Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomazi3p    44

I wszystko w temacie. Podobna sytuacja była z karbendazyzem, nie okłamujmy się, nie chodziło o ochronę zdrowia tylko po prostu trzeba było wycofać środek na którym się mniej zarabia. 

Daro44    6

Linuron z chlomazonem jak najbardziej ale w pełnej dawce nie zamknie sie w 100. 3 l/ha arcade to 135 - 140 zł i ma tą zalete że można po pierwszych wschodach polecieć.

Linuron jest bardziej toksyczny nie ma o czym gadać. Wycofają go i gówno mamy do gadania.

Podałem tylko przykład czym można zastąpić linuron i co u mnie sie sprawdza. 

mikad    227

Linuron 50/litr + chlomazon 150/litr co razem daje 80zł/ha pełna dawka, podejrzewam że Arcade przy trzech litrach tak nie wyczyści, przy pięciu pewnie tak.

Jasne że gówno mamy do gadania ale na przyszły rok można polecieć jeszcze z tegorocznego zapasu.

Wiadomość z agroFakt.pl

piotr2691    2

Wlasnie, ze i tak wszysto jest toksyczne, a po za tym jadąc tym niby Twoim lepszym srodkiem, zauwaz jaka jest roznica plonowania zbóż po zastosowanej metrybuzynie a bez niej.

Gdy pare lat temu zabraklo nam na tym samym kawalku sencora to w nastepnym sezonie widzielismy jaka super jest metrybuzyna... bo akurat tam gdzie nie trafila, plon nastepczy byl wyzszy...

Do d*py, te super srodki, bo i tak je stosujemy, a potem to jemy... a zielsko i tak czasami robi swoje...

Edytowano przez piotr2691

Daro44    6

Jadac tym waszym za***istym afalonem  w nastepnym pieknie widać w nastepnym roku gdzie się nałożył srodek. Metryzbuzyna jest nawet w pewnym srodku dozwolona  w zbożach - Expert Met wiec nie wiem co za teorie tworzysz.

Tak jak napisałem podałem tylko przykłąd czym mozna zastapić linuron nie karze nikomu pryskać Arcade tylko podaje przykład -?  Rozumiecie?

Buractwo ludzkie jak widać nie zna granic.

Tak piotruś wszystko jest do d*py, najlepiej nie robić nic, w sumie wszystko jest toksyczne i rakotwórcze, tak tak,

Linuron:

Podejrzewa się, że powoduje raka.
H360Df – Może działać szkodliwie na dziecko w łonie matki. Podejrzewa się, że działa
szkodliwie na płodność.
H373 – Może spowodować uszkodzenie narządów w następstwie długotrwałego lub
powtarzanego narażenia.
H410 – Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.

Metrybuzyna+prosulfokarb:

H410 – Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.
EUH 401 W celu uniknięcia zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska, należy postępować zgodnie z
instrukcją użycia.
EUH208 – zawiera prosulfokarb, może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.
P201 – Przed użyciem zapoznać się ze specjalnymi środkami ostrożności.
P280 – Stosować rękawice ochronne/ odzież ochronną/ ochronę oczu/ ochronę twarzy.
P391 – Zebrać wyciek.

NASTĘPSTWO ROŚLIN
W tym samym roku, po upływie co najmniej 16 tygodni od zabiegu wykonanego w warunkach dobrej
wilgotności i przy optymalnych temperaturach, można uprawiać wszystkie zboża.
Po zbiorze wczesnych odmian ziemniaka, po wykonaniu tradycyjnej orki, można uprawiać marchew i
groch.
Jak widać prawie nie ma róznicy!

Racja, to wszystko
 jest szkodliwe ale nikt tak z d*py tego na etykiecie nie napisał.

Tak wiem na etykiecie piszą głupoty to wszystko lobby koncernów ;)

Edytowano przez Daro44

pala92    2

Sadził ktos ziemniaki po kuku na ziarno opryskanej srodkiem maister? Pozostałości nie beda szkodzic na ziemniaki? 

Zastanawiam sie tez czy przy tej ilości opadow jaka była w tym roku nadal źle bedą wplywać pozostałosci po lancecie? Dodam ze słoma jest przyorana.

pawelol111    712
Dnia 5.11.2017 o 19:41, pala92 napisał:

Sadził ktos ziemniaki po kuku na ziarno opryskanej srodkiem maister? Pozostałości nie beda szkodzic na ziemniaki? 

Zastanawiam sie tez czy przy tej ilości opadow jaka była w tym roku nadal źle bedą wplywać pozostałosci po lancecie? Dodam ze słoma jest przyorana.

Zapomnij o ziemniaku na działce z przyoraną słomą. Chyba że chcesz namoczyć parę groszy i się denerwować cały sezon.

pawelol111    712

Nie jeden na forum tak zrobił i miał potem kiche nie plon. Ziemniak dostaje liściozwoju. Zapytaj użytkownika pawelec - posadził 2 ha po lancecie. Substancja z lancetu łączy się ze słomą i słoma musi ulec całkowitemu rozkładowi żeby nie było problemów. Za 2 lata sobie posadź.

saszeta    73

u mnie parę lat temu to samo ściernisko po Mustangu Forte wystarczyło żeby ziemniaki dostały

pala92    2

Jakie propozycje na ochronę odmian wrzliwych na metrybuzynę? Mam dominatora i kiedys przypalilem krzaki... a moze metrybuzyna przed wschodami bedzie dzialala ok?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.