Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelec    85

suszy ciąg dalszy. Ostatni porządny deszcz spadł jakiś miesiąc temu. Oby cena na jesieni drgnęła, bo będzie bida...

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    496

panowie czy normalne jest aby po titusie wytąpiły przebarwienia 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Tomazi3p    44

Po każdym środku tak może być-każda odmiana inaczej metabolizuje substancje czynne-szczególnie sulfonylomoczniki. Jeżeli różnica w temperaturze dzień/noc jest duża to możliwe sa przebarwienia.

soltys48    496

ale takich jeszcze nie widziałem normalnie bardzo jasne się zrobiły w porównaniu z rzędami nie opryskanymi to dzień do nocy....

po jakim czasie powinno to minąć???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

przemo89    6

W takie upały będziesz dawał odżywki?

Pryskacie w takie upały na zarazę? Niby warunki dla niej to około 20 stopni i duża wilgotność, a kolejny termin oprysku u mnie wypada na sobotę.

Edytowano przez przemo89

przemol87    45

W taka pogode zagrozenie stanowi alternarioza

U mnie na niedolanych miejscaci trafiaja sie bulwy nagryzione przez rolnice

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

pawelec    85

a alternaria ?

przemol mnie ubiegł ;)

a kiedy pryskałeś doglebowo ? przed sdzeniem czy przed formowaniem ?

Edytowano przez pawelec

przemol87    45

Nie pryskalem niczym

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

pawelec    85

u nas poszedł zabieg przed formowaniem. narazie nic nie widać 

Tomazi3p    44

ale takich jeszcze nie widziałem normalnie bardzo jasne się zrobiły w porównaniu z rzędami nie opryskanymi to dzień do nocy....

po jakim czasie powinno to minąć???

U mnie po 2tyg minęło

bolid20-Teraz już za późno, niewiele roztworu dojdzie do przytulii przy zwartych międzyrzędziach.

Edytowano przez Tomazi3p

bolid20    35

no pnie się po ziemniakach wiec coś tam by ją spaliło ale pytanie co??

-----

Runder    8

Również stosowałem afalon juz drugi raz i mimo tego że jest drogi działa naprawdę dobrze. Jeżeli ktoś by się zastanawiał czy wydać więcej pieniędzy na niego to polecam

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

a1fe26c2    36

Z linuronem jest 14 herbicydów. Dwa mają linuron w ilości 500g/l, pozostałe po 450g/l. Dwa są mieszane z chlomazonem. Jest z czego wybierać.

Fluroksypyr likwiduje przytulię w każdej fazie rozwojowej (tak stoi w literaturze).

Edytowano przez a1fe26c2

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

lonoh    30

Również stosowałem afalon juz drugi raz i mimo tego że jest drogi działa naprawdę dobrze. Jeżeli ktoś by się zastanawiał czy wydać więcej pieniędzy na niego to polecam

z czyms mieszales ten afalon? ile dni po sadzeniu go stosowales?

tomekZ058    80

Co polecicie na ostatni zabieg fungicydowy ? Pyton czy Revus ? ;)

moim zdaniem lepszy bedzie Revus

tobago    6

Co najlepszego bedzie na dosyc zawansowaną zaraze/alternariozę. Są jakieś wyniszczające środki? Wczesnego nie wiedzieć kiedy tak poraziło że nie wiem czym ratować. Prawie wzrost stanął w miejscu a niedługo chciałem kopać. Mam Infinito i Revusa do dyspozycji. Mogę dać mocznika dolistnie jeśli chcę kopać za 2-3 tygodnie?

pawelec    85

infinito lepiej się sprawdzi w twoim przypadku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.

• Przez damii1
      Panowie jak zwalczyć niszczyka pedraki drutowce w zieniaku? Stosowalem zaprawa do ziemniaków ale nie pomogła.... stosowalem dursban doglebowo ale też słabo.... jakieś pomysły ?