Skocz do zawartości

Polecane posty

tom446    12

Czy na drugi zabieg mogę zastosować Infinito lub Pyton Consento jeżeli na pierwszy poszedł Armetil?

Wiadomość z agroFakt.pl

BartekP    0

A co sądzicie o środku Curzate Top? i drugie pytanko - mam po sąsiedzku posianą facelię a na niej pełno pszczół. Doradzicie czym pryskać na stonkę w ziemniakach żeby im nie zaszkodzić?

KoNiU4718    7

Pryskałem póki co na zarazę Planetem, a na stonkę Apaczem. O ile Apacz podziałał tak Planeta nie jestem pewny. Poleci ktoś coś dobrego na 2gi zabieg?

BartekP    0

Od dzięki za odpowiedź. A może ktoś rozwinie temat tego Moddusa w ziemniakach? Skoro same plusy to trzeba go dołożyć :)

I teraz pytanko czy mogę zastosować za jednym zabiegiem Infinito + Moddus + coś na stonke ?

marcin103122    19

Jaką dawkę zastosować Titusa na 30 arów ziemniaków odmiana Irga? Czy dawka 30 g na 30 arów im nie zaszkodzi? Ziemniaki będą zaczynać kwitnąć, można pryskać śmiało przed kwitnieniem? Dodam, że jest susza i ziemniaki nie wyrośnięte.

Jestem

saszeta    74

Można wiedzieć w jakiej fazie opryskałeś?

ze 3% już kwitło. Dzisiaj już jest dobrze biało na polu

Moddus najlepiej działa przy pełnym słońcu

Edytowano przez saszeta

ZUCH1234    72

Co jest grane mam 7 arów zemniaków dałem 10 ml dursbanu i 5 gr mospilanu dawka smiertelna i to na długo ku mojemu zdziwieniu spadło pare  sztuk stonki  reszta żeruje tak jak do tej pory co jest garane czym do diabelstwo zwalczyc

MFrolnik26    94

Panowie co polecicie na stonkę? Pryskałem 4 dni temu actarą (w maksymalnej dawce) i stonka ma się dobrze, spadła może połowa.

mikad    227

Poleciłeś mu to samo czym pryskał a w etykiecie jest wyraźnie napisane aby zmieniać środki bo potem wychodzą takie kwiatki że stonka nie chce spadać.

mikad    227

Tylko jak nie doczyta etykiety do końca to znowu będzie lament że stonka nie spada.

raf21    0

hej koledzy czy można pyska przeciw stonce i zarazić w temp powyżej 25 stopni

mikad    227

To zależy czym chcesz się zarazić bo jak hiv-em to w każdych warunkach ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.

• Przez damii1
      Panowie jak zwalczyć niszczyka pedraki drutowce w zieniaku? Stosowalem zaprawa do ziemniaków ale nie pomogła.... stosowalem dursban doglebowo ale też słabo.... jakieś pomysły ?