi na plantację. Ja jutro pytonem polecę bo alternariozę już zauważyłem. Do tego mocznik i siarczan mg po 10% stężenie

10% to Ty walisz 30 kg mocznika na ha jak 300l lejesz?? ile razy taka dawka i kiedy :o?

saszeta    73

2 razy. Teraz i za 2 tygodnie. Dlatego takie stężenie. Wyjdzie prawie 30 kg azotu na hektar. Zawsze pryskam po zwarciu rzędów i z opryskiem na grzyba

bolid20    35

Ja jutro jade na zarazę w Jelly i Owacji Ekonomem, a mocznikiem ja pryskam 4 razy w stężeniu 5-6%

A co do tego pękania to zmianą pogody to napewno nie było, u mnie opady deszczu są regularne. Prędzej z tym Borem coś może być. Dam na wiosnę do badania glebę na mikro to czymy bo zawsze badam tylko na podstawowe PKMg PH.

Edytowano przez bolid20

zonk28    0

5-6 % mocznika to stanowczo za mało.Saszeta ma racje 30 kg na 300 litrów wody to jest oki , po takim stężeniu widać efekty chociaż ja raz dla eksperymentu dałem prawie 40kg na 300 litrów wody i nic się nie stało.

PK007    14

Ja pryskam 8-10% roztworem mocznika pierwszy raz z fungicydem a potem za 2-3 tygodnie kolejny raz czasami jeszcze jakąś odżywkę dodaje

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znacie cos dobrego na stonke zeby trzymalo z 2-3 tyg?

zonk28    0

Ostatnio pierwszy raz pryskałem Mospilanem w dawce 120g/ha , zauważyłem mszyce , a z tego co wiem to przy mszycach daje się o 40g większą dawkę jak na stonkę.Zobaczymy co ten środek jest wart. :rolleyes: , drogi nie jest 80g czyli na hektar na stonkę kosztuje 38 zł.Ja przy większej ilości miałem rabat.

tobago    6

czy pryskamy na zarazę: pryskamy

Pierwszy oprysk poszedł juz ok 2 tyg temu Ridomilem dziś wpadam z Acrobatem.

Zostało jednak trochę Rodomilu czy mogę go zmieszać z Acrobatem? W punkce sprzedaży dowiedziałem się że można. Obu stosowanie jest 2kg/ha więc łatwo jest połaczyć dawkę.

Roki212    83

o jakim działaniu środek stosujecie na pierwszy zabieg od zarazy kontaktowym czy wgłębnym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.